Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szükségszerű fonetikusan...

Ha szükségszerű fonetikusan 'jól' kimondani Isten nevét (Jehova/Yahuah stb), akkor betű szerint miért nem fontos az eredeti módon leírni?

Figyelt kérdés

Elvégre, a Jehova/Yahuah szavak is csupán elpogányosodott latin betűkből álló 'névátiratok'.. vagy ez már annyira nem lényeges? Miért érzem ezt képmutatóságnak?


Kicsit ez számomra olyan, mintha sok sok pénzzel elmennék külföldre vásárolni, viszont azt mondanák nekem, hogy az én pénzem semmit nem ér, dobhatom ki a kukába nincs semmim... egy másik eladó pedig (akinek kicsivel több esze van) felvilágosítana engem, hogy igen is van értéke a pénzemnek, 3x annyi ráadásul, csak ahhoz át kell váltani a pénzváltóknál, hogy abban az országban is el tudjam költeni..


Yahuásoknál már az is botrány, ha istent mondok elohim helyett..



2019. nov. 25. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

"Yahuásoknál már az is botrány,"

Már ne haragudj, de úgy szólitod az Istent ahogy akarod.

Mi pedig úgy döntöttünk, hogy igy szólitjuk meg.

2019. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy az itt van-e , amikor nem írnak, csak mássalhangzókat, a magánhangzókat hozzá kell tippelni, mert azt nem írják le.
2019. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

"Már ne haragudj, de úgy szólitod az Istent ahogy akarod"

Ha tényleg így gondolod, akkor mi értelme az egésznek, amit csináltok? Például miért kellett ezzel a telejehovázással átírni az újszövetséget, ha úgyis mindegy, hogy szólítod?

Pláne mi értelme ilyen foggal-körömmel ragaszkodni egy olyan kiejtéshez, amiről már tudjuk, hogy hibás?

2019. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Mi pedig úgy döntöttünk, hogy igy szólitjuk meg."


Hát ez az, hogy TI döntöttetek így... és nem Isten, vagy Elohim, ha úgy 'jobban tetszik' nektek...


Csak tudod az a gáz, hogy csupán a TI szimpátiátok alapján elitéltek mindenki mást (Isten szó használata miatt pl.) és úgy állítjátok be magatokat, mintha csakis nektek lenne egyedül igaz, élő hitetek..


Meszelt sírok.. Máté 23,27

2019. nov. 25. 15:30
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy hogy szólítod, amíg azt teljes tisztelettel teszed. Én Jézus példáját követem és Atyának hívom, miként azt az általa tanított imádságban is tette.
2019. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%

"mi értelme az egésznek, amit csináltok?"

Én arra válaszoltam, hogy Egyénileg úgy szólitod szabad akaratodból ahogy jónak látod. Akik tisztelik Isten szavát, azok úgy gondolták, hogy a Bibliával összhangban cselekszenek.

A Bibliában irva van, hogy miért. Jézus visszajövetelekor megtörtént:

(Malakiás 3:1–3) 3 „Elküldöm követemet, és ő előkészíti az utat előttem. És hirtelen eljön a templomához az igaz Úr, akit kerestek, és a szövetség követe, akiben örömötöket lelitek. Igen, el fog jönni” – ezt mondja a seregek Jehovája. 2 „De ki viseli majd el az ő eljövetelének napját, és ki képes megállni, amikor megjelenik? Mert olyan lesz ő, mint az olvasztó tüze, és mint a ruhamosók lúgja. 3 Ül majd, mint az ezüst olvasztója és tisztítója, és megtisztítja Lévi fiait. Megtisztítja őket, mint az aranyat és az ezüstöt, és így Jehovának olyan népe lesz, amely igazságosan ajánl fel ajándékot.

(János 4:23, 24) . . .. 24 Isten szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”


Isten imádói, az igazsággal, vagy is Isten szavával összhangban szeretnének imádatot bemutatni. Isten ilyen imádókat keres.

(János 4:22, 23) . . .. 23 Mindamellett eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is olyanokat keres, akik így imádják őt.

2019. nov. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

"TI döntöttetek így... és nem Isten, "

Isten a szavában irja, hogy hogy szeretné. Nem kell találgatnia senkinek le van irva, csak alkalmazni kell.

Mi úgy döntöttünk, hogy Isten a szavában leirtak szerint alkalmazzuk az imádatot. S akik egyetértenek ezzel, csatlakoznak, akik nem azok pedig nem csatlakoznak.

2019. nov. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Nem kell találgatnia senkinek le van irva, csak alkalmazni kell."


És pogány-latin betűkkel van leírva?

2019. nov. 25. 16:37
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez a seregek jehovája kiakasztó. Nem is akarják látni, hogy mennyire bele van erőszakolva a Bibliába ez a nőnemű szó, és hogy parancsot szegtek azzal, hogy az Úr szót kicserélték egy kitalált nőnemű szóra.
2019. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 KZitus ***** válasza:

Ezékiel 36:23

»Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet megszentségtelenítettetek közöttük. És megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova – ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése –, amikor meg leszek szentelve közöttetek a szemük láttára."

A judaizmus és a kereszténység vezetőit is felelősség terheli azért, hogy a legnagyobb nevet illetően széles körű a tudatlanság. De Isten megjövendölte: „bizonyosan megszentelem az én nagy nevemet . . ., és a nemzeteknek meg kell tudniuk, hogy én vagyok Jehova.” Igen, Jehova ismertté fogja tenni nevét mindenütt a nemzetek között. Miért? Mert ő nem csupán a zsidók vagy valamely más meghatározott nemzet, illetve nép Istene. Jehova az egész emberiség Istene az Ezékiel 36:23 szerintis.

Zsoltárok 145:21

"Jehova dicséretét hirdeti a szám. Minden élő dicsőítse az ő szent nevét örökkön örökké!"

Malakiás 1:11

„Kelettől nyugatig* nagy lesz az én nevem a nemzetek között. Mindenütt áldozatot mutatnak be, hogy felszálljon a füstje, és áldozatot ajánlanak fel a nevemnek, tiszta ajándékot. Mert nagy lesz a nevem a nemzetek között” – ezt mondja a seregek Jehovája."

2019. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!