Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a Hit Gyülekezete elfogad...

Just Asking kérdése:

Csak a Hit Gyülekezete elfogadhato Isten szemében?

Figyelt kérdés

Mármint csak az a jó keresztény ember aki a Hit Gyülekezetébe jár?

Félre értés ne essen én is a Hit Gyülekezetbe járok ott tértem meg vettem vízkeresztséget és szombatonként eljártam vagy szerdánként ahogy időmből engedte.De egy két dolgot furcsának találok. A bibliában le vannak írva azok a dolgok amik bűnnek számítanak vagy káros hatással vannak a hitünkre/szellemünkre. Ezért nem értem miért baj az ha nem mindig dicséretet hallgatok mert éppenséggel mást is szeretnék és egyből jönnek ezzel nekem a barátaim hogy “világi”-zenéket miért hallgatok és hogy kapcsoljam ki mert fáj tőle a fülük(világi=nem megtért,keresztény ember). A másik meg dolog az hogy amit Németh Sándor mond az úgy van az nem lehet megkérdőjelezni és leszídnak érte ha mondom hogy most nem mondott igazat. Az utóbbira itt az élő példa a Jógázással való démonok megmozgatása mivel furdalt a gondolat ezzel kapcsolatba utánanéztem és felvetettem a gondolatot a barátaimnak hogy tévedett most a Sándor de azt vettem észre akármit mondok mindig tudnak valamit visszaválaszolni és ha a végen én jönnék ki győztesen a vitából akkor viszont az ördög beszél belőlem. Hívő ember vagyok és gondolkozom tehát vagyok nem az Urat kérdőjelezem meg hanem az embereket tőlem lehet akár pap,kántor,pásztor . És végeztül a többi vallás elitelése személy szerint én tiszteletben tartom ki miben hisz és nem próbálom meggyőzni őket arról hogy én jobb vagyok mert Istenben hiszek és nem Allahkban de a tanításokon azt vettem észre hogy csak és kizárólag az a jó amit a gyülekezet elő ad és ha gyülekezetbe jársz. Minden más hamis bálványimádás és nem elfogadható aztán megint az ördögöt veszik elő. Mondjuk a keresztes háborúkra és hasonló dolgokra visszavezethetően érthető a dolog de ezek megvannak régebbóta mint a Hit Gyülekezete és furcsálom hogy ott ahol szeretet van egyfolytában más vallások ocsárlása megy.


Köszönöm ha végigolvastad várom a személyes véleményeteket.


2019. nov. 22. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Mivel elég kevés országban van a Hit Gyülekezete, ezért mondanom sem kell, hogy nem csak ez a helyes út. Ha valaki éppen Oroszországban akar megtérni, akkor Magyarországra kell jönnie, hogy Isten szemében igazságos legyen, mivel itt van Hit Gyülekezete. Lehet mond jó dolgokat meg rosszakat is a Hit Gyülekezete, éppen ezért saját magadnak kell meggyőződnöd arról, hogy mi a helyes és ehhez nem kell gyülekezet, de természetesen kaphatsz onnan is jó tanácsokat.
2019. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

"amit Németh Sándor mond az úgy van"


Bezony, hiszen a Biblia is írja, hogy a szegények megsegítésén kívül, meg kell áldani a Stadionokat is, Isten Szelleme által...

[link]

2019. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
nem
2019. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
23%

Ha Budapesten élsz, járj inkább a Budapesti Autonóm gyülekezetbe:

https://www.youtube.com/channel/UCQHtkRERUZ_DEeJJg1S-l-g


Én is oda járnék legszívesebben, csak én túl messze lakok... 😔

2019. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Szerintem csak az nem.
2019. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
A hitgyüli elfogadható 'isten' szemében csak kérdés hogy melyikében.
2019. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
A Hit Gyüli egy klubb. Annyi a veszélye, hogy a saját szabályait Isten szájába adja, mint sok más szekta.
2019. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Úgy érzem, hogy miután mindezt így kimondtad, már tudod is a választ és a problémákat is.
2019. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok Hit Gyülis, de jártam oda egy darabig, úgyhogy elmondom a többség ott hogy gondolja:

A HitGyüli hivatalos álláspontja szerint nem a felekezet üdvözít, hanem a hit. Hivatalosan nem tartják magukat a legjobb egyháznak.

A gyakorlatban rendszerint úgy gondolják, hogy Magyarországra Sándort rendelte Isten főpásztornak, mivel egy ilyen kis országba nem kell több, ezért a többi gyülekezet szükségképpen gyengébb ("kevesebb rajta a kenet"), esetleg "hamis". Nem gondolják, hogy a HGy tagjain kívül mindenki a pokolra jut, de gyanakvással nézik őket, és általában nem szívesen kerülnek velük közösségbe imában ("Ki tudja, milyen szellem van bennük, jobb nem kockáztatni").

Külföldre nem Sándort küldte az Úr, ott legálisan működhetnek más gyülik is.

Igen, kívülállóként ezt olvasni hatalmas hülyeség, de amikor benne vagy valamiben, nem biztos, hogy tudsz logikusan gondolkodni.

2019. nov. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!