Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként hogyan kellene...

Keresztényként hogyan kellene reagálnom az alábbi esetre?

Figyelt kérdés
Nagyszülőknél karácsonyozáskor, egyik unoka látványosan nagyobb ajándékot kapott. Nem tudtam megmagyarázni a gyereknek, hogy miért. Egyre inkább úgy érzem, vacak ez az ajándékozás része az ünnepeknek. :(
2019. dec. 25. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom itt te vagy az anyuka vagy az apuka. Ha az egyik és másik unoka is a te gyereked, akkor közölni kell finoman a nagyszülőkkel, hogy mind a két gyerek egyformán fontos számodra, máskor ne csináljanak ilyet.

Ha csak az egyik unoka a te gyereked, én akkor is közölném a nagyszülővel, hogy ez nem volt túl helyes lépés.


Bár ebben a kérdésben nem tudom mennyire számít a vallás.

2019. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valahogy ki kéne tessékelni magadból az irigységet. Kérd Isten segítségét ebben. Mást nem kell.
2019. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok keresztény, de én azt hittem, hogy ők ki tudják vágni magukat olyanokkal, hogy a karácsony nem az ajándékokról szól, hanem a szeretetről... szóval akkor mondd ezt a gyerekednek.
2019. dec. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Körülbelül 2-3 éves kortól kezdve érdemes elkezdeni nevelni a gyereket abba az irányba, hogy minél inkább szálljon ki abból a "királyi székből", amelyben kiskorában tartották a szülők (tk. hogy körülötte forgott, és érte történt minden). Mivel nem írtad hány éves a gyerek, feltételezem, hogy már olyan korú, amikor meg lehet kérni, hogy örüljön a testvérével együtt, hogy a testvére milyen szép ajándékot kapott, ehhez persze rajtad is ennek az örömnek kell(ene) látszani, ahelyett, hogy elszomorodsz.

üdv Stefán

2019. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szp72 ***** válasza:
100%
Itt csak egy kérdés van. Mi volt a nagyszülők szándéka? Az volt a céljuk, hogy kivételezzenek az egyik unokával? Vagy egyszerűen csak így alakult? Így találták jónak. Ha bántani akartak, akkor a nagyszülőkkel kell beszélni, hogy ilyet ne csináljanak. Ha nem akartak bántani, akkor a gyerekkel, hogy ne irigykedjen, a nagyiéknak most ez jutott az eszükbe és kész.
2019. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Melyiknek? A "kisebbet" kapott panaszkodott?

A "nagyobbat" kapo hogyan viszonyult a helyzethez?


Mert ha csak pusztan te akartal "magyarazkodni" annak nem feltetlen van alapja, es valoban a nagyszulokkel kell megbeszelni, eleve nem ertheto hogyhogy nem egyeztetetek, hiszen elotetek nem kellett hogy titok legyen

megha a gyerekek kozelebb is allnaknhozajuk mint hozatok

netan csak az egyik?


sokminden szamit amit eddig nem tudtunk meg

2019. dec. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem neked hanem a nagyszülőknek kell megmagyarázni a gyereknek.
2019. dec. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!