Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Véleményetek szerint ez...

Véleményetek szerint ez normális dolog?

Figyelt kérdés

Régebben jártam egy úgynevezett ifi-be.

Ez nagyjából Istentisztelet volt, csak kb. 15-30 évesek voltak ott és nem felnőttek.


Volt egy srác, aki járt egy lánnyal majd megkérte a kezét.

Kérdeztük, hogy miért, vagy, hogy, hogy jött most ez az esküvő dolog.

Azt válaszolta, hogy "a testi dolgok miatt".

Vagyis azért, hogy lefeküdhessenek.


És azt értem, hogy várnak a szexszel.

Meg az is oké, hogy már jártak vagy 2-2,5 éve.

Na de akkor is.

Én akkor kérném meg valakinek a kezét, ha szeretem. Vagy ha együtt akarok vele élni.

Ti ezt nem tartjátok furának?



Ha válaszoltok, kérlek, írjátok már oda, hogy mennyire vagytok vallásosak.

Pl: jártok e rendszeresen templomba, vagy olvassátok e a Bibliát.

Csak, hogy tudjam, hogy nagyon vallásos vagy átlagember véleménye, amit olvasok.

(Kíváncsi vagyok arra is, hogy ki, hogy vélekedik. :) )

Köszi...


2019. dec. 4. 22:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%

Ha vallásosak, és ebben hisznek, akkor érthető, hogy várnak a házasságig. Szerintem reális, hogy majd három év ismeretség után házasodjanak. Ha megkérte a kezét, akkor biztos hogy szereti, az valószínűleg csak a plusz, hogy utánna már lehet "testi dolgokat is csinálni".



Én nem vagyok vallásos, semmilyen tekintetben.

2019. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Régebben azért ez többször is előfordult.

A szerelem újkori találmány.

Előtte a vágy volt és az üzlet.

2019. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Neked komolyan semmi az a két és fél év? 😳

Ember, ők ezt komolyan gondolják, neked meg semmi közöd hozzá.

2019. dec. 5. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%

Rendszeresen olvastam a Bibliát (vallásos voltam) és ma már baromságnak tartom az egészet.


Nézd, a kereszténység egy bronkori törvényt akar rátukmálni a fiatalokra, amire ma már semmi szükség nincs. Működik a fogamzásgátlás, a szex a kultúránk része lett, amellyel foglalkozik a művészet, a tudomány stb.


A bronzkorban nem igszám ez volt.


Egy fiatalban tehát teljesen természetesen zajlik az a biológiai program, hogy szexet akar. Jöhetnek a keresztények a vallásos hiedelmeikkel, ettől még tény:


A bronzkori törvényeket betartó keresztények nagy része is feltehetően maszturbál, aztán meg gyötri magát a bűntudat miatt.


Ezt teszi a kereszténység a fiatalokkal.


Ja még valami:


A volt gyülekezetemben ugyanannyi volt a válások aránya, mint a "világiak" kötött. Még a lelkész is félrelépett.


HAZUGSÁG tehát, hogy a "keresztény házasság" jobb. Az is lehet egy nagy rakás szar. Az, hogy házasság előtt nem dugsz, nem biztosítja, hogy a házasságod jobb lesz.


Lehet lepontozni.

2019. dec. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
2-2,5 év után simán lehet házasodni, ha komoly a kapcsolat. Úgyhogy nem értem, mi a gond ezzel a helyzettel, az, hogy várnak a szexszel a házasságig? Ő dolguk.
2019. dec. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért fura? Nem tartod helyénvalónak hogy "a testi dolgok miatt" házasodik?

Ha olvastad Pál leveleit, akkor tudhatod hogy ezzel nincs gond.

2019. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 KZitus ***** válasza:
66%

Szia

Ahogyan ők gondolják (az elmondásod szerint), teljesen normális. A te gondolkodásos siklott fére valahol....

Miért gondolom így?

Írod:"Én akkor kérném meg valakinek a kezét, ha szeretem. Vagy ha együtt akarok vele élni." - miért gondolod azt, hogy azok ketten NEM szeretik egymást, és NEM akarnak együtt élni??, 2,5 év ismeretség után?

Te soha nem olvastad Pál rájuk is vonatkozó tanácsát a 1Korintusz 7:36-ban? " De ha valaki úgy gondolja, hogy helytelenül fog viselkedni, ha nem köt házasságot, és túl van már a fiatalkor virágzásán, akkor tegye meg, amit akar, nem vétkezik. Kössön házasságot."

Azok a fiatalok ezt teszik! Miért nelenne ez "normális"? Hol, miben látod a problémát?

2019. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szex miatt kérte meg a kezét, mert szereti. Ennyi :)
2019. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy szeretik egymást és jó pár éve már házasok. Nem is ezzel van "gondom".

Csak nekem nagyon fura volt, hogy nem azt mondta, hogy szeretik egymást, vagy együtt akarnak élni, esetleg úgy érzi, hogy megtalálta az igazit, hanem, hogy lényegében azt mondta (nyersen kifejezve), hogy: Dugni akarok vele és a Biblia szerint el kell vennem ehhez feleségül.


Szóval, hogy nem a szeretet meg a nő volt a fontos számára, hanem a szex. Pontosabban: ezt emelte ki!

2019. dec. 5. 19:04
 10/11 anonim ***** válasza:

A csávó meg akarja kúrni a csajt, a vallás viszont nem engedi.


Ez most független attól, hogy szereti-e vagy sem. Ez a lényeg.

2019. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!