Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanuinak közeli hozzáta...

Effre kérdése:

Jehova tanuinak közeli hozzátartozói, akik nem tanuk - ti hogyan gondolkodtok, álltok hozzá és milyen kihatással van a családotokra, mindennapjaitokra ez a vallási csoportosulás?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Megkértem a Bátjámat és a feleségét, valamint a Hugomat, és az unokatestvéreimet, hogy mondják el a válaszukat, hogy leirhassam-


"Világi" emberként nem zavar bennünket, hogy a Rokonunk, az egész családból egyedül Jehova Tanú. Mint a Sógórnőjeként több mint 30 éve ismerem. Tiszteletben tartjuk, hogy Ő nem ünnepel velünk, és soha nem sértődtünk meg, hogy az ajándékaikat más napokon, vagy más oknál fogva kapjuk Tőle. Elutazunk hozzá, vagy Ő hozzánk, és eltöltünk egy napot együtt, Grillezünk, beszélgetünk, Napi szonten vagyunk internet kapcsolatban vele. semmilyen kellemetlen csalódásunk nincs ezzel kapcsolatban. Volt amikor a Jehova Tanúk becsöngettek hozzánk, akkor meghalgattuk, azonban elmondtuk, hogy mi másként gondolkodunk erről, amin nem akarunk változtatni, A dohányzásról nem tudunk leszokni, és megemlitjük, hogy a családban van Tanú.


A Nővérem egyedül Tanú a családban a férjével. Sokszor segitettek nekem függönyt feltenni, vagy ha egy betegségem miatt segitségre szorulok. Hozzám is csöngetnek Jehova Tanúk, és meghalgatom mit szeretnének, és van amiben teljesen egyetértek velük. Azonban Én nem változtatok az életemen, és ezt elmondom, és elköszönök.

Semmilyen prolémám nincs a Tanúkkal, voltam a Nővéremmel saját akaratomból a gyülekezetben, és az ünnepükön.

Annyit azért még hozzá teszek, hogy haragszom azokra akik bántják a Tanúkat, főleg a Nővéremet, Mindig megvédem és megfogom védeni.

2019. dec. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
62%

A béke akkor marad fenn, ha megpróbáljuk megérteni a családtagjainkat...

Nekem meg kellett azt értenem, hogy a mai napig azért hívnak meg kitartóan minden alkalommal, mert szeretnének velünk lenni az újvilágba...

Ezzel csak egy probléma van, véleményem szerint minden vallás csak a halál félelem kezelésére van... megmagyarázni azt amit nem értünk vagy értettünk....

Ezt ő is toszteletbe tartja, na de csak az édesanyámról beszélünk...

Én nem állítok be szülinapozni hozzá, és amibe megegyeztünk emlék ünnepre is elmegyünk vele.

Nincsen ellenségeskedés, se vita. Az ünnepek (lehet hogy a régebben anyukám hatására) nem nagyon ünnepeljük... karácsony->anyagias ünnep kényszer ajándékozással, “telelni” járunk ilyenkor, húsvét -> tavaszi kirándulás ideje, szilveszterkor meg az állatkáimat pátyolgatom...

De ez én vagyok meg tesóm is így áll hozzá...

2019. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es

bocs, de nem értettem pontosan..

Tehát te és a testvéred nem vagytok tanuk, édesanyátok igen ?

2019. dec. 20. 20:34
 4/4 SIDLER22 ***** válasza:

Én nekem rokonom már születésem óta Tanú. Egy ideig jártam is velük (12-ig) gyülekezetbe de annyira nem érdekelt, hogy otthagytam. Konkrétan a tegnapi nap folyamán mentem el a pénteki előadásra így 9 év után. Csendben végighallgattam az előadást majd a végén megkérdezte, hogy hogy tetszett. Én elmondtam neki, hogy miben találtam hibákat és közöltem vele, hogy soha többet ne beszéljünk erről a vallásos dologról. 12 éves korom óta (amióta nem járok) minden találkozásnál legalább egyszer szóva jön, hogy menjek már el velük vagy nézzem emg ezt a videót meg ilyesmi...

Most elmentem vele gyülibe. Meg volt az öröme. Mostmár fejezzük be ezt a témát.

2020. jan. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!