Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még soha nem voltam szent...

Még soha nem voltam szent misén. Érdekel a kereszténység de nem tudom hogy amikor elsõ alkalommal elmegyek, hogyan kell viselkedni, mit kell csinàlni?

Figyelt kérdés

Celldömölk melletti faluban lakom és nagyon magànyos vagyok.

Szeretnék templomi közösséghez tartozni.

Ìrtam facebook oldalon az itteni templomnak de nem ìr vissza senki.


Ti mit tennétek?

Hogyan àllnàtok a dologhoz?


2020. febr. 7. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

A kaotikus és a református egyházaknál egyáltalán nincs közösség illetve 60+-os a társaság.


Ha közösséget akarsz akkor menj a baptistákhoz, bár ők nagyon durván önteltek és képmutatók vagy menj pl hitgyülibe vagy valamelyik újhullámos felekezethez de azokról meg nagyon nehéz eldönteni, hogy konkrétan elmebetegek vagy csak annak a határán táncolnak.


De a legjobb amit tanácsolhatok, hogy egyáltalán ne menj a közelükbe.

2020. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Megnézed mikor van mise, és elmész. Leülsz - bárhova a padba, és ott vagy. Nem lesz semmi probléma. A szakrális szertartás érdekes, figyelj csendben. Van, amikor felállnak, vagy térdelnek, ez a szertartás része. A templom előterében vannak hirdetések: mikor ilyen összejövetelek vannak - ha valamelyik a te korosztályod és érdekel, menj el. Ennyi. (én is hasonlóan kezdtem:)
2020. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
bármilyen más típusú társasággal jobban járnál
2020. febr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha érdekel, akkor el kell kezdeni, a közösséget pedig nem a neten fogod megtalálni, vagy fészbukon. Bátran menj el egy misére, vegyél részt a programokon, biztos szívesen látnak majd.
2020. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
sztem nem a templom segít Isten esetleg igen de a legkevésbé összefogoó a katolikus közöség-tapasztalat-úgymond az egész európais kontinens egy katolikus család mivel a kontinens is az de látod mi megy fészbuk-kevesebb pillantás-szemkontakt-egymás mellett elhaladás-jobb esetben nem rúgnak beléd...de menj el misére biztos jó lesz.....
2020. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
lehet kiátkoz az egyház de ez a véleményem...
2020. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Jobb kihagyni a misét
2020. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.

Azt gondolom,hogy nem a templomba járàs a fontos mert a kinti élet mutatja meg,ki milyen ember és hogyan tud megnyilvànulni emberként!


Köszönöm az utolsò vàlaszolònak,az õ hozzàszòlàsa erõsített meg koràbbi elgondolkodàsomon.

2020. febr. 9. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"lehet kiátkoz az egyház de ez a véleményem..."

Ne aggódj, ebből amit leírtál, senki nem ért egy szót se.

2020. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Közösségnél érdemesebb kezdeni. Mert akinek nem volt még kapcsolata a kereszténységgel, az nem is fogja érteni a szentmisét. Ne így legyen, de elmész, elkönyveled, hogy unalmas és azt hiszed, hogy ennyi az egész. Vagy menj el misére és egyúttal keress egy közösséget azon a plébánián. Mindenhol van hirdető, ahol leírják, hogy milyen közösségi alkalmak vannak és mikor. Valószínűleg inkább Celldömölkre érdemes menni, mert a falvak filiák (tehát nem önálló plébániák, hanem egy plébánia látja el), ezért nincs annyi lehetőség.
2020. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!