Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tévő legyek? A barátom...

Mi tévő legyek? A barátom Jehova Tanúja, és elbizonytalanodtam, hogy összekössem-e vele az életemet.

Figyelt kérdés

Én más vallású vagyok, és tudom, hogy nem ajánlják a "felemás igát". Viszont ha jól tudom, megengedett a világival kötött házasság. Tudom, hogy ezt nekem kell végső soron eldöntenem. Szeretném, ha írnátok tapasztalatokat, tanácsokat ezzel kapcsolatban. Van olyan, akinek ez működik, benne él, vagy élt ebben? Mindenhol negatív dolgokat olvasok, és lebeszéléseket erről. Nagyon szeretem, ő nem akarja rám erőltetni a vallását, nem fanatikus, ami a vallást illeti, viszont a hittestvérei engem is szeretnének rávenni, hogy ezt a vallást gyakoroljam. (Én soha nem fogok "belépni", nem értek egyet néhány előírásukkal, ami szerintem nem a Biblián alapszik, de elfogadom a vallásukat)


Várom a tanácsokat, tapasztalatokat! Főleg azok írjanak akik "világi" emberként benne élnek, éltek egy egy ilyen kapcsolatban.


2020. jan. 20. 08:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez önmagában nem ok kiközösítésre (de pl. megbánás nélküli, házasságon kívüli szexuális kapcsolat igen). Ellenben, nem lehetnek szolgálati kiváltságai, nem szolgálhat kisegítő szolgaként és vénként.
2020. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
És a többi 6 főbűn miért nem von maga után kiközösítést? Eldöntöttem, nem hagyom el, nem fogom elfordítani a fejem, köszönésre sem méltatva, ahogyan azt a tanúk teszik "szeretetből"...
2020. jan. 23. 07:43
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

Melyik 6 főbűnre gondolsz?


Ha a katolikus szekta által kitalált "7 főbűn" közül hatra, az formában nem bibliai tanítás.

2020. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%

20# ha nem kezdesz el tanulmányozni és nem leszel tanú, akkor igen. Csak azok élnek nyugalomban, akik még a tanúvá válás előtt házasodtak össze, mint például itt a fórum is pár ember. Akkor úgy veszik, hogy a jehova nőnemű műszó csak őt tartotta méltónak arra, hogy hívja, a másik velejéig romlott és méltó a büntetésre (sajnálom, de ez a tanítás). De ha egy tanú vesz el egy világit, annak komoly súlya van náluk, mivel a beltenyészet hívei és tanú csak tanúval lehet házas. Vagy pedig te is tanú leszel.


Olvass a témában kiközösítés címen, például a jehovatanui.blog.hu oldalon.

2020. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 qkker1 ***** válasza:
83%

"Ha elvesz, mint világit akkor is kitagadják?"


Villám sebesen!

2020. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 qkker1 ***** válasza:
100%

"Ha a katolikus szekta által kitalált "


Na eddig ez volt a "legszebb" jt iromány!

2020. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szép kilátások!
2020. jan. 23. 14:31
 28/32 A kérdező kommentje:

Ha elvesz kiközösítik, ha paráználkodunk kiközösítik!

Akkor jobb lenne, ha kilépne. Gondolom fél kilépni, mert elveszítené "barátait"- ha kell elfordítják orcájukat, nem is köszönnek. Ez a szervezet destruktív, családokat rombol szét, és NINCS szeretet köztük! A szeretet nem ilyen! Most már látom. Nem tudom hogyan nyithatnám fel a szemét. Nem akarom bántani. De ha hagyom, hogy tanú maradjon, abból nem lesz köszönet, se neki se nekem. Ha kilép, akkor is fwl fogják keresni többször, hogy menjen vissza, ha jól tudom. Volt olyan, aki elköltözött más városba miattuk... Bárcsak fel nyithatnám a szemét! Átmosták az agyát. Azt hiszem kudarcra van ítélve a kapcsolatunk. Ő egy értékes ember, akit -saját elmondása szerint-, akkor találtak meg a tanúk, amikor magára maradt! A lelki törést használják ki, és behúzzák az embert! Könnyebb lenne az életem, ha hagynám. De nem akarom.

2020. jan. 23. 14:46
 29/32 A kérdező kommentje:
Egyre jobban utálom ezt a szervezetet.A tanúkat meg sajnálom.
2020. jan. 23. 14:49
 30/32 anonim ***** válasza:

Tájékozódni mindig hiteles forrásból érdemes.


JT még soha senkit nem közösítettek ki pusztán azért mert valaki "világi" ( = nem JT)-val házasodott.


Aki mást állít, hazudik.


A katolikus szekta egyébként valóban "jobb", hisz ott bármilyen bűnt el lehet követni, soha senkit nem közösítettek még ki semmilyen bűnért :D :D :D

2020. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!