Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ember elveszti a szellem...

Ha az ember elveszti a szellemet és a lelket akkor micsoda?

Figyelt kérdés
Teszem azt fel hogy Jehova még vissza is hoza a halálbol.

2020. jan. 21. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Test?
2020. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Ha lekapcsolod a lámpát, akkor hova tűnik a fény a villanykörtéből? És mi marad a lámpából fény nélkül? Szabad gondolkodni.
2020. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%

Nincs szellem és lélek. Az ember testből és lélekből áll, ezt már a Teremtés könyvében is olvashatod:


"Megalkotta tehát az Úr Isten az embert a föld agyagából, az orrába lehelte az élet leheletét, és az ember élőlénnyé lett."


Ha az embernek nem lenne saját egyéni lelke, akkor állat lenne.

2020. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Lélek és holttest.
2020. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Ott kellene kezdeni, hogy mi valójában a szellem és a lélek a bibliában. Addig ugyanis beszélünk a semmiről.
2020. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, jehovista vagy? Mire ez a jehovázás?
2020. jan. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Aki elveszti a szellemét és a lelkét, az halott, holttest, hulla. El kell temetni, mert büdös lesz.
2020. jan. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Test, a hozzá tartozó nem fizikai energetikai rendszerrel.


H érted, hogy vissza? Milyen halál? Miért halna meg? Általában szellemcsere zajlik. Kit hoz vissza? A testet?


Am jehova semmit se csinál. Már nagyon sok ideje nem ő felel a földért.

2020. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
#3 Azért azt ugye tudod, hogy erőssen ellent mondasz saját magadnak "Nincs szellem és LÉLEK. Az ember testből és LÉLEKből áll" Először azt írod, hogy nincs lélek aztán meg azt hogy van. Most akkor szerinted van lélek, vagy nincs?! (Egyébként van)
2020. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%

#9

Lehet csak én vagyok túl hülye, de nem látom az ellentmondást.

Valóban nincs szellem ÉS lélek, mert CSAK lélek van. Az ember nem testből ÉS szellemből ÉS lélekből áll, hanem CSAK testből ÉS lélekből áll. Erre hoztam példának a Teremtés könyvében írt verset.


Persze leírhattam volna sokkal szájbarágósabban is, de gondoltam bármelyik kicsit is értelmes egyén képes értelmezni, hogy éppen a gnosztikus trichotomizmus eretnekség ellen szóltam.

2020. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!