Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az öngyilkosok a pokolra...

Az öngyilkosok a pokolra kerülnek? Vagy ha nem akkor mi lesz a sorsuk a halál után? Számít-e az, hogy milyen ember volt az illető személy vagy mindenféle képpen a pokolra jutnak az öngyilkosság miatt?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom akik ebben "szakértők" akik tanultak bibliát vagy éppen papok.

Egyébként pszichiátriai kezelés alatt állok már 4 éve és fogyatékkal élő vagyok.

Nagyon sokféle gyógyszert kipróbáltam már de hiába.



2020. jan. 26. 18:18
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
19%

Nem hiszem, hogy túl sok pap szólna hozzá a témákhoz ezen a fórumon, de azért igyekszem legjobb tudásom szerint válaszolni neked.


A bűn eleve egy tudatosságot, illetve akaratlagosságot feltételez az elkövető részéről. Tehát ha az öngyilkos tettének elkövetésekor nincs teljesen tudatánál, elveszíti a kontrollt tettei felett, akkor bűne nem olyan súllyal esik latba nyilván.

Vagy ha tudatosan követi el, de van ideje megbánni, sőt tenni akar ellene és élni, lehet Isten is irgalmas lesz hozzá.


Viszont ha valaki teljes tudatossággal dobja el életét, s utolsó pillanatokban sem bánja tettét, akkor jó esélye van arra, hogy elkárhozzon.

2020. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Ezt csak az ál keresztények terjesztik meg a hülyék. Van a pokol,van a mennyország,és van a purgatórium(tisztító tűz). Ha megbánod az öngyilkosságot akkor a mennyországba kerülsz. És Isten könyörületes az öngyilkosokkal szemben.
2020. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
68%
#2 De az öngyilkosságot mégis hogy a náthás picshába bánod meg?
2020. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én pszichiátriai eset vagyok és az orvosok sem tudnak rajtam segíteni. Nagy ürességet érzek belül ez a "minek élni ?" filozófia. Nem vagyok a régi önmagam. Régen sokat rajzoltam, volt, hogy könyvet olvastam, videójátékoztam. Most meg semmi nem hoz lázba, a világ dolgai nem érdekel minden iránt közönyt érzek.

Mellette szorongásos pánik betegségem is van. Nem létezik a világon olyan dolog ami lekötne, érdekelne. Ha valamit egyhuzamban csinálok kb 20 percig akkor már sokat mondtam mert nincs idegzetem semmihez. Egyébként fogyatékkal élő vagyok és az orvosok személyiségzavart diagnosztizáltak nálam. Nincs semmi ami iránt szenvedélyt éreznék, nem érdekel semmi és csakúgy vagyok de úgy érzem, hogy minek. Így élem minden napjaimat. Gondolkoztam azon is, hogy talán ettől még a pokol is jobb, nem tudom.

2020. jan. 26. 19:46
 5/49 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, hogy tudjam, hogy mire számítsak vagyhogy megéri-e elpusztítani magamat vagy inkább kínlódjam végig az életem hátralévő részét. Am. megjegyezném, hogy a fogyatékosságomból adódóan beilleszkedési problémáim is vannak, nincs ember akivel jól kijönnék. Tehát antiszociális vagyok. Most jelenleg mérlegelek, hezitálok, hogy mitévő legyek. Én megtettem a lépést, járok pszichiáterhez gyógyszeres kezelésre 2015 év vége óta és pszichológushoz beszélgetős terápiára de hiába. A pszichiátrián már feküdtem bent kétszer. Az anyámék még a kulcsot is elrejtik előlem és rám zárják az ajtót. Úgy érzem magam mintha börtönben lennék, meg az egész életemet.
2020. jan. 26. 19:55
 6/49 george1113 ***** válasza:
0%

Öngyilkosoknak nem sok esélyükvan, megbocsájtásra. Ha nem térnek meg jézusban az emberek a haláluk előtt, nem mehetnek be az országába


'Vagy nem tudjátok, hogy testetek, amit Istentől kaptatok, a bennetek levő Szentlélek temploma, és ezért nem a magatokéi vagytok? Mert áron vétettetek meg: dicsőítsétek tehát Istent testetekben." (1 Korinthus 6,19-20)'



'Bizony, bizony, mondom néktek: aki hallja az én igémet, és hisz abban, aki elküldött engem, annak örök élete van; sőt ítéletre sem megy, hanem átment a halálból az életbe.” (János 5,24)'


'Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: URam, URam, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát", 21. v.) és 8,11-12: "akik pedig Isten országa fiainak tartják magukat, kivettetnek a külső sötétségre, ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás" 

2020. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 george1113 ***** válasza:
0%
Kérdező jézusé vagy!
2020. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valakinek van ehhez hasonló depressziós tapasztalata vagy valamelyik ismerősének és tudna valamilyen antidepresszánst javasolni azt megköszönném.
2020. jan. 26. 20:00
 9/49 A kérdező kommentje:

george1113 !

Azt mondják, hogy földi szenvedőké a menyország. Én úgy érzem, hogy szenvedek a lelki és szellemi nyomorom miatt de ha öngyilkos leszek akkor megyek a pokolba. Tehát összegzem: szenvedtem az életem aztán szenvedem a halálon túl is(mert önygyilkos lettem). Akkor, hogy is van ez ? Igazságos ? Más leéli életét átlagosan de nem csinál olyan bűnöket aztán megy a mennybe (mert nem követ el öngyilkosságot). Akkor kérdem én hol itt az igazság ? Most akkor mi a megoldás ? Mert az orvosok se tudnak már rajtam segíteni vagy nem is akarnak nem tudom.

2020. jan. 26. 20:08
 10/49 anonim ***** válasza:
30%
Az a megoldás ha nem hiszel ilyen hülyességekben. Mint láthatod Isten sem szent. Ne várj tőle csodát mert nincs.
2020. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!