Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Rafael angyal?

Létezik Rafael angyal?

Figyelt kérdés

Katolikusok véleményére lennék kíváncsi.


Tudom, hogy mi a Földön nem látjuk az Úr országát, de elküldte az angyalokat hogy vigyázzanak ránk.

Érdekelne hogy a gyógyítás angyala Tóbiás könyve szerint létezik-e?

Vagy ha létezik beszélhetek hozzá vagy csak az Atyához szóljak?


Köszönöm


(Jehova tanúi és szektások kerüljenek, bocsánat hogy kizárlak titeket a beszélgetésből, kérem megértéseteket.)



2020. jan. 15. 11:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Létezik, Tóbiás könyve meg kanonizált könyv, tehát igazak a benne foglaltak.

A Katolikus Egyház három angyalt név szerint ismer a szentek között, akiket a Szentírás is említ: Gábriel, Mihály és Rafael. Liturgikus ünnepük szept. 29-én van.

Rafaelt azért hívjuk gyógyítónak, mert a neve azt jelenti, hogy "Isten orvossága". Nyilván inkább lelki értelemben értjük a gyógyítást. Ezenkívül a zarándokok védőszentje is.

Beszélhetsz hozzá, de az Atyához is. A szentek, így közöttük az angyalok közbenjárnak értünk.

[link]

2020. jan. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

Természetesen létezik, ugyanúgy, mint Mihály vagy Gábriel, legalábbis akkor, ha elfogadjuk a Bibliában leírtakat igaznak.

Az angyalok is közbenjárnak értünk Istennél (lásd amikor Jézus a gyermekek kapcsán beszélt az őrangyalokról), tehát az ő közbenjárását is kérheted.

2020. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Igen.
2020. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Isten vagy ő meg tud menteni engem attól a bűntől amit az ember már nem tud bűnbánattal megbánni?

Nem vagyok túl jól a napokban, főleg akiért éltem megharagudott rám.

Rafael tudja a fájdalmamat az Úr elé vinni?

Hiába van bennem sötét mégsem látom a csillagokat. Még Krisztust sem.

Miért hagytak ennyire magamra..?

2020. jan. 15. 13:05
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

"Isten vagy ő meg tud menteni engem attól a bűntől amit az ember már nem tud bűnbánattal megbánni?"

Ezt nem teljesen értem. Ha valaki a bűnét nem képes megbánni, attól Isten nem menti meg. A bűnök elengedéséhez bűnbánatra is szükség van.


"Miért hagytak ennyire magamra..?"

Isten nem hagyja magára az embert, viszont nem is tünteti el a bajt varázsütésre. Sokszor a segítség más emberen keresztül érkezik, vagy nem is felétlen jön, lásd Krisztusnak is szenvednie kellett. A szenvedés sokszor épülésünkre szolgál és ebben is együtt lehetünk Krisztussal.

2020. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
Tapasztalatom szerint igen, létezik, és gyógyít.
2020. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vagyok katolikus (semmilyen vallást sem követek) de igen, létezik ő is, ahogy a többi angyal is. Nyugodtan beszélhetsz hozzájuk név szerinti megszólításukkal, hallani fognak és segítenek, ha tehetik.
2020. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
15%

Szia!


Ez egy tévedés nem angyalokat kell megszólítani,és segitségül hívni hanem Jézust!!!



Jóel 2:32 És aki az ÚR nevét hívja segítségül, az megmenekül, mert Cion hegyén és Jeruzsálemben lesz menekvés, ahogyan megmondta az ÚR, és a túlélők között lesznek, akiket az ÚR szólít.



Apcs 2:21 Akkor úgy lesz, hogy aki az Úrnak nevét segítségül hívja, meg fog menekülni."



Apcs 4:12 és nincs senki másban a szabadulás, hiszen nem is adatott az ég alatt más név az emberek között, mely által meg kell szabadulnunk.



Róm 10:13 Mert: „Mindenki, aki segítségül hívja az Úr nevét, meg fog menekülni.”



Jak 5:14 Beteg valamelyikőtök? Hívja el magához a gyülekezet véneit, s azok imádkozzanak fölötte, és kenjék meg olajjal az Úr nevében!



1Tim 2:5 Mivel egyetlen Isten van, közvetítő is egyetlen egy van Isten és emberek között: egy ember, a Messiás Jézus.

2020. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Miért haragudott meg és mit tudna tenni ezért egy angyal?
2020. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Gyógyíthatatlan pszichés betegségeim vannak, próbálok jól élni, de egyre többször nem vagyok ura önmagamnak. És olyat teszek amit soha nem tennék. Ráadásul ma megbántottam édesanyámat. Majdnem elmentem a hídhoz. De kiírtam ezt a kérdést, kontempláltam Isten és Rafael kilétén és azon, hogy vajon látják-e a szenvedésem és segítenek-e valamit..

Ha nem is tudnak, akkor is jó ha nem vagyok egyedül a kínok közt.

2020. jan. 15. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!