Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lányom ma azt mondta, hogy...

A lányom ma azt mondta, hogy ő a lányokat szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Istenfélő emberek vagyunk a férjemmel, házasságig vártunk az első szexuális tevékenységünkkel, minden második vasárnap templomba járunk, mert mi ezt az utat választottuk. Van két gyermekünk, egy fiú és egy lány, a fiú az idősebb, mindig is jó tanuló volt, jelenleg pedig egyetemista. A lányunk most tizenegyedikes, ő is nagyon jól tanul, egy hármasa van, a többi pedig négyes ötös. Sokat foglalkozunk velük, rengeteg programunk van együtt, nincs olyan, amit ne beszélnénk meg. Ők is keresztények, a lányom nemsokára tervez bérmálkozni, azonban délelőtt leült velünk a férjemmel, és elmondta, hogy nem bérmálkozhat, ugyanis ő vétkezett, mivel a lányokat szereti. Úgy érzem, tévesen neveltem, hiszen mi az apjával akkor is szeretni fogjuk, ha nem heteroszexuális, Isten gyermekei vagyunk mindannyian, de nem lehetünk egyformák. Büszke vagyok rá, hogy elmondta, de nem tudom, mit tehetnék, hogy segíthessek neki és támogassam. Az apja is ezen a meggyőződésen van, soha nem tudnánk kitagadni vagy bármi féle módon bántani egyik szerettünket vagy felebarátunkat csak azért, mert leszbikus vagy homoszexuális, ez is teljesen normális. Normális, mint hogy reggel felkel a Nap, majd a Hold éjjel nyugatra küldi.

Úgy érzem, mégis rossz szülő vagyok, amiért a kislányom úgy érzi, szégyenkeznie kell. Sosem neveltem erre, és fogalmam sincs, hogyan győzzem meg arról, hogy ő úgy tökéletes, ahogy van.



2020. jan. 4. 21:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
87%
Jó a hozzáállásotok. Adj neki időt, hogy feldolgozza! Nem lehet könnyű.
2020. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim válasza:
92%
Wow, ügyesen kezelitek a helyzetet, a legtöbb hívő emberre ez nem jellemző. Biztosítsd róla, hogy szereted, elfogadod, nem változott semmi. Ha így van, mondhatod neki, hogy szívesen megismernéd a párját, vagy ha ez még nem aktuális, akkor a leendő barátnőt
2020. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk ettől függetlenül nem ártana hetente járni templomba, ha megoldható.

Természetesen bérmálkozhat a lányotok, a szexuális irányultság önmagában nem bűn, hanem egy hajlam, amit vagy kiél, vagy nem. Egyáltalán ne érezd magad rossz szülőnek, mert láthatóan a legnagyobb törődéssel és figyelemmel vagytok irányába. Szerintem ez idő, amíg leülepszik majd nála kicsit.

2020. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim válasza:
95%
Példaértékű a hozzáállásotok! A lányodnak magát kell elfogadnia! De nagy lépés volt, hogy bevallotta nektek! Bátor!
2020. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
24%

Ordas nagy kamu.


Egy katolikus soha nem mondana olyat, hogy a homoszexualitás teljesen normális. Lehet, hogy nem ítélné el a gyerekét emiatt, de így nem fogalmazna...

2020. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:

#5-ös!

Inkább lennék rossz katolikus, mint rossz szülő! Előbb a gyermekeim, és csak utána a vallásom, ez így van rendjén. Számomra a vallás Isten feltétlen szeretetéről szól, nem pedig a gyűlölködésről és konfliktus szításról!

2020. jan. 4. 22:06
 7/67 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem tűnsz rossz szülőnek. Ha rossz érzése van, akkor az inkább a vallása miatt van, amit hisz.
2020. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
19%
Ha ismernéd a Bibliát, látnád, hogy pont ellentétes nézeten van. Felekezettől függetlenül.
2020. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
12%

Lányoknál ilyen elég gyakran előfordul ebben a korban, de sokszor nem tartós.

Adjatok időt neki, és még változhat.

2020. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
16%

Istenfélő katolikus akinek a lánya bérmálkozni készül, de csak minden második vasàrnap mennek templomba?

Házaspár ket gyerekkel, de tevékenységnek nevezi a szexet?

Termeszetes mint ahogy a Hold nyugatra küldi a Napot?


Próbàltam komolyan venni a kérdést, de nem lehet. Mi a célja ennek?

2020. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!