Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az nagy gond, hogy anno nem...

Az nagy gond, hogy anno nem mentem bérmálkozni?

Figyelt kérdés
csak első áldozó voltam

2020. febr. 9. 23:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Dehogy gond, semmit se ér... sajnos.
2020. febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Bármikor lehet bérmálkozni. Nem muszáj gyerekként.
2020. febr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem gond, be lehet pótolni bármikor, ha szeretnéd. Persze a "bármikor" kicsit idézőjeles, de nincs felső korhatára, akár 99 éves korában is bérmálkozhat az ember. A szentségek Isten kegyelmi ajándékai, s ezeket bírni nagy segítség az üdvösség felé vezető úton.
2020. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
na az oké, de én nem akarom bepótolni, úgy értem, hogy baj-e
2020. febr. 10. 01:05
 5/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem baj. Én még templomban sem voltam, mert ateista vagyok, és dadá: semmi bajom.
2020. febr. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem baj, a keresztény hitben nincs ilyen kötelezetség.
2020. febr. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Milyen szempontból? Ha pl. keresztszülő szeretnél lenni, akkor nagy gond: nem lehetsz, ha nem bérmálkoztál.
2020. febr. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 AlfonzLiguori ***** válasza:
89%

Ebben sok úgymond kegyelmi ajándékot kapunk Istentől, mint például türelem, kedvesség, figyelmesség stb.

Ha komolyan veszed a hited, akkor igen érdemes, mert végső a bérmálkozó kapja a kegyelmeket szinte ingyen. Nem véletlenül létezik ilyen. Heti egy alkalom aztán egy nap amikor megbérmálnak nem egy nagy teher.

De mint írják semmi sem lehet kényszer, végső soron az emberen múlik... Házassághoz is kell vagy kérik sok helyen.

2020. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
Gyermekeim nem áldoztak, bérmálkoztak és becsületes tanult felnőttek lettek! Mi így élünk!
2020. febr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem gond, mert a bérmálkozás pont arról szól, hogy érett vagy a szentségekre, és önként kéred.

Mivel nálad még egyik sem tökéletes, ezért nem vagy kész erre.

2020. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!