Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen egyértelmű jelei...

Milyen egyértelmű jelei vannak annak, hogy "utolsó időket élünk", mint ahogy azt sok keresztény hiszi? Krisztus után 2000 év már eltelt, mi zárja ki, hogy Krisztus esetleg csak a 17 000. -ik évben tér vissza?

Figyelt kérdés
Azt mondta Jézus, mielótt ő visszatér, lesznek éhínségek, háborúk, járványok, de a történelem korábbi évszázadaira sokkal inkább illenek ezek a jövendölések, mint napjainkra.
2019. dec. 22. 15:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Lk 21:7-8

Ekkor azt kérdezték tőle: „Mester, mikor lesz ez, és mi lesz annak a jele, hogy ez elkezdődik?” Ő pedig így válaszolt: „Vigyázzatok, hogy meg ne tévesszenek titeket! Mert sokan jönnek majd az én nevemben, és azt mondják: Én vagyok! - meg azt: Az idő közel jött! De ti ne kövessétek őket.


Természetesen "követni őket" azt jelenti, hogy az ember maga is elkezdi hirdetni, hogy "az idő közel jött." De a követés általában azzal kezdődik, hogy az ember kiváncsi, és meghallgatja őket, elolvassa az írásaikat. Mint ahogy az első válaszoló írta, már kétezer éve "az utolsó napokban" élünk, csak hát "Isten számára ezer év annyi, mint egy nap, és egy nap annyi mint ezer év" (2Pét 3:8). Tehát simán lehet akár az is, hogy még jó pár ezer év hátravan.


Én hálás vagyok Istennek, hogy a számomra elrendelt időben nyitott fület és szívet adot, és hallgatam azokra, akiket küldött. Elkezdtem Jézussal járni, és ma is ezt teszem. Amikor a kegyelem ideje eljött, döntöttem Jézus mellett, és amellett, amit az ő követése jelent, egy Isten ellen lázadó és Istent gyűlölő világban. Azóta is Jézussal járok. Ezért biztos lehetek benne, hogy -- bár teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor lesz a világ vége, és az is, hogy mikor halok meg, -- ez számomra már indifferens, bármikor lesz is, nem érhet kárhoztató ítélet, sőt meg sem halhatok (mármint nem testileg értem, hanem az én személyem halhatatlan, hiszen Jézus azt ígérte azoknak, akik hiszenk benne, hogy átmentek a halálból az életbe, Isten gyermekei leszenk, és akiket Isten szül, azok ugyanúgy halhatatlanok, ahogyan ő is örök).

Milyen kár, hogy a rendelt időben, amikor a kegyelem ideje van, legtöbb ember nem dönt megfelelően. Bár igazán nem őket sajnálom jobban, hanem Istent, aki a 100%-ot megtette értük azáltal, hogy helyettük a saját egyetlen Fiát küldte a keresztre, mégis megmaradnak a tévelygésükben és a lázadásukban.

üdv

Stefán

2019. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmiféle jele nincs.


A hívők össze-vissza beszélnek. Háborúk, éhségek stb. mindig lesznek.

2019. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Éppen hogy sokkal kevesebb a háború, éhínség, betegség, mint régen.
2019. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 KZitus ***** válasza:

Szia Dongaben


"Nagyszerű remény, ahogy írod, és ezzel semmi gond nincs, mert az ember, amíg él, remél. A tény: A halál örökre szól..." - végtelenül szomorú lenne az ember számára, ha a halál örökre szólna! Akkor miért halt meg ÉRTÜNJ Krisztus? Milyen értelemben? Mit tudsz erről?

2019. dec. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem várhatod el, hogy az ÖSSZES utolsó napokra vonatkozó jelet valaki ide bemásolja."


Kedves Zitus értelmezési probléma van! Ugyan is a kérdésben szó nincs arról hogy az összes jelet ide kellene "másolni"! Azt írja hogy milyen biztos jelei vannak!

- Ugye ugye mennyire árulkodó az ahogyan írsz ,"másolni"! Jehova tanúi szoktak másolni!

A többiek inkább saját válaszokat írnak!


Kérdező!


Az egyik ilyen biztos jel az elhitetés! Elsősorban vallási de nem csak vallási értelemben!

Vallási értelemben vannak olyan személyek akik állítják hogy ők Jézus reinkarnációi vagy hogy ők a Krisztus! De ha valaki ezt állítja magáról és még is kell tolmács ahhoz hogy bizonyos emberekkel beszélni tudjon akkor már is elbukott! Teljesen függetlenül attól hogy mit is mond!

Jézusnak beszélnie kell a világ össze nyelvét kivétel nélkül!

De pl. a globalizáció is ide tartozik az is egy elhitetés hogy az jelent megoldást a problémákra vagy épp a tudomány!

Háborúk a világ minden tájáról ,betegségek ,éhínség ,természeti katasztrófák.

De ilyen egyértelmű jel az is hogy 1948-ban megalakult az Izraeli állam! Vagy hogy majd újjá lesz építve a jeruzsálemi zsidó templom!

Ez csak néhány. Természetesen korántsem az összes.

2019. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!