Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Jahve tanításai ellen...

Jézus Jahve tanításai ellen beszélt, vagy a rosszul érzelmezett tanításokat tanította újból, csak most helyesen ez esetben hamis az ószövetség?

Figyelt kérdés

Pl: Az vesse rá az első követ...(Jahve halálra köveztette volna)


A halottak feltámasztása is Jahve akarata ellen szól.


A csodák, valamint az önként halálba vonulás is Jahve törvényeit sérti.


Jézus nem a kiválasztott néphez szól, hanem mindenkihez. Jahve legyilkoltatna mindenkit, aki nem őt dícséri....



2020. jan. 30. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

A Jehova tanúi sajnos bálványimádók, mivel A Bibliát tekintik az Istenüknek.



"Amikor a Bibliát írták, Isten nevét, JHVH-nak írták. Ezt JAHVE-nak mondották, majd később Jehovának torzították. Magyarul e szó annyit jelen, hogy AKI VAN! Az Isten szó nem tulajdon főnév! Ahány ember, annyi istenkép! E szó: AKI VAN!, nem szorítható semmiféle keretbe.


Én, Jézus, amikor megjelentem a nyilvánosság előtt, akkor kimondottam Magamról, hogy aki Engem lát, az látja az Atyát is, és azt is mondottam, hogy mielőtt Ábrahám lett, Én VAGYOK (JHVH, JAHVE)! Ezért meg is akartak kövezni. Az a társaság, amelyről te beszélsz, nem is meri ezt pontosan lefordítani, mert ez nem illik bele az általuk megszerkesztett skatulyába. Értelmetlen elírásnak tartják. Ezért így fordítják szavaimat: „Mielőtt Ábrahám lett, én voltam!” (János 8:58). Pedig Én és a körülöttem állók is nagyon jól tudták, hogy miért mondottam úgy, ahogy mondottam, és tudatállapotuk alapján jogosnak vélték, hogy megkövezzenek.


A Jehova Tanúinak számot kell adniuk minden évben, hogy hányszor próbálták eladni portékájukat, s bizony, egyik sem akar lemaradni a másiktól! A buzgalmuk dicséretre méltó! Én a hamis sáfárt is megdicsértem okosságáért (Lukács 16:8)! Ezeket buzgalmukért dicsérem meg! Azok, akik jó szándékúak közöttük, csak korlátoltak, tehát hiányzik belőlük a megfelelő nyitottság, nagyon közel állnak szívemhez! Igen, mert a földi, mulandó értékek gyarapítása helyett valami mást, valami olyan szellemi kincseket keresnek, amely kincsek nem vezetnek háborúkhoz! Bár vezetőik óriási vagyonnal rendelkeznek Amerikában. De ez a te egyházad vezetőiről is elmondható! Ők valóban komolyan veszik a NE ÖLJ! parancsot! És ez javukra tudódik be! Bár e téren is torzítanak az embervérrel kapcsolatban. Haragudnod semmiképpen nem szabad rájuk!


2. Valóban bálványimádók ezek az emberek, mert a Bibliát összekeverik az Istennel. (Közöttetek is rengeteg a bálványimádó!) Meg sem értik, hogy a betű öl (2. Kor. 3:6), és azokat a szavaimat is kimagyarázzák, hogy ne járjatok házról házra (Lukács 10:7)! De legalább szívvel-lélekkel teszik, amit jónak látnak!


Csak azt tudom ajánlani neked, hogy fölösleges időtöltés számodra az, amit velük töltesz. De ha szíved vonzódik hozzájuk, ám legyen. Én minden gyermekemnek csak azt mondhatom, hogy sajnos, ne menjenek közéjük. Azért sajnos, mert általában ők jobban szeretik az általuk elgondolt Istent, mint ti Engem, és azért nem ajánlom, mert nincs igazuk! Ezzel el is mondtam mindent velük kapcsolatban. "


Megáldalak a TISZTÁNLÁTÁS LELKÉVEL!

Jézus; A HANG - könyv 4781

2020. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hogy a kérdésre is válaszoljak, nincs itt semmi ellentmondás. Jézus pontosan tisztában volt és tisztában van azzal a törvényszövetséggel, amit Atyja, Jehova adott Izraelnek. Annak igazságossága sem volt kérdéses számára. Az Új szövetség viszont nem nemzeti alapon, földrajzi területen behatárolt viszonyok között működik, hanem nemzetek feletti a kereszténység (nem a fősodorról van szó).


Ma az igaz kereszténység a krisztusi alapelvek és törvények szerint él. Ma már nem az ember kezében van az ítélet végrehajtása.


És eljutottunk oda, amikor majd ez a végső leszámolás mindenkit érinteni fog kivétel nélkül! A Jelenések könyve szerint Jézus az igazságos isteni törvényekkel fog ítélkezni a népek felett és az sem lesz sokaknak a szája íze szerint!

2020. jan. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Amikor Jézus visszatér, kiírtja az emberiség 1/3-át mivel a Sátán uralma alatt élnek. A Sátán Istentől kapta felhatalmazását, Jézus Isten. Saját parancsának következményét torolja meg.

Mivel megöli az embereket, nem mehet vissza a mennyországba, így Istentelen marad a mennyország és pokolnak kell átkeresztelni.

2020. febr. 1. 15:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy ezt a különbséget megértsük, tudatosítani kell magunkban, hogy más világ és más gondolkodás volt Jézus előtt és Jézus után. Amíg Jézus által nem érkezett el az üdvösség, a kegyelem és megbocsátás és a megvilágosodás, az igaz Isten ismeret, az önzetlen szeretet az Ő Szent Szelleme által, addig az emberek átvitt értelemben sötétségben, primitívségben éltek.


Viszont a bűnbeesést követően Isten azt akarta, hogy valaki vigye tovább Isten igéjét, parancsolatát. Ezért választott és hívott el magának prófétákat, és persze egy népet a hébereket, zsidókat. Nos abban az időben Isten szigorú törvényhozatalokkal igyekezett megőrizni a tisztaságot, az igazságban maradást, az áldást, az igazság követést, az Isten hitet és ismeretet. Az írott törvény nevelő pálcaként működött, ezért volt szükség büntetésekre is, hogy az engedetlenek tanuljanak és okuljanak belőle.


Ám amikor eljött Jézus, kinyilatkoztatta számunkra az Igazi élő Istent, az Atyát, aki irgalmas, önzetlen szerető, megbocsátó, akinek valójában az az akarata, hogy mindenki üdvösségre jusson és megismerjék az egy igaz Élő Istent és az Ő igazságát. Mind ez pedig csak is Jézus által lehetséges. Isten elérkezettnek látta az időt, hogy megbocsásson a bűnbánó embereknek.


Jézus rávezette az embereket, hogy, mindenki bűnös és híjával van Isten dicsőségének és minden ember szűkölködik Isten dicsősége nélkül.


Ezért az is bűnös és méltó a halálra és az ítéletre, aki megakarja kövezni a másikat annak bűnéért.

Ezért mondja, hogy nem csak az a parázna, aki testben paráználkodik, hanem aki már a szívében is parázna.

Ezért mondja, hogy ne esküdözzetek semmire, mert minden Isten kezében van, hanem a ti beszédeitek legyenek igazak, szavahihetők, becsületesek.

Ezért mondja, hogy ne álljatok bosszút (szemet szemért - fogat fogért) alapon, a gonosznak gonosszal ne válaszoljatok és ne gyűlöljétek ellenségeteket, mert Isten busszút áll mindenért, mindenki elnyeri méltó ítéletét, az igazak pedig jutalmukat. (Mát.5;)


Nagyon röviden fogalmazva ez a lényeg. Akik pedig befogadják Jézust, azok megismerik az igazságot és nem vétkeznek, hanem világítanak!


Ezen felül pedig, minden, ami Isten vagy Isteni az mind Jézusban lett teljessé, azaz Jézusban teljesedett be!


Nincs tehát ellentmondás, csak rossz értelmezés és megközelítés!

2020. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4#


Jézus=Isten, nincs új Isten, csak egy van. Jézus ugyanaz a vérszomjas, bűntető Isten, mint JHVH. Isten nem változik, nem fejlődik. Ő tökéletes volt és az is marad.

Ha Jézus egy másik Istenre utal, akkor akkor az valóban istenkáromlás, de az is lehet, hogy te értelmezted félre a tanításait.

2020. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5#: " Jézus ugyanaz a vérszomjas, bűntető Isten,"


Így gondolod? Akkor te valóban nem Ismerted meg sem Jézust és az Ő kegyelmét, irgalmát és megbocsátását, sem pedig Ő általa az Élő Istent, az Atyát!


Amennyiben ez így van, (márpedig így van) akkor nem értem miért írsz ide egyáltalán!


Az megint egy más dolog, hogy aki gonosz és tudatosan ellenkezik Jézussal, Istennel és eldobja magától az örök élet lehetőségét, az automatikusan megváltatlan állapotban marad! Nem megy a fényre, hanem kívül reked a sötétségben. Ez szerintem elég világos és egyértelmű!


Isten nem gonosz, vérszomjas bűntető! Aki így gondolkodik, az bosszúra szomjas és mindenért Istent hibáztatja, pedig maga az ember gonosz, aki rosszat akar másoknak, aki, önző, gőgös, büszke, irígy, harácsoló, pénzimádó, hatalomra vágyó, tele keserűséggel és elégedetlenséggel, még akkor is, ha azt hiszi magáról, hogy mindene meg van!

2020. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6#


Azért írom le véleményem, mert megtehetem. Sem Isten, sem a Magyar politika nem korlátoz ebben, főleg nem TE!

Istent a Bibliából lehet megismerni. Nagyon is jól. Aki valóban elolvasta az ószövetséget, az tiszta képet kap Isten természetéről. Az evangéliumok Jézus tanításairól szólnak, de nem Jézus tolmácsolásában, hanem istenfélő emberek szájról szájra terjedt történetei alapján.

Isten téren és időn kívül létezik, ő nem változik, olyan mint az ószövetség bűntető Istene és olyan is marad.

2020. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7#: "Azért írom le véleményem, mert megtehetem. Sem Isten, sem a Magyar politika nem korlátoz ebben, főleg nem TE!"


Miről beszélsz? Mitől vagy kitől tartasz vagy félsz? Én egyáltalán nem akarlak korlátozni semmiben!

Felőlem azt írsz amit csak akarsz és olyan véleményt alkothatsz, amit csak akarsz! Én nem korlátozlak ebben,


Ezzel szemben viszont igen nagy a probléma, ha te már eleve így álsz a dolgokhoz ilyet írva! Ez azt jelenti, hogy nálad lelkileg valami nem stimmel! Lehet, hogy a lelked valamikor valamiben, valaki által sérülést szenvedett! Tehát lelki sérült vagy és nincs lelki szabadságod! Fordulj személyesen Jézushoz, mert Ő a te Doktorod! Ő tud meggyógyítani, megbocsátani, szabadságot adni, örök életet adni, stb. Ő a kulcs és Ő a szeglet kő (alap kő), Ő a közbenjáró IStennél, aza Atyánál!


Amennyiben pedig nem akarsz meggyógyúlni, sem Isten felé közeledni, akkor nem értem, hogy miért irogatsz az ezzel (Isten hittel) kapcsolatos témákba???

2020. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8#


Azért írok, mert megtehetem.


Jézus nem közbenjáró. Ha még ezt sem érted, akkor miért osztod a saját átírt evangéliumaid? Bibliát megmásítani bűn.

2020. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves #9#


Nem akarok személyeskedni, de úgy látom nagy probléma van!


Én nem másítottam meg a Bibliát! Miről beszélsz? Én nem vagyok Jehova Tanúi, akik valóban átírták, megmásították, átértelmezték a Bibliát!


Azt mondod Jézus nem közbenjáró!?


Ezek szerint számodra valóban nem az, de akor viszint nincs is világosságod, nincs igaz Isten ismereted, nincs üdvösséged, nincs bűnbocsánatod, nincs örök életed stb.!


Nos nézzük a "közbenjáró" igét:


1Tim.2,5.Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

Zsid.8,6.Most azonban annyival kiválóbb szolgálatot nyert, a mennyivel jobb szövetségnek közbenjárója, a mely jobb ígéretek alapján köttetett.

Zsid.9,15.És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.

Zsid.12,24.És az újszövetség közbenjárójához Jézushoz, és a meghintésnek véréhez, mely jobbat beszél, mint az Ábel vére.

Jn.14,6.Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Tehát kedves #9#-es, aki névtelenűl írsz és vádolsz, lásd az igazságot!!!

2020. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!