Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdjek el templomba...

Hogyan kezdjek el templomba járni?

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, életemben körülbelül 5 misén, ha jártam. Annak idején azonban megkereszteltek, de mindig is ateistának vallottam magam.

Azonban az utóbbi időben elkezdett érdekelni a vallás, elkezdtem olvasni a Bibliát, és a lelkem mélyén egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy tényleg ne létezne Isten. Ezért elszeretnek menni egy misére,viszont egyáltalán nem vagyok jártas, nagyanyám halála után nincs rokonom/ barátom/ ismerősöm, aki hívő, vagy tudna segíteni a témában. Hogy szokás? Elmehetek egyedül minden 'bejelentkezes' nélkül misére, vagy keressek fel előtte egy papot?

(amúgy 17 éves vagyok, pecsi)



2020. jan. 5. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan fogd magad és menj el misékre!

Javaslom először nagyobb templomokba menj, ahol sokan vannak.

Azt hiszed, hogy aki rendszeresen jár, az egy szent, vagy ott mindenki hivő....? A legtöbb csak megszokásból jár, na mindegy.

Senkit nem fog ott zavarni, és majd megszokod hogy mennek ott a dolgok.

Amúgy meg ha komolyabban érdekel, tényleg beszélhetsz pappal... Én misék után figyelném a papot és érdeklődnék...Esetleg van-e valami hittan, amire járhatnál....?

2020. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Agnosztikus vagy, nem ateista.

Ne egyházban keresd a vallást, hanem magadban, a szívedben. Az egaház nagyon torzít, inkább youtubeon halgass bölcseket. Ha kérdéseid lennének felkereshetsz időről időre.

2020. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Igen bármikor mehetsz tömeg vasárnap reggel van. Az esti miséken kevesebben gannak. Mindenképpen érdemes pappal beszélni, ő javasol hittankört, vagy mesél neked. A Bibliát értelmezni is tudni kell, nem csak olvasni.
2020. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Remélem, csak én aggódom túl, és tényleg minden rendben fog menni.

Sajnos ilyen lehetőségem nincs, nálunk az iskolában csak erkölcstanra lehet járni, minden hétköznap 7ig vannak edzéseim, amire muszáj eljárnom. Szóval csak hétvégén van egy kis szabadidőm.

2020. jan. 5. 10:05
 5/13 A kérdező kommentje:
#2es köszönöm a meglátásod! Nekem erről nincs még tapasztalatom, és úgy vagyok vele, hogy mindennek jár egy esély. De ha mégis meggondolom magam, akkor feltétlen írok neked, megfogadom tanácsod!
2020. jan. 5. 10:07
 6/13 A kérdező kommentje:
#3as, köszönet az információért, tanácsért! Én is úgy vagyok vele, hogy azért érdekelne, 'mi a helyes értelmezése a Bibliának'. Tényleg köszönöm a tanácsot!
2020. jan. 5. 10:09
 7/13 anonim válasza:
92%
Csak a 2-re ne hallgass. Valami szekta felszippant. Ha otthon vagy hívő akkor nem tudod rendesen értelmezni a mondanivalókat. Ezért van a miséken prédikáció.
2020. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Én pedig azt tanácsolom, inkább kis gyülekezetet keress.

Egy nagy gyülekezet nagyon személytelen tud lenni, egy kisebb helyen el tudsz beszélgetni, befogadóbbak, érdeklődőbbek, jobban tudsz személyes kapcsolatokat kialakítani; több ideje van a papnak.

De az első továbbra is az otthoni Bibliaolvasás legyen! Ne hidd el, hogy egyedül nem értheted meg! Nyilván más lesz először olvasni, és más sokadszorra.

A pap ad új nézőpontot, felhívja a figyelmed sokmindenre, de ez mankó, a hitet megélned neked kell!

2020. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Nyugodtan menj el misére, nem kell szólni senkinek sem . Eleinte lehet, hogy egy kicsit nehéz lesz, hogy pl mikor lehet leülni, mikor kell térdelni meg ilyenek, de idővel bele fogsz jönni! :)

Az evangéliumot felolvassa a pap, a végén azt kell mondani a híveknek hogy: Dicsőség Neked Istenünk! és közben egy pici keresztet rajzolnak először a homlokukra, aztán a szájukra végül a mellkasukra. Ez azt jelenti, hogy eszemmel felfogom , számmal hirdetem, szívembe bezárom. Gondoltam leírom mert ez “bonyolult” szokott lenni :)

Az evangélium után a pap beszél az evangéliumról,hogyan tudunk jobb emberek lenni, neki mit jelent az aznapi evangélium , tapasztalatairól és hasonlókról. Ezt nevezik prédikációnak. Ezeken érdemes figyelni, mert jókat szoktak mondani az atyák!

Szerintem nálatok több pap lehet, nem mindig ugyanaz tartja a misét. Ha a predikaciókon figyelsz és úgy veszed észre, hogy az egyik atya mindig nagyon jókat , megérint amiket mond, ráeszmélsz dologra meg ilyenek , akkor azzal az atyával érdemes lenne beszélned , sokat segíthet neked, biztosan tudna választ adni a kérdéseidre.

Lehet , hogy ez így elsőre egy kicsit velős , de remelem, hogy egy picit tudtam segíteni! Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan! :)

2020. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pelgrim ***** válasza:
30%

Mint ahogy már többen írták, menj csak nyugodtan bármely templomba, a vallásos szokásokat, gyakorlatokat, tanításokat ott könnyen elsajátíthatodod.

De ha a vallásos tanítások igazságtartalma iránt érdeklődsz, akkor jobban teszed ha a második (#2) választ komolyan veszed.

De vigyázz, az internetten is vannak hamis próféták !

2020. jan. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!