Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hozzászólásban olvastam a...

Egy hozzászólásban olvastam a Bibliából részleteket, hol vannak ezek a részek a könyvben? Jézus mondta.

Figyelt kérdés

"Jézus azt mondta, mindenkiben ott vagyok és énbennem ott van mindenki. Egy Isten van és az ott van mindenkiben. Ezért cselekedj úgy felebarátoddal mint ha velem, vagy magaddal tennéd."


Köszönöm!



2019. dec. 28. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Több helyet ollózott össze az illető, ill. részben rosszul.

JÁNOS EVANGÉLIUMA

15. fejezet, 5.: aki énbennem marad, és én őbenne, ...

Máté evangéliuma 7. fejezet, 12 Tehát mindazt, amit szeretnétek, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük!

2019. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(János 15:3–6) . . .. 4 Maradjatok egységben velem, és én egységben maradok veletek. Ahogy a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, csak ha a szőlőtőn marad, ugyanúgy ti sem, csak ha egységben maradtok velem. 5 Én vagyok a szőlőtő, ti vagytok a szőlővesszők. Aki egységben marad velem, és én egységben ővele, az sok gyümölcsöt terem, mert tőlem függetlenül semmit sem tehettek. 6 Ha valaki nem marad egységben velem, olyan lesz, mint az a szőlővessző, amelyet eldobnak, és elszárad. . . .

(János 6:56) 56 Aki a testemet eszi és a véremet issza, egységben marad velem, én pedig ővele.

2019. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

(Lukács 17:21) . . .Mert Isten királysága közöttetek van.”

Károli úgy forditja:: „Isten országa ti bennetek van”

(Máté 7:12) 12 Ezért mindazt, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is tegyétek meg velük, mert ez a lényege a Törvénynek és a Prófétáknak.

(Lukács 6:31) 31 És ahogy akarjátok, hogy az emberek veletek bánjanak, ugyanúgy bánjatok ti is velük.

(Róma 13:10) 10 A szeretet nem tesz rosszat a másik emberrel. . . .

(Galácia 5:14) 14 Mert az egész törvény egy parancsban teljesedik, mégpedig: „Szeresd az embertársadat, mint önmagadat.”

2019. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az hogy Isten az égben van szimbolikus megközelítés. Ha felnézel az égre a végtelenséget látod, Isten ugyanúgy átláthatatlan, végtelen, felfoghatatlan, hatalmas. Isten a mindenség ura, végtelen tudással, mindenhol ott van, minden őbelőle ered, örökké volt, örökké lesz.
2019. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jézus minden igaz, megtért és újjászületett hívő szívében ott lakik!


Mt.28,20.Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!

Jn.14,23.Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jel.3,20.Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

2020. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!