Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kapcsolódott a keresztén...

Miért kapcsolódott a kereszténység a judaizmushoz?

Figyelt kérdés
2020. jan. 11. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert Krisztus maga is zsidó volt, ahogy a kereszténységet megalapító apostolok is. Ezen felül a judaizmus szent könyveit ugyanúgy a kereszténység is elfogadja és Istentől sugalmazottnak tartja.
2020. jan. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység tulajdonképpen a judaizmus gyermeke.
2020. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Itt nem kapcsolódásról van szó. Hanem az Istennek járó imádat helyreállitásáról, amit Isten valamikori népe kiforgatott, és a szövetséget is felrugták, amit velük kötött.

Jézus betöltötte azt a próféciát, hogy Isten újszövetséget fog kötni az emberek némelyikével, csak már nem irott törvnyekhez igazodva.

A Törvény Krisztusig vezérlő tanitó volt. Azért, hogy a választottak ne gondolják, hogy Ők bűntelenek, és bármit megtehetnek.

Az Izraeliták kaptak egy utolsó lehetőséget, hogy királyi papság posztjának beőltésére, belőlük válasszon.

Sajnos nagyon kevesen reagáltak, ezért Isten a nemzetekhez fordult, és Jézus halálakor jelezte, hogy nemzettel, nem foglalkozik tovább a test szerinti Izraellel.

A Szellemi Izrael tagjai közé bárki jöhet, akár Izraelita is, de az újszövetség alapján kell élnie, és elfogadnia Jézus messiási mivoltját.

2020. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
42%

Szovetseg


O es Uj Szovetseg

Isten es Ember kozott


Hogy gondoltal erre Blanka? Hogy emberek kialakitottak "feltalaltak" a keresztenyseget de nem teljesen ujat hanem a mar regebben ember altal kitalalt zsido vallast hasznaltak fel alapjaihoz?

2020. jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves Közveszélyes Kontár, azért tettem fel ezt a suta kérdést, mert nekem egyáltalán nem áll össze a két Szövetség, az ószövetségi istenkép a krisztusival, Jézus zsidósága is vitatott megvetett galileaiként,a tanításai, amik a szeretetről és megbocsájtásról szólnak, miközben az Ó-szövetségben gátlástalanul és legálisan folyik az öldöklés stb. Az Újszövetség nem következhet a judaista isten-ember-világképből.Nem stimmel!

2020. jan. 12. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Ez a te véleményed, a teológusok és történészek pedig egészen más állásponton vannak. Nem csak a mai korban, de közel 2000 évvel ezelőtt is, olvasd nyugodtan az apostoli- és egyházatyák írásait is.

2020. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"az Ó-szövetségben gátlástalanul és legálisan folyik az öldöklés"


Én úgy tudom, hogy nem gátlástalanul, hanem az arányosság elvét alkalmazva volt büntetés: szemet szemért, fogat fogért, életet életért. Vagyis ha valakinek kiverték a fogát, a sértett nem ölhette meg az elkövetőt, csak a fogát verhette ki a Törvény szerint.

2020. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézus:

eredetileg egy gnosztikus hagyományról van szó, amit később (Pállal) szemitizáltak. A Krisztus utolsó megkísértése című film mutatja meg ezt a legjobban.


Napjainkban a kereszténység a júdaizmus előszobájaként, előudvaraként működik. A keresztények gyakorlatilag nem a "mennyországba" (~Ég) fognak menni, hanem zsidókká válnak. Jellemüket, tetteiket, világnézetüket tekintve.

2020. jan. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

1. Ha valamivel kapcsolatban kételyek merülnek fel, azt nem lehet önmagára hivatkozva igazolni ti. hogy azért igaz, mert benne van a Bibliában..ezek nem érvek.

2. Például a kánaániták kiírtására szóló isteni parancs "hogy írmagjuk se maradjon" stb. az rendben van? Persze, hallottam már a magyarázatot, hogy "bűnös nép voltak" /a csecsemők is/- ezt manapság úgy hívjuk, hogy áldozathibáztatás.

3. Komolyan zsidókká válunk? Ez új!


Köszönöm a válaszokat, nem sokra mentem velük, feladom!

2020. jan. 13. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!