Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténynek tartom magam,...

Kereszténynek tartom magam, de senkit sem fogok megajándékozni karácsonykor, és kapni sem. Ha te is így vagy, hogy állsz hozzá?

Figyelt kérdés

Az idők folyamán elkopott az a néhány ember, akivel többé-kevésbé barátságban voltam fiatalabb koromban, a teljesen más élethelyzet, életvitel is belejátszott, meg persze csalódás a másikban. Idősödve egyre nehezebb egy barátságot kialakítani, nyilván oka vagyok én is a bizalmatlanságommal.

Nem nagyon vigasztal, hogy sok barátságról, kapcsolatról kiderül, hogy már rég elromlott, és nekem legalább nincs ilyen, ha már nincs semmilyen.

Sosem éltem nagy társasági életet, nem is vágyom erre ma sem, de felerősödik ilyenkor, hogy egy-két emberrel sem tudom megosztani az életem. Jézus mégsincs itt hús-vér ember formájában, hiányérzettel fogok elmenni a szertartásokra. Sokkal jobb lenne, ha van földi ember, ki ért, megért. Így a hitem is gyengül.



2019. dec. 9. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
És miért baj, ha a hites gyengül? Mert nem lesz kire tánaszkodni.
2019. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis "mire". :-)
2019. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Jehova Tanújaként, Mi sem tartjuk a karácsonyt. De rendszeresen és örömmel veszünk részt szolgálatan, a gyülekezetben örvendünk egymás társaságának, igy feltőltődve megyünk haza. S szervezünk más baráti, társasági kiruccanásokat, kirándulásokat.

Akik egyedül élnek igy nem érzik olyan magányosnak magukat, és tudják, érzik, hogy fontosak nem csak a Testvéreiknek, de a Teremtőnek is.

Az egyedül lét nem szabad, hogy befolyásolja a hitedet, mert Sátán máris örül neki, és utat engedsz annak, hogy elvegye tőled azt a kevés kis reményt is.

Légy kezdeményező, hivj barátokat, ha téged nem is hivnak meg.

2019. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

Oh he. A vallásnak pontosan ez az egyik legnagyobb htáránya, hogy egy egyébként bonyolult helyzetet valami felsőbbrendűvel bonyolítja, holott nagyon egyszerű megoldása van az ilyen problémáknak: az élővel is kapcsolatban lenni nem csak az örökké létezővel. A kommunikáció sokkal egyszerűbbé teszi a hívő életét. Az úristen nem tiltja, hogy a földön keresd a boldogságodat. A jehovák életét nem irigylem. Akiket ismerek mindegyiknek legalább pszichológusra lenne szüksége, de inkább dokira.


A karácsonyi ajándékozás meg kifejezetten kimaradt a bibliából (az úristen sose kért senkit, hogy ajándékot vegyen karira). A jehováknál pedig nincs is ajándékozás, de ők is ajándékoznak más ürüggyel, mert ugye nem lehet kimaradni a trendből. Ez pedig legalábbis nevetségessé teszi az egész erőlködést.

2019. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem az ajándékozás a lényeg, hanem Jézus születését ünnepeljük. De azért jó adni, ha valaki örül annak, amit kitaláltam, ha nem is nagydolog, vagy én készítettem. És az is jó, ha valaki meglep valamivel, mert gondolt rám. De a legjobb, amit írtam is, ha van kivel megosztani az élet történéseit.
2019. dec. 9. 11:41
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Ez is egy nap, mint a többi. Én minden nap ajándékozom magam embertársaimnak és szeretteimnek. Ők is ezt teszik.

Mi ennél spirituálisabbak vagyunk, hogy ilyenek eszünkbe jussanak. Ülj le meditálni, és isten majd súgja neked, a könnyed elengedés érzését e témában, hogy ez nagyon... kicsi ahhoz, hogy egy röpke gondolatnál tovább foglalkozz vele.

2019. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elnyomni, ami foglalkoztat, röpke gondolatnál ez több. Akkor tulajdonképpen ti nem is karácsonyoztok, egymás közt nem, ahogy írod, ha olyan nap, mint a többi, akkor nem is létezik karácsony.
2019. dec. 9. 15:17
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

"egy-két emberrel sem tudom megosztani az életem"

Hát akkor keress olyanokat, akikkel meg tudnád osztani! Legalább ezt a néhány hetet karácsony táján. Keress önkénteskedési lehetőséget, máris örömet okozhatsz másoknak. És kapni is fogsz, meglátod. Ne zárkózz be. A keresztények nem úgy csinálják. És azt mondod, te is az vagy.

2019. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hol? Ötlet?
2019. dec. 9. 18:26
 10/17 anonim ***** válasza:
2019. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!