Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy tanulmány szerint 2050-re...

Egy tanulmány szerint 2050-re kb. ugyan annyi lesz a keresztények száma mint most. Hogyan lehetséges ez amikor egyre több az ateista és az agnosztikus?

Figyelt kérdés

2019. dec. 20. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek úgy szoktak kijönni, hogy az ilyen harmadik világ beli "nyolcasával szüljük a mezítlábasokat" típusú népeket is beleszámolják. Persze lassan majd rá kell jönniük, hogy hiába van annyi automat vallásosnak beírt ember mind a keresztény harmadik világban, mind az iszlám világban, a valódi vallásosságuk foszlik széjjel, amit kezükbe kapják egyszer az internetet, és kinyílik a világ.
2019. dec. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Olvastam pár tanulmányt, mind a keresztények számának növekedését prognosztizálta világszinten. Egyedül Európában mutat valamelyest csökkenő tendenciát. Az viszont elképzelhető, hogy bár a szám nő, az arány nem változik, mert hasonló ütemben nő a Föld népessége is.
2019. dec. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy beleszámolják pl. Afrikát is. Mert amíg Európában haldoklik a kereszténység, addig Afrikában virágzik.
2019. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
82%

nem ertem mit nem ertesz

talan ebbol megerted, vagy nem...:


ha 2100 ra 15milliard ember lesz akkor miert ne lehetne 3... 4 milliard kereszteny?


vagyis az hogy ugyan annyi kereszteny "marad" az inkabb a te oldalad erositi

mivel akkor nem erositene ha a szamuk novekedne


meg mindeg nem erted? "oke"...

2019. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Úgy lehetséges, hogy létezik a Mindenható Isten, és nem hagyja magát tanúbizonyság nélkül.

A Sátán mindent bevet, hogy a nagyokos tudósok az ő pártjára álljanak, és sikerül is neki, mert az egó az egó.

Hallgasd csak meg ezt a misszionáriust. Isten valóra váltotta látomását, 10 milliók tértek meg a prédikációira. Az ateisták ezeket a dolgokat tudomásul sem akarják venni, nemhogy elhiggyék.

[link]

2019. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
# 5 Én nem vagyok ateista, agnosztikus vagyok és szívesen diskurálok Isten létének kérdésről vagy a vallásról, de nem egy ilyen szektás fundamentalista hit gyülissel vagy Jehova tanújával.
2019. dec. 22. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Látod épp ez a baj, hogy eleve előítélettel állsz hozzá különböző dolgokhoz, anélkül, hogy valamit megismernél vagy megvizsgálnál, elbarikádozod magad, s a tények nem érdekelnek. Ha megfigyeled a történelmet észreveheted, hogy szinte mindig amikor már hanyatlani kezdett a keresztyénség, Isten kiválasztott egy embert aki által sokan megtértek. Például Luther Márton, Charles Spurgeon, Billy Graham, Reinhard Bonnke, vagy sokan mások.
2019. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Megtértek vagy áttértek? A kettő nem ugyanaz.

2019. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Érdemes lenne erről Isten véleményét is megkérdezni. A Jelenések könyvében ír erről.

2020. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!