Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok hasonló igéket írni?

Tudnátok hasonló igéket írni?

Figyelt kérdés

Aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

A bűn zsoldja halál.

Isten nem csúfoltatik meg, amit vet az ember, az aratándja is.

Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.

Aki a világ barátja akar lenni, az Isten ellenségé lesz.

A világ barátsága ellenségeskedés Isten ellen.

Aki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átok.

Átkozott mindenki, aki nem marad meg abban, amiről meg van írva a törvényben, hogy azt kell cselekedni.

Az ember szívének minden szándéka és gondolatja szüntelen csak gonosz.

A szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaság, lopások, hamis tanúbizonyságok, káromlások.

A szív teljességéből szól a száj.

A test cselekedetei pedig nyilvánvalóak: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás, bálványimádás, ...

Ha test szerint éltek, meghaltok.



Szóval a kulcsszavak:

bűn, Isten haragja, az ember gonosz volta, és ezekhez hasonló.


Előre is köszönöm.



#bűn #isten haragja #az ember gonosz volta
2020. jan. 19. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:

(Jakab 1:14, 15) 14 Hanem mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja. 15 Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor elkövetik, halált hoz világra.

(János 3:36) 36 Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki viszont nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem látja majd meg ezt az életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

(Jakab 1:20) 20 mert ember haragja nem szolgálja Isten igazságosságát.

(Jób 20:5) . . .a gonosz örömkiáltása rövid életű,. . .

(Példabeszédek 11:7) 7 Amikor meghal a gonosz ember, reménye semmivé lesz, és még az erejébe vetett reményei is odavesznek.

(Példabeszédek 11:21) 21 Biztos lehetsz benne, hogy a gonosz ember nem marad büntetlenül,. . .

(Példabeszédek 12:12) 12 A gonosz ember irigy a másik gonosz ember szerzeményére,. . .

(Példabeszédek 17:4)  4 A gonosz odafigyel a romboló beszédre, az álnok ember pedig hallgat a rosszindulatú szavakra.

(Prédikátor 8:11) 11 Azért bátorodik fel az ember szíve arra, hogy rosszat tegyen, mert nem hajtják végre gyorsan a gonosz tettért járó ítéletet.

(Ézsaiás 55:7)  7 Hagyja el a gonosz az útját, és a rossz ember az ő gondolatait!. . .

2020. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, a teljesség igénye nélkül:


Ha pedig a te szemed gonosz, a te egész tested sötét lesz. Mt 6,23

Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a mammonnak. Mt 6,24

És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát. Mt 7,26

Aki velem nincsen, ellenem van, és aki velem nem gyűjt, tékozol. Mt 12,30

Aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek. Jn 8,34

Az én beszédemnek nincs helye nálatok. Jn 8,37

Ti az ördögatyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Jn 8,44

Aki az Istentől van, hallgatja az Isten beszédeit, azért nem hallgatjátok ti, mert nem vagytok az Istentől valók. Jn 8,47

Mert inkább szerették az emberek dicséretét, mintsem az Istennek dicséretét. Jn 12,43

Aki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, aki őt kárhoztassa: a beszéd, amelyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon. Jn 12,48

És mikor eljő a Szent Szellem, megfeddi a világot bűn tekintetében, hogy nem hisznek énbennem. Jn 16,8-9

Ez pedig a kárhoztatás, hogy világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot, mert az ő cselekedeteik gonoszak valának. Jn 3,19

Mert minden, aki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel nem fedessenek. Jn 3,20

Aki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta. Jn 3,36

Mi módon hihettek ti, akik egymástól nyertek dicsőséget, és azt a dicsőséget, amely az egy Istentől van, nem keresitek? Jn 5,44

Az Ő igéje sincs maradandóan bennetek, mert akit Ő elküldött, ti annak nem hisztek. Jn 5,38

Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem, mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak, hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett. Róm 1,21

Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék. Róm 1,24

Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra. Róm 1,26

És amiképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen odaadta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek. Róm 1,28

Akik teljesek minden hamissággal, paráznasággal, gonoszsággal, kapzsisággal, rosszasággal, rakvák, írigységgel, gyilkossággal, versengéssel, álnoksággal, rossz erkölccsel, súsárlók, rágalmazók, istengyűlölők, dölyfösök, kevélyek, dicsekedők, rosszban mesterkedők, szüleiknek engedetlenek, balgatagok, összeférhetetlenek, szeretet nélkül valók, engesztelhetetlenek, irgalmatlanok. Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy akik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképpen cselekvőkkel egyet is értenek. Róm 1,29-32

De te a te keménységed és meg nem tért szíved szerint gyűjtesz magadnak haragot a haragnak és az Isten igaz ítélete kijelentésének napjára. Róm 2,5

Mert a testnek gondolata halál, …, mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen. Akik testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt. Róm 8,6-8

Mert a bűn zsoldja halál. Róm 6,23

Ne tévelyegjetek, Isten nem csúfoltatik meg, mert amit vet az ember, az aratándja is. Mert aki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet. Gal 6,7-8

Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják. Róm 1,18

Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-á, hogy a világ barátsága ellenségeskedés Istennel? Aki azért a világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz. Jak 4,4

A pogányok akaratát cselekedtük, járván feslettségekben, kívánságokban, részegségekben, dobzódásokban, ivásokban és undok bálványimádásokban. 1Pét 4,3

…(Az Úr) a gonoszokat pedig az ítélet napjára büntetésre fenntartani. Főképen pedig azokat, akik a teste követvén, tisztátalan kívánságban járnak, és a hatalmasságot megvetik. Vakmerők, magoknak kedveskedők, akik a méltóságokat káromolni nem rettegnek. 2Pét 2,9-10

Azoknak pusztulásával fognak el is pusztulni, megkapván gonoszságuk díját, mint akik gyönyörűségnek tartják a naponkénti dobzódást, undokságok és fertelmek, akik kéjelegnek az ő csalárdságukban, mikor együtt lakmároznak, akiknek szemeik paráznasággal telvék, bűnnel telhetetlenek, szívök gyakorlott a telhetetlenségben, átok gyermekei. 2Pét 12-14

Mert hiábavalóság kevély szavait szólván, testi kívánsággal, bujálkodással elhitetik azokat, akik valóban elszakadtak a tévelygésben élőktől, szabadságot ígérvén azoknak, holott ők magok a romlottság szolgái. 2Pét 2,18-19

De betelt rajtok az igaz példabeszéd szava: az eb visszatért a saját okádására, és a megmosódott disznó a sárnak fertőjébe. 2Pét 2,22

Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott. 1Kor 16,22

Átkozott minden, aki meg nem marad mindazokban, megirattak a törvény könyvében, hogy azokat cselekedje. Gal 3,10

Szíve (emberé) gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz. 1Móz 6,5

Az ember szívének gondolatja gonosz az ő ifjúságától fogva. 1Móz 8,21

Isten igaz bíró, és olyan Isten, aki mindennap haragszik. Zsolt 7,12

Meddig szerettek hiábavalóságot, és kerestek hazugásgot? Zsolt 4,3

Nem őrizték meg az Isten szövetségét, és nem akartak járni az Ő törvényében. Zsolt 78,10

Mégis folyvást vétkeztek ellene, és haragították a Felségest a pusztában. Zsolt 78,17

Az Úr tudja az embernek gondolatjait, hogy azok hiábavalók. Zsolt 94,11

Aki pedig asszonnyal paráználkodik bolond, aki magát el akarja veszteni, az cselekszi ezt. Péld 6,32

Utána megy, mint az ökör a vágóhídra, és mint a bolond, egyszer csak fenyítő békóba. Péld 7,22

Aki pedig követ hiábavalókat, bolond az. Péld 12,10

A te szemeid nézik az idegen asszonyt, és a te elméd gondol gonoszságot. Péld 23,33

Valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott, azzal az ő szívében. Mt 5,28

A balgatag dolognak gondolása bűn. Péld 24,9

Mint a sír és a pokol meg nem elégednek, úgy az embernek szemei meg nem elégednek. Péld 27,20

Mivel e nép szájjal közelget hozzám, és csak ajkaival tisztel engem, szíve pedig távol van tőlem, úgyhogy irántam való félelmök betanított emberi parancsolat lőn. Ézs 29,13

Mert haragszik az Úr minden népekre, és megbúsult minden ő seregökre, megátkozá, halálra adta őket. Ézs 34,2

Csak bűneiddel terhelél, vétkeiddel fárasztál engemet. Ézs 43,19

Íné, a ti vétkeitekért adattatok el, és bűneitekért bocsátott el anyátok. Ézs 50,1

Mindnyájan a magok útára tértek, kik nyeresége után, mind együtt. Ézs 56,11

A ti vétkeitek választanak el titetek Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját előttetek, hogy meg nem hallgatott. Ézs 59,2

Titeket én a kard alá számlállak, és mindnyájan leborultok megöletésre, mert hívtalak és nem feleltetek, szóltam, és nem hallottátok, a gonoszt cselekedtétek szemeim előtt, és amit nem szerettem, azt választottátok. Ézs 65,12

Hiábavalóság után jártak, és hiábavalókká lettek. Jer 2,5

Nemde loptok, öltök és paráználkodtok, hamisan esküsztök, a Baálnak áldoztok és idegen istenek után jártok, akiket nem ismertek. És eljőtök és megállotok előttem e házban, amely az én nevemről neveztetik, és ezt mondjátok: Megszabadultunk, hogy ugyanazokat az utálatosságokat cselekedhessétek. Jer 7,9-10

De nem hallgattak reám, és fülöket sem hajtották felém, hanem megkeményítették nyakukat, és gonoszabbul cselekedtek, mint az ő atyáik. Jer 7,26

A csalárdságnak adták magukat, visszafordulni nem akarnak. Jer 8,5

Hanem ment kiki az ő gonosz szívének hamissága után. Jer 11,8

Ez a gonosz nép, amely nem akar hallgatni az én beszédeimre, amely a maga szívének hamisságában jár, és jár idegen istenek után, hogy azoknak szolgáljon, és azokat imádja: olyanná lesz majd, mint ez az öv, amely egészen hasznavehetetlen. Jer 13,10

A te paráznaságaidat és nyihogásaidat, bujálkodásodnak undokságát: a halmokon, a mezőn láttam a te útálatosságaidat. Jaj, néked! Nem leszel tiszta ezután se? Meddig még? Jer 13,27

És ti gonoszabbul cselekedtetek, mint atyáitok, mert ímé, ti mindnyájan a ti gonosz szívetek hamisságát követitek, nem hallgatva reám. Jer 16,12

Csalárdabb a szív mindennél, és gonosz az, kicsoda ismerhetné azt? Jer 17,9

Átkozott az a férfi, aki emberben bízik és testbe helyezi erejét, az Úrtól pedig eltávozott az ő szíve. Jer 17,5

Mert mi a magunk gondolatai után megyünk, mindnyájan a mi gonosz szívünk hamisságát cselekesszük. Jer 18,12

Mert megkeményítették nyakukat, hogy ne hallják az én beszédeimet. Jer 19,15

Ifjúságodtól fogva ez a te szokásod, hogy nem hallgattad az én szómat. Jer 22,21

De nem hallgattatok reám, azt mondja az Úr, hogy felingereljetek engem a ti kezeitek munkájával a ti veszedelmetekre. Jer 25,7

Mert Izráel fiai és Júda fiai ifjúságuktól fogva csak azt cselekedték, ami gonosz az én szemeim előtt, és az Izráel fiai csak haragra gerjesztettek engem az ő kezeik cselekedeteivel, az mondja az Úr. Jer 32,30

Megverlek téged ítélettel, mert nem hagyhatlak teljesen büntetés nélkül. Jer 46,28

De pártos volt törvényeim iránt, gonoszabbul, mint a pogányok, és rendeléseim iránt inkább, mint a tartományok, amelyek körülte vannak, mert törvényeimet megútálták, és rendeléseimben nem jártak. Ez 5,6

Akkor megemlékeznek én rólam menekültjeitek a pogányok közt, kik közé fogságba vitetének, mert megtörtem parázna szívöket, mely tőlem elszakadt, és bálványaikkal paráználkodó szemeiket, és megundorodnak önmaguk előtt a gonoszságokért, melyeket cselekedtek minden útálatosságuk szerint. Ez 6,9

De kiknek szívök az ő fertelmetességeik és útálatosságaik szíve szerint jár, azoknak útját fejökhöz verem, mondja az Úr Isten. Ez 11,21

Mivelhogy meg nem emlékeztél ifjúságod napjairól és ingerlettél engem mindezekkel, azért ímé én is fejedhez verem útadat, ezt mondja az Úr Isten, és többé nem cselekszed a fajtalanságot minden útálatosságod mellett. Ez 16,43

A te tisztátalanságodban fajtalanság van, mivelhogy tisztogattalak, de meg nem tisztultál, azért tisztátalanságodból többé meg nem tisztulsz, míg meg nem nyugotom haragomat rajtad. Ez 24,13

És megemlékeztek a ti gonosz útaitokról és cselekedeteitekről, melyek nem voltak jók, és megútáljátok ti magatokat vétkeitek és útálatosságaitok miatt. Ez 36,31

Paráznaság, bor és must elveszi az észt. Hós 4,11

Jaj azoknak, akik gondtalanul élnek a Sionon, és akik elbizakodnak Samaria hegyén…akik örültök a hiábavaló dolognak, és akik ezt mondjátok: Nem a magunk erejével szereztünk-é magunknak szarvakat? Ám 6,1.13

A szívből származnak a gonosz gondolatok, gyilkosságok, házasságtörések, paráznaságok, lopások, hamis tanúbizonyságok, káromlások. Mt 15,19

Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet, szíve pedig távol van tőlem. Mt 15,8

Ő pedig elnézvén őket haraggal, bánkódván szívök keménysége miatt. Mk 3,5

Az ő alattvalói pedig gyűlölék őt, és követséget küldének utána, mondván: Nem akarjuk, hogy Ő uralkodjék mi rajtunk. Lk 19,14

Mert a szívnek teljességéből szól a száj…, a gonosz ember az ő gonosz kincseiből hozza elő a gonoszokat. Mt 12,34-35

De nem akarák meghallani, sőt vállaikat vonogaták, és bedugák füleiket, hogy ne halljanak, szívöket is megkeményíték, hogy ne hallják a törvényt, és az igéket, amelyeket az Seregeknek Ura küldött vala az Ő Lelke által, az elébbi próféták által. És igen felgerjedt vala a Seregeknek Ura. Zak 7,11-12

A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság, bujálkodás, bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, visszavonások, pártütések, irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások, és ezekhez hasonlók, melyekről előre mondom néktek, amiképen már ezelőtt is mondottam, hogy akik ilyeneket cselekesznek Isten országának örökösei nem lesznek. Gal 5,19-21

Mert ha test szerint éltek, meghaltok. Róm 8,13

Kicsoda hitt a mi beszédünknek? Róm 10,16

Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek, se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők, se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát. 1Kor 6,9-10

Vagy haragra ingereljük az Urat? Avagy erősebbek vagyunk-é nálánál? 1Kor 10,22

Krisztus keresztjének ellenségei, kiknek végök vezsedelem, kiknek istenök az ő hasok, és akiknek dicsőségök az ő gyalázatukban van, kik mindig a földiekkel törődnek. Fil 3,18-19

Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat, paráznaságot, tisztátalanságok, bujaságot, gonosz kívánságot és a fösvénységet, ami bálványimádás, melyek miatt jő az Isten haragja az engedetlenség fiaira. Kol 3,5-6

A bujálkodó élvén megholt. 1Tim 3,6

Vallják, hogy Isten ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy útálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok. Tit 1,16

Mert régenten mi is esztelenek, engedetlenek, tévelygők, különböző kívánságoknak és gyönyöröknek szolgái, gonoszságban és irígységben élők, gyülölségesek, egymást gyűlölők valánk. Tit 3,3

De nem használt nekik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, akik hallották. Zsid 4,2

Mert a mi Istenünk megemésztő tűz. Zsid 12,29

Hanem mindenki kísértetik, amikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága. Azután a kívánság megfoganván bűnt szül, a bűn pedig teljességre jutván halált nemz. Jak 1,14-15

Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete. 1Jn 2,15

Mert mindaz ami a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése, nem az Atyától van, hanem a világból. 1Jn2,16

Aki a bűnt cselekszi az ördögből van, mert az ördög bűnben leledzik. 1Jn 3,8

Akik régen beírattak ezen ítéletre, istentelenek, kik a mi Istenünk kegyelmét bujálkodásra fordítják, és az egyedüli Urat, az Istent, és a mi Urunkat, a Jézus Krisztust megtagadják…, akik az ő istentelen kívánságai szerint járnak. Júd 1,4.18

2020. jan. 19. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!