Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megrtéerttért, újjászületett...

Megrtéerttért, újjászületett keresztények ti hogy viszonyultok a homoszexuálisokhoz?

Figyelt kérdés
A közösségünkben most vallotta be egy srác, hogy meleg. Azt mesélte, rengeteget imádkozott, hogy megváltozzon, keresztény elöljáróktól meg pszichológusoktól is kért mér segítséget, de nem tud lányokat szeretni. Ő akkor lehet egyáltalán megtért keresztény? Vagy az megváltoztatná?

2019. dec. 1. 20:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem olyan, amin változtatni tud, ettől még lehet valóban hívő. De ha ilyen a közösség ahol bevallotta, lehet kárnak tette.
2019. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 A kérdező kommentje:
*megtért
2019. dec. 1. 20:21
 3/123 anonim ***** válasza:
63%

1: milyen a közösség? Hol van akár egy fél szó arról, hogy hogyan fogadták?


Homoszexuális lehet bármilyen keresztény közösségben, ha nem éli ki.

2019. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 anonim ***** válasza:
83%

#3

Gondolom a kérdező része ennek a közösségnek, s ő kérdőjelezte meg, hogy valóban megtért keresztény-e az illető.

2019. dec. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 anonim ***** válasza:
11%

A Biblia, és Jézus tanitása alapján, azt a személyt lehet megkeresztelni, aki megbánta a helytelenségét, és felhagyott annak gyakorlásával. Ha nem történt meg ez, akkor nem lehet megkeresztelni, mert nem tiszta állapotban áll Isten előtt.


Dicséretes dolgo, hogy imában kérte a segitséget, de vajon ez mellett tett is-e érte, hogy felhagyjon ezzel a szokással?

És most itt nem arra gondolok, hogy muszály lányokkal foglalkozni ebben az esetben. Olyan ez mint az alkoholizmus. Ha valaki leszokott, annak nincs mérce, teljesen kerülnie kell mindent ami ezzel kapcsolatos.


Ugyan igy, akinek a nemiséggel van problémája, annak nem csak kerülnie kell a saját nemét, hanem mindent ami ezzel kapcsolatos, és nem eröltetni, más nemüvel sem.

Tudom kegyetlennek tünhet, azonban egy keresztény áldozatot hoz Isten kir

lyságáért, Jézus nem mondta, hogy ez sétagalopp.

2019. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 anonim ***** válasza:
80%
Én magam választottam a megkeresztelkedést, hívő vagyok, és elfogadom a homoszexuálisokat. Ez nem bűn. Nekem van egy bűnöm, nagyon szégyellem, remélem Isten feloldoz. De abban benne voltam én is, a homoszexuális nem tehet róla.
2019. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/123 anonim ***** válasza:
95%

"Ő akkor lehet egyáltalán megtért keresztény?"


Csak a tökéletes ember lehet keresztény? Ha te megtért, keresztény embernek mondod magad, akkor te mentes vagy minden bűntől? Mert hazudik az, aki azt mondja, hogy csak tiszta ember lehet keresztény. Az a legnagyobb hazug. És máris nem tiszta ő sem.

2019. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 imakommandós ***** válasza:
39%

Ugyanez a véleményem:


[link]

2019. dec. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/123 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Privátot iró Barátom

Isten szavát átértelmezheted, de aki iratta azt, nem fogja megváltoztatni az erkölcsi mértékeit, amit az embereknek lefektetett. Hogy Isten irgalmas, és nem él úgy vissza a hatalmával, ahogy megérdemelnénk, az nem jelenti, hogy annyiban hagyja a végtelenségig a helytelenséget.

Kijelölt egy napot, és nem fog sem többet, sem kevesebbet várni, hogy az emberek változzanak.

Ha nem tenné, akkor a szándéka, soha nem valósulna meg.

Ő egy tökéletes, békében és harmóniában élő emberi családot szeretne a Földön, a természet törvényeinek folyása által, amit szintén Ő állitott fel.

Ha valaki nem szeretne természetesen élni, és gyülőli Isten erkölcsi elveit, azt nem engedi mégegyszer, hogy megbontsa a rendet, igy kint marad.

2019. dec. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
20%

Ez egy nagyon jó videó, egyet értek vele én is.


2:25-től nagyon jó.

2019. dec. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!