Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért változtat meg valakit a...

Miért változtat meg valakit a vallás? Nem mindenkire van jó hatással a vallás, vagy a hit. Van egy kolléganőm, aki pár éve mélyen vallásos lett/református/azóta 180 °-os fordulatot vett, és szerintem sokkal rosszabb ember.

Figyelt kérdés
Sokszor minősíti,és semmibe nézi azokat az embereket kollégáit akik nem hisznek.Komolyan ez most olyan fontos, mi nem változtunk,csak az ő nézőpontja. Engem nem érdekel ő miben hisz, de én mint ateista nem engedem meg neki hogy nekem papoljon.Sajnálom,hogy elveszítettem egy olyan kolléganő, akinek a vallás átmosta az agyát.
2020. jan. 7. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

"a vallás átmosta az agyát."


Az ateistákét pedig Marx, már akinek. 😅


Miért nekünk számolsz be erről, miért nem neki mondod, el, hogy ez és ez nem tetszik?


Attól, hogy valaki hívő az miért zavar téged? El fog jönni majd az idő, amikor valóban "titkolni" kell, annak aki az, mert üldözni fogják azt, sőt lesznek akik kollegák, barátok, és még közeli családtagok akik el fogják árulni a hívő rokont....

2020. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mindenkinek való a vallás. Nem vagyunk egyformák, így eleve nem lehet mindenkinek ugyanarra szüksége.

De általánosítanu nem lehet egyik oldalt sem, a kolleganőd is nyilván egyedi eset, ezügyben itt senki nem fog neked tényleges válasszal szolgálni.

2020. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Az igaz keresztény élet, pozitiv módon változtat.

Persze vannak olyan Bibliai élethelyzetek, amik esetleg másoknak nem tetszenek, mert Pl, Már nem ünnepelnek, vagy tartanak meg szokásokat. De ezzel nem szabad, hogy rossz emberré válljon, Sőt jó példával kell előljárni, a szeretet jegyében.

Hizen az a feladata, hogy vonzóvá tegye a keresztény életformát, és nem taszitóvá.

Az viszont tény, hogy ez is relativ, hiszen Jézus sem tetszett mindenkinek, vádakkal illették, és megölték.

2020. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

"Miért változtat meg valakit a vallás? Nem mindenkire van jó hatással a vallás, vagy a hit. Van egy kolléganőm, aki pár éve mélyen vallásos lett/református/azóta 180 °-os fordulatot vett, és szerintem sokkal rosszabb ember."


A kolléganőd valószínűleg törvénykező lett, nem pedig szeretetben épülő hívő. Megpróbál ószövetségi módon élni, a törvény szerint, és ezt másoktól is elvárja. Ez gyakori hibája a megtérteknek. Ajánld figyelmébe a Római és a Galata levelet.


Galata

2,16 Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem. [Róm. 3,20-28.]


Nem a vallás mosta át az agyát, hanem nem tudja még értelmezni Krisztust és Pál apostolt.

Amúgy, ha ateista vagy, neked sem ártana újjászületni Krisztusban és életed végéig épülni a krisztusi szeretetben.


Írtad, h minősített téged, de azt is vedd észre, hogy te is minősíted őt.

2020. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi
2020. jan. 7. 16:17
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért kell mindenkinek megváltoznia, mert ő más nézeteket vall?? .Van egy 21 éves lánya aki 2 apukától házasságon kívül 3 gyereket szült,emellett jópár abortuszon túl van,és, neki az a legnagyobb problémája, hogy mi miért festjük a hajunkat,miért nem öltözünk konzervatívan,.... Hát mert semmi köze hozzá, sepregessen a saját háza tájékán... lenne mit. Én is voltam keresztény normális keretek között, és meg van az okom, hogy ateista lettem, és így vagyok boldog.
2020. jan. 7. 16:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

na és most mi a szart kezdjünk a "Vallás" rovatban azzal, hogy utálod kolléganődet? Vagy, hogy utáljátok egymást?

Ennek SEMMI köze a valláshoz. Emberi gyarlóság.

Veszekedjetek tovább, marjátok egymást, a boldog új esztendőben. BÚÉK!

2020. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

"Nem mindenkire van jó hatással a vallás, vagy a hit."


Olyan ember viszont nem létezik aki semmiben sem hisz. Ha másban nem is, abban igen amit lát és meg tud fogni.

2020. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A farizeus és a vámos.


9Az elbizakodottaknak, akik meg voltak róla győződve, hogy igazak, s a többieket megvetették, ezt a példabeszédet mondta: 10„Két ember fölment a templomba imádkozni, az egyik farizeus volt, a másik vámos. 11A farizeus odaállt előre, és így imádkozott magában: Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember, rabló, igazságtalan, házasságtörő, mint ez a vámos is. 12Kétszer böjtölök hetenként, mindenemből tizedet adok. – 13A vámos megállt hátul, szemét sem merte fölemelni az égre, inkább a mellét verte és könyörgött: Isten, irgalmazz nekem, bűnösnek! – 14Mondom nektek, hogy ez megigazultan ment haza, az nem. Aki magát felmagasztalja, az megaláztatik, aki megalázza magát, az felmagasztaltatik.”

2020. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Feltetted a kérdést :"Miért változtat meg valakit a vallás?"- azután a kommentedben válaszoltál rá: " Én is voltam keresztény normális keretek között, és meg van az okom, hogy ateista lettem, és így vagyok boldog."


Te is megváltoztál a vallás hatására, és ő is, csak más-más irányban. Ne ítéld meg őt azért, amit magad is teszel. Inkább el kellene fogadni egymás álláspontját! Tolerancia - a hiánya rengeteg konfliktushelyzetet idéz elő az emberi kapcsolatokban....és a felebaráti szeretet hiánya is, amire Krisztus tanított amikor a földön volt. Ezt vajon miért hagytad el a vallással együtt?...a soraidból ez tűnik ki. De ha nem így van, ha félreértettem az indítékodat, akkor elnézésedet kérem.

Kérlek ne feledd el, hogy amikor felnőtten megkeresztelkedünk, az nem arról szól, hogy jobbak vagyunk másoknál, hanem hogy igyekszünk jobbak lenni ammál, akik voltunk. Erről szól a Máté 28:19,20.

2020. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!