Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen lehet...

Szerintetek milyen lehet kapcsolatban/házasságban élni egy lelkésszel?

Figyelt kérdés
22 éves, református lányka vagyok, hívő családból származom így az Istentiszteletek sosem mardhatnak el. Történt is, hogy fél éve új lelkész szolgál kisvárosunkban. Már az elejétől fogva borzasztóan szimpatikus volt, úgy éreztem én is neki. Az egyik Istentisztelet után majdnem 3 órát beszélgettünk,azóta pedig minden vasárnap találkozunk. Rájöttem, már nem csak az istentisztelet miatt várom a vasárnapokat, hanem miatta is. Nyilván nem tudok róla sok mindent,azt viszont tudom, hogy kedvelem őt. Szeretném jobban megismerni és ahogy látom, ő is engem. Őszintén szólva nem tudom milyen lehet egy lelkészt szeretni, egy lelkésszel élni. Nem tudom, hogy milyen "szabályok" vonatkoznak rá, hogy hogyan kellene ismerkedni, hogyan fogadna el a családja, hogyan tudnék az ő életmódjához alkalmazkodni. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, ha esetleg valakinek van tapasztalata vagy valamilyen bátorító üzenete felém. Egy valamit tudok, amit Isten összeköt azt ember ne válassza szét.

2020. febr. 2. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

- Protestáns papok a legjobbak az ágyban.

- Olyan mintha a pápával laknál, csak it nem számít, hogy eretnekség.

Tudok még hasonlókat...

Elvileg a reformátusoknál tök olyan egy pap, mint egy nem pap, csak prédikál. Szóval olyan, mintha egy keresztény férfival lennél. Semmi több. Csak papként dolgozik.

2020. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Imádkozni kell állandóan. Evés előtt, után, reggel, délben, este. Szex előtt, szex után.
2020. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
A lényeget kihagytad: 22 évesen mit értél el ? Mert ha pl. semmit, a 8. általános óta otthonülő vagy, akkor...
2020. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Mennyei
2020. febr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz. Oda a feleség felől is elhivatottság kell és erős személyiség, hogy ha a férj heti hét napot dolgozik, akkor is tudja vinni a hátán a családot. Egy lelkész feladata nem merül ki a heti egy Istentisztelet megtartásában.
2020. febr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Bár én római katolikus vagyok és nőtlenek a papjaink de pl. a görögkatolikusoknál szentelnek házas férfiakat pappá. És bizony, nem mindig egyszerű a papnéknak, mert a férje hivatása nem olyan, hogy 4-kor leteszi és már csak másnap reggel kell foglalkoznia újból. Minden hétvégén szolgál, plusz nincs olyan, hogy nagyobb ünnepekkor közösen elmehetnek valahová. Ráadásul éjszaka ha hívják beteghez, akkor el fog menni, akkor is, ha a felesége otthon van a beteg gyerekekkel, akikkel egész nap nem aludt...
2020. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem tudom hanyadik válaszoló, de mit számít az hogy mit értem el? Harmadéves joghallgató vagyok, de hiszem, hogy akkor is szerethető lennék, ha épp szakmunkás lennék vagy "otthonülő". A szeretet sem diplomafüggő..
2020. febr. 3. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy becsületes, jóakaró emberről van szó.

Te pedig alkalmazkodnál is hozzá.

Áldásom rátok!

2020. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg sikerült azóta tisztázni a dolgokat. Egy lelkésznek a felesége a támasza, ő áll mögötte/mellette, támogatja. Nem mellesleg a feleség részéről is óriási elhivatottság kell, mivel toleránsnak kell lenni, hogy a férje nem csak férj, hanem lelkész is, ami nem egy munka, hanem egy elhivatottság, elköteleződés az Úr felé.
2020. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!