Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek úgy keresztanya, hogy...

Lehetek úgy keresztanya, hogy igaz, megvagyok keresztelve, de se nem voltam elsőáldozó, és nem is bérmálkoztam?

Figyelt kérdés
2019. nov. 20. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Hiszel sitenben és tudod támogatnia gyermeket a keresztény hitben való neveltetésében?

Akkor lehetsz.

Mert a kerszt szülöség lényege, hogy a kereszt szülö segítsen a gyermek kereszténységben való neveltetését.

2019. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
75%
Katolikus keresztszülő biztos hogy nem. Hivatalos módon legalábbis, de persze gondolom nem jelent problémát számotokra pénzzel elintézni a dolgot. Csak tudnám mire jó ez a kirakat vallásosság, hiszen valódi hívő biztosan nem kérne fel olyat keresztszülőnek, aki meg sincs keresztelve... tartsatok egy névadót a gyereknek, aztán úgy fog hívni téged ahogy akar.
2019. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Lehetsz. Én is így vagyok keresztszülő, hogy csak keresztelve vagyok, és nem pénzen múlt, ahogy a második rosszindulatúan feltételezi.
2019. nov. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
#2! "valódi hívő biztosan nem kérne fel olyat keresztszülőnek, aki meg sincs keresztelve.." Olvasás felmérön hogyan szerepeltél amikor a szövegértést is figyelembe vették????? "Lehetek úgy keresztanya, hogy igaz, megvagyok keresztelve, de ...."
2019. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ne veszekedjetek. Az 1-nek van igaza szerintem, mert egy fogadalmat kell tenni, hogy segíti a hitben növekedését a gyermeknek. Azt kell a kérdezőnek átgondolni, hogy ezt segíteni szeretné-e.
2019. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Papja válogatja. Ahol mi kereszteltük a lányunkat, ott nem jelentett problémát. Nem vagyunk hívők, de mind a 2 gyerekünket megkereszteltettük, mert ki tudja mit hoz a sors, lehet ők majd azt az utat választják, és egy gondot így leveszünk előre a vállukról, nem kell a keresztelő miatt plusz oktatásra járni. Ártani nem ártunk vele. A pap aki keresztelte őket, a beszédjében elmondta, hogy ha nem is hívők a szülők, akkor is jó ha megkereszteltetik a gyereket, és utána majd a gyermek eldönti, jár e ezen az úton tovább vagy sem.
2019. nov. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elvileg nem lehetsz.
2019. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
76%
#6 Képmutatók vagytok, nem kicsit. Semmit se jelent számotokra a vallás, de a buli meg a divat miatt kell a keresztelő. Az álszent indokodat meg hagyjuk már. Akiben valódi hit van, annak nem esik nehezére katekumen csoportba járni és tanulni. Sajnálom, hogy vannak olyan papok, akik megtartanak ilyen bohócszínházi előadásokat, mint a ti keresztelőtök.
2019. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%

Én meg sajnálom, hogy vannak olyan idióta hívőknek titulált emberek mint te utolsó. Mi ezzel senkinek sem ártunk, viszont ahogy te mint igaz hívő minősítesz vadidegen emberekety az igen is sértő. Ha ilyenek a nagy hívő emberek, akkor remélem sosem kerülünk velük szoros kapcsolatba, mert ilyen rossz indulatú teremtményeket nem akarnék a családom közelében tudni.

Amúgy nem mintha közöd lenne hozzá, de semmi féle buli nem volt utána, és ajándékok garmada sem.

2019. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az dönt, hogy ki mivel árt vagy nem árt vagy mit ígérget, hanem az egyházjog.

Egyházjogilag nem lehetsz, mert csak megkeresztelt, megbérmált, elsőáldozásban részesült személy lehet keresztszülő, aki elmúlt 16 éves, nem szülője a keresztelendőnek, nincs ellene érvényben levő egyházi büntetés, hitéhez és a keresztszülő hivatáshoz méltó életet él és nem utolsó sorban szándékozik keresztszülő lenni. (CIC 847. kánon)

Mindenki más keresztelési tanú lehet, legalább is hivatalosan így lesz bejegyezve az anyakönyvbe. Viszont a keresztelés ettől még érvényes (mert nem kötelező, hogy legyen keresztszülő, ha a szülő vállalja a gyerek keresztény nevelését), és otthon a családban úgy hívhatnak, ahogy akarnak.

2019. nov. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!