Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint a Menny...

A Biblia szerint a Menny fizikai, vagy pedig szellemi világ?

Figyelt kérdés
(apokrif iratokat is tekintve)

2020. jan. 16. 11:18
1 2
 1/16 imakommandós ***** válasza:
10%
Annyit tudunk, hogy vannak ott emberek fizikai testben, illetve a feltámadt Krisztus a menny trónszékére ült.
2020. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Transzcendens világ. Tehát túlmutat az érzékelhető, véges jelenlegi valóságon.
2020. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Molnár Sándorné ***** válasza:
25%

1/2-es választ irónak irnék pár sort. A mennyben fizikai testben nincs senki. Pál apostol Korintusinak irt levelében a 15:50-es verse igy szól: "Azt pedig állitom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot."

A mennyben kizárólag szellem lények vannak, számunkra láthatatlanok mint a levegő.

Jézus pedig nem Isten trónjára ült, hanem a trónja mellé, ahogyan a Zsidók 1:2-4-ig tartó versek irják: "Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette.

Aki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának a képmása, aki hatalma szavával fenntartja a mindenséget, aki minket büneinktől megtisztitván, ÜLE A FELSÉGNEK JOBBJÁRA A MAGASSÁGBAN."

A Zsoltárok 110:l ezt irja: "Mondja az Ur az én Uramnak: Ülj az én jobbomon amig ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá."

Jézus a halála után nem fizikai testben, hanem szellemként tért vissza a mennybe.

Elnézést kérek hogy egy kicsit javitottam az értelmezésen. Üdvözlettel: Judit!

U.i.: Ha esetleg lenne kérdésed irjál privátba!

2020. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gondolj bele! Olyan nincs, hogy mindenkinek valami jó lenne. Tehát a mennyország mindenkinek mást jelent, ezért nem lehet konkrétan kifejteni. A mennyország a lelkünkben van. Egy általunk megálmodott, ideális világot jelképez. Amit a szeretet által szeretnénk megvalósítani az életünkben.

A mennyország az életünk értelmét, célját jelképezi. Egy fontos küldetés, amiért Isten teremtett bennünket. Az hogy az égben van egy szimbolikus megközelítése. Ha felnézel az égre végtelen mennyiségű, variációjú világ létezik (galakszisok, csillagok). Tehát mindenkinek van egy reménysége, csillaga, mennyországa.

2020. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Inkább valami számunkra még felfoghatatlan szellemi állapot.

Az apokrifek nem érdekelnek, így azok nélkül írtam állításomat.

2020. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Isten a Földet és annak légkörét hozta létre a Fizikai test számára, Ezért az égben Istenhez hasonló szellemi lények élnek. Maga Isten tudatja az emberi teremtményeivel, hogy ott nem élhetnek fizikai élőlények:

(1Korintusz 15:50) . . .test és vér nem örökölheti Isten királyságát, sem romlottság nem örököl romolhatatlanságot.

2020. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó..semmi koze a válaszodnak a kérdéshez es mar megint hazudsz.

Keresztény temat ne eroltesd mert nem vagy az. A biogiliszta tenyésztés topicban írj inkabb...

2020. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
14%

Sokan úgy képzelik, hogy a mennyben pufók angyalkák ücsörögnek a felhő szélén, ebben Michalengelo festményei nagyobb szerepet játszanak, mint a középkorban tiltólistára került Isten Igéje.


Jézus fizikai testben van a mennyben, de nem pont ugyanolyan testben, mint a Földön volt, hanem átváltozott, mennyei testben. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne fizikai test, vagy láthatatlan lenne. Amikor megjelent az apostoloknak, látták őt, sőt Tamásnak azt mondta, hogy dugja be a kezét a sebeibe. Jézus evett halat a Genezáreti tó partján a feltámadása és mennybemenetele után a tanítványokkal.

2020. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

7.

"Utolsó..semmi koze a válaszodnak a kérdéshez es mar megint hazudsz."


Mert a Te válaszodnak köze van a kérdéshez...


Azt pedig, hogy mit jelent kereszténynek lenni, fogalmad sincs. Másrészt pedig Jézus nem emberként él hanem abban a testben amiben előtte volt, s abban nem hús, és vér folyik, és fizikai élelmet sem fogyasztanak, mivel más módon tartják fent az életüket.

(János 17:5) 5 Most tehát, Atyám, dicsőíts meg magad mellett azzal a dicsőséggel, amely megvolt nekem melletted, mielőtt a világ lett.

Jézus itt arra kéri az Atyát, hogy újra abban a formában élhessen, amiben emberré válása előtt élt. S ez magasabb életforma, mint az emberi.


Nem értem, miért ellenségeskedsz, mikor ilyen dolgokat nem veszel figyelembe. De mindegy Te tudod.

2020. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 imakommandós ***** válasza:
35%

Kedves Molnár Sándorné!

Válasza egyszerre ariánus és gnosztikus nézeteken alapul.

Mindkettő eretnekséget elitélik a keresztények.

2020. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!