Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták mi alapján...

Az adventisták mi alapján tartják bűnnek a piros és más élénk színű körömlakkot, miközben a halványabb színeket és francia lakkozást használják? Más vallásúaknál is téma a női megjelenés?

Figyelt kérdés
Isten szereti a színeket, beleértve az élénk színeket is, hiszen Ő teremtette őket. Gyönyörű halakat, madarakat és más állatokat teremtett csodálatos színekben, ezért érthetetlen ez számomra.

2020. jan. 7. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom azért, bár ezt biztosra nem tudom, mert pláne a piros a csábítás színe és erotikus tartalma van.
2020. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
nem tudom, de egy kis javítás: A csiricsáré színű körömlakkokat nem I. teremtette, hanem a vegyiparban az ott dolgozó szakeberek állítják elő a haszon reményében. Az ember csiricsáré műanyagszínek és tetoválás nélkül teremtetett.
2020. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, abban egyetértek veled, hogy egy körömlakk lehet közönséges, rossz minőségű, igénytelen is, ahogyan egy frizura is , mégsem mondjuk azt, hogy borotválja le mindenki a haját, mert így nem lesz senkinek sem igénytelen.

Szóval én most nem erre akartam rákérdezni, hanem arra, amikor valaki igényes, izléses.

Pl ilyen: [link]

2020. jan. 7. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Mert agymosottak... Ismerek adventista családot. Sajnálom a gyerekeiket. :(
2020. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
2de szerintem nem "ízléses", van, akinek a természetes, tiszta szépség a szép -és erőltetett a festett műkörmös izé. :( egyszer olvastam valakitől -irodalmi mű volt, csak bocs. elfelejtettem ki-, hogy a vörösre festett köröm számára olyan, mint egy körömbetegség... ) De nem baj, nem vagyunk egyformák, az adventistákat nem ismerem, úgyhogy nem is itt a helyem.
2020. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Az adventisták szektások.

Nem istenhívők, hanem istenfélők, és emiatt mindig próbálnak túlkompenzálni a vallási dogmáikkal.

Mindha csak ők jobbak lennének, mert kreáltak pár felesleges szabályt, és így újjal mutogathatnak azokra akik a szabályokat nem tartják be.

A saját nézőpontjukból jobbnak tűnhetnek, a szabájaikat be nem tartóknál.

2020. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. A piros autó is bűn lehet szerintük? Jó lenne, ha egy adventista is válaszolna, kiváncsi lennék az érvelésére.
2020. jan. 7. 23:15
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező,


Sajnálom, ha csalódást okozok, de én adventistaként nem tartom bűnnek a piros és más élénk színű körömlakkot, bár tény, hogy - férfiként - a halványabb színeket és francia lakkozást sem használom... :-)


Szerintem egy piros és más élénk színű ruhához kifejezetten illik az azonos színű körömlakk, nyilván nem a gyülekezetben, ahol esetleg a konzervatívabb és idősebb testvérekben megütközést válthat ki, de egy híres filmből idézve: "Hadd legyek férfi, aki elvitt egy piros ruhás lányt egy koncertre" (Mielőtt megismertelek - William Traynor) - szóval van olyan alkalom amikor van ennek tere.


Nyilván Isten szereti a színeket, beleértve az élénk színeket is, hiszen Ő teremtette őket. Gyönyörű halakat, madarakat és más állatokat teremtett csodálatos színekben, azonban azt is figyelembe kell venni, hogy ki milyen környezetben szocializálódott és intelligensen kell tudni kezelni azt, hogy mikor és hol és hogyan jelenik meg az ember.


A sokszínűség önmagában csodálatos dolog, de tudni kell intelligensen alkalmazkodni, és kerülni azokat a helyzeteket, amikor botránkozást okoz az ember.


Üdv. Péter

2020. jan. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem egy piros és más élénk színű ruhához kifejezetten illik az azonos színű körömlakk, nyilván nem a gyülekezetben, ahol esetleg a konzervatívabb és idősebb testvérekben megütközést válthat ki,"


Kedves Péter! Köszönöm a választ!


Az idézett mondatból 3 dolog derül ki számomra:

1. Másképp kell öltözködni a gyülekezetben, mint máshol, és ez alatt nem azt értem, hogy igényesen és nem gumicsizmában, hanem célszerű, hogy takard el, aki vagy, vegyél fel egy álarcot.

2. A gyülekezetben olyan emberek vannak (nem tudom, hogy többségben, vagy kisebbségben), akik ítélkeznek, külsőségeket néznek, rosszindulatúak, irigyek (?).

3. Ezek az emberek nem ismerik Isten Igéjét ("Az Úr azt nézi, ami a szívben van"), de ez a vezetőséget nem érdekli, nem törekszik arra, hogy összhang legyen a Szentírás és a gyülekezet életvitele között.


Lehet, hogy Te nem így látod, Péter, de akkor mi a helyzet szerinted, aki nem tartod bűnnek a piros lakkot?

2020. jan. 9. 09:47
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező,


Őszintén nem tudom elhinni, hogy te nem találkoztál még az életedben generációs különbségekből adódó problémákkal. Én lépten-nyomon találkozom ilyenekkel nem csak a gyülekezetben, de a munkahelyemen és a családomban is. Ezeket lehet intelligens módon kezelni, hogy nem teszek olyat, nem mondok olyat amivel provokálom a másikat. Ez intelligencia kérdése.


Amit te felvetsz a kérdésekben az gyakorlatilag ugyanez.


Remelem kielégítő választ adtam.


Üdv. Péter

2020. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!