Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tévő legyek? A barátom...

Mi tévő legyek? A barátom Jehova Tanúja, és elbizonytalanodtam, hogy összekössem-e vele az életemet.

Figyelt kérdés

Én más vallású vagyok, és tudom, hogy nem ajánlják a "felemás igát". Viszont ha jól tudom, megengedett a világival kötött házasság. Tudom, hogy ezt nekem kell végső soron eldöntenem. Szeretném, ha írnátok tapasztalatokat, tanácsokat ezzel kapcsolatban. Van olyan, akinek ez működik, benne él, vagy élt ebben? Mindenhol negatív dolgokat olvasok, és lebeszéléseket erről. Nagyon szeretem, ő nem akarja rám erőltetni a vallását, nem fanatikus, ami a vallást illeti, viszont a hittestvérei engem is szeretnének rávenni, hogy ezt a vallást gyakoroljam. (Én soha nem fogok "belépni", nem értek egyet néhány előírásukkal, ami szerintem nem a Biblián alapszik, de elfogadom a vallásukat)


Várom a tanácsokat, tapasztalatokat! Főleg azok írjanak akik "világi" emberként benne élnek, éltek egy egy ilyen kapcsolatban.


2020. jan. 20. 08:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

Ne!!! Ez nem olyan, mintha katolikus lenne, és te tolerálnád, hogy vasárnaponként misére jár. Ezt a vallást nem lehet "nem fanatikusan" követni.

Ebben a vallásban pl tiltott minden ünnep. Te képes lennél a gyerekeidet karácsony, szülinap stb nélkül felnevelni? Képes lennél hagyni, hogy meghaljanak, mert a párod nem fogja engedélyezni számukra a vérátömlesztést?

2020. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan mintha te katolikus lennél ő pedig kálvinista. A előttem válaszoló rátapintott a lényegre. Előfordult, hogy a szülő aki jehova tanúja volt nem akarta engedni a vérátömlesztést, amire minél előbb szüksége lett volna a gyerekének. Az volt az gyerek szerencséje, hogy bírósági ügy lett a dologból, és a szülő bele egyezése nélkül megkapta a gyerek a vért, ennek köszönhetően maradt életben. A szülőt és a gyereket büntetésből kizárták a jehova tanúi közül, még annak ellenére is hogy szülő inkább hagyta volna meghalni a gyereket.
2020. jan. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%
Csak a személyiség számít. Néha értelmezd is, ne csak olvasd a bibliát. Tisztán le van írva. Még amit mindasz is ezt jelenti, ezzel a fiúval, akiről csak annyit tudunk, hogy nem erőlteti a vallását másokra, mennyire felemás a te elméd szekeréhez? Két személyiség vagytok, ezt ne feledd. Más nem számít.
2020. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ebből jó nem fog kisülni...
2020. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
60%
Isten ments, ezektől menekülni kell! Mindegyik fanatikus, olyan, mintha egy iszlám vallásúval állnál össze. Nem lenne neked sosem nyugtod, és a leendő gyerekeitekre is rátennék a kezüket. Nagyon durva dolgokat hallottam/láttam ettől a szektától.
2020. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő most nem is fanatikus - a hittársai sajnos azok.

Nem lesz ebből jó dolog.

2020. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Olyan is írjon, aki nemcsak látta, hanem átélte!
2020. jan. 20. 11:06
 8/32 qkker1 ***** válasza:
94%
Menekülj, amig nem késő! Tanúknál nincs olyan, hogy más felekezet tagjával összeálljon valaki!
2020. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
15%

Mit? Mit kellett volna átéljek? Hogy csak a személyiség számít? Ha ő egy jó ember, egy istenhű ember, akkor az összes agymosást, és szektás nyomást felül tudjátok írni a jövőben közösen.

Ha nem, annak semmi köze a mostani kis dilijéhez h szektánál van, vagy nincs.


Amúgy közelről láttam nem egy, nem kettő esetet, de talán rossz példa vagyok, mert minden esetben a felek annyira szerették istent, a jóságot suolgálták, hogy 5-8 évente felül emelkedtek magukon, s egy idő után otthagyták a vallásaikat, hogy egy kevésbé lekorlátozott módban tudják szórni isten szeretetét, és külső nyomás ne szólhasson a kapcsolatukba, gyerekeik nevelésébe.


Végső soron csak az számít, hogy a tökéletesség felé törekedjünk harmóniában mindennel. Az egyházak ezt brutálisan torzítják. Van ami jobban, van ami kevésbé. Én már minden vallásban láttam elmeháborodott, őrült gyűlölködőkket, és isten felsőbbrendű szeretetét szolgáló jó embereket is.


Rajtatok áll. Beszélegssetek többet. Legyél nyitottabb, gyakorold azt a szeretetet, ha már akkora.

2020. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A barátodnak meg kéne szabadulnia a jehovizmusból
2020. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!