Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikortól kezdte a Katolikus...

Mikortól kezdte a Katolikus egyház az Apokrif könyveket a bibliájához csatolni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 22. 15:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A 2.-3. században alakult ki a mai kanonizálási rend.


A protestáns egyházak az 1. századi zsidó kánonhoz nyúltak vissza, de a 19. századig ők is bennehagyták ezen könyveket a Biblia végére helyezve a Jelenések után.

2019. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ha gyanúsak voltak az apokrif iratok mièrt tettèk bele a biblia?
2019. nov. 22. 16:24
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
5 Mózes 4:2. "Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek."
2019. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliát (így nagybetűvel írjuk) a katolikus Egyház kanonizálta, tehát pont akkor tették bele a deuterokanonikus (nem apokrif) könyveket, amikor az összes többit. Egyébként a 4. század végén. Előtte nem létezett Biblia. Persze voltak szent könyvek, amiket az egyházatyák gyakran emlegettek írásaikban, de olyan, mint Szentírás egyben nem létezett.
2019. nov. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A protestánsok vették ki. Nem kis különbség!
2019. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írja az előző. A protestáns egyházak vették ki. Az apokrifek az elejétől kezdve benne voltak a Bibliában a kanonizálás után. Esetleg megint mást ír az őrtorony?
2019. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen a biblia a Jelenèsek.22:18,19 amit ír azt írja az őrtorony is.
2019. nov. 23. 15:14
 8/23 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem csak kihajigálták azokat a részeket, amiket nem akarták, hogy a továbbiakban a világkép részét képezze.

Vagy ilyesmi, nemtom.

Tehát arra gondolok, hogy nem hozzácsatolni kezdték, hanem kihajigálni, amiről úgy gondolták, hogy nem akarják, hogy tudjanak az emberek.

Pl én még nem olvlastam, de amiket kanonizáltak, abból állítólag így tök hirtelen a kicsi Jézusból máris 30 éves körüli lesz. Tehát hogy egy csomó évéről nincsenek már dolgok a Bibliában a kiszelektálás után.

2019. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Látom, megy a szövegértés a kérdezőnek...

Az említett versek kizárólag a Jelenések könyvére vonatkoznak.


Arról nem tudok, hogy a könyv szövegét módosították volna bármikor is.

Nagy a baj, ha ilyenek írják az őrtoronyt is :D

2019. nov. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Az említett versek kizárolag a Jelenèsek könyvère vonatkoznak"


A jelenèsekből való idèzet az a egèsz szentirási tekercsekre utal.Azèrt jó lenne elolvasni a tèves kritika helyett.

2019. nov. 23. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!