Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha felnőtt fejjel konfirmálok...

Ha felnőtt fejjel konfirmálok (úgy, hogy nem jártam egyházi iskolába, nem tanultam hittant soha), az a folyamat hogy fog kinézni? Milyen út vezet el odáig?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 23:28
 1/2 anonim válasza:
100%

Az előkészítő alkalmakon az evangéliumok, Jézus élete és személye, valamint az Egyház hitvallásáról beszélünk. Aki végigjárta az előkészítőt, záró dolgozatot ír, majd a konfirmáció alkalmával a gyülekezet előtt vallást tesz hitéről és tudásáról.


De persze az sem mindegy hogy református vagy katalikus akar e lenni és tanítási eltérések is vannak a különböző felekezetek közt.


tt találtam pár oldalt e témában,de nem sok minden van sajnos:


[link]


[link]

2020. febr. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy ref. gyülekezet honlapjáról masoltam. Persze más gyülekezetben lehetnek kisebb eltérések:


Gyülekezetünkben minden esztendőben jelentkeznek felnőttek is, akik szintén szeretnék hitüket megerősíteni és megvallani. Számukra egyénileg egyeztetett időpontokban tartunk keresztelői és konfirmációi beszélgetéssorozatot, mely (a gyermekek előkészítő alkalmaival együtt) pünkösdkor fejeződik be.


A konfirmációs órákon megismerkedünk református hitvallásainkkal, a Szentírás tanításaival, gyülekezetünk-, egyházunk életével, felépítésével.


A Pünkösdöt megelőző szombaton kerül sor a konfirmandusok presbitérium előtti beszámolójára. Ezt követően szeretetvendégséget tartunk a gyülekezeti teremben.

A Pünkösd hétfői ünnepi istentiszteleten megtörténik a konfirmandusok fogadalomtétele, a meg nem keresztelt ifjak megkeresztelése, és az első úrvacsoravétel, amellyel református egyházunk úrvacsorával élő, teljes jogú tagjává válnak.

2020. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!