Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt keresztelik meg a...

Mièrt keresztelik meg a bèbiket az Ortodox, a Katolikus egyházban amikor ezt az Isten szava mellőzi?

Figyelt kérdés

Jèzus ezt mondja:

Mátè:28:19."Menjetek hat,ès tegyetek tanitványokká minden nemzetből embereket,keresztelyètek meg őket az Atyának,,a Fiúnak ès a szent szellemnek nevèben.


Itt leírja a lèpèseket,hogy mit kell tenni a megkeresztelkedèsre.

Elsősorban tanitvány kell lenni,ismerettel rendelkezni.

Ismerje az Isten szavát megfelelően,el kell döntse,hogy akarja-e abban a tantètelben a keresztelkedèsèt.

Továbbá átadja magát Istennek ès azt mondja mint Jèzus"itt vagyok Atyam,hogy cselekedjem a te akaratodat.

Továbbá mint Jèzus ès az apostolok is belemeritettek egész testükkel a vízben.



#Isten #keresztelkezès.
2020. febr. 10. 11:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
88%
A bibliaban az is benne van hogy megkeresztelked Kornelisu es a hazanepe. Nos annakidejen nagycsaladok voltak...nem hinnem hogy a kicsiket nem kereszteltek volna meg mivel Jezus maga mondta hogy "ovek a menyek orszaga".
2020. febr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
84%

Ez a rész hol ellenzi a "bébik" megkeresztelését? A "minden nép" kifejezésben ők is benne vannak.

A másik: valóban a hittanulás nagyon fontos. Viszont ne felejtsük el, hogy a hit minden megkereszteltben folyamatosan növekszik (már jó esetben). Tehát a keresztség nem egy "csúcsa" a hitünknek, hogy akkor megtanultam mindent és kész vagyok. Hanem pont, hogy a Krisztus-követésnek a kezdete. Keresztény szülők esetében a gyermekünk keresztény nevelésének pedig már gyerekkorban kell/kéne kezdődnie. Felnőttkeresztség után is folyamatos a tanulás. Gond az lenne, ha az említett két felekezet (melyek hozzáteszem a legősibbek az összes közül) felkészítés nélkül keresztelne felnőtteket, de ilyenről szó sincs. És a gyermekkeresztség is csak úgy működik, ha a szülő ígéri a gyermek keresztény nevelését. Ha nincs erre szándék, akkor nem lehet keresztelni.

2020. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jól írod. Szerencsétlen jehovistákkal kéne kezdeni, mert náluk nem a fent leírt szöveggel "keresztelnek". Már ha keresztelő az.

Mellesleg sehol sem írja a Biblia, hogy először a háza népét oktassa évekig, menjenek az utcára álldogálni egy újságos paraván mögé és ha több év után megfelelőnek látja pár ember, akkor lehet keresztelni. De ha ez benne van a Bibliában, akkor mutasd meg.

2020. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt a legtöbb protestánsnál van gyermekkeresztség.

Másrészt ti jehovások kinek a nevében kereszteltek?

Harmadrészt szerinted a víz mennyiségén múlik a keresztség?

2020. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


"Ismerje az Isten szavát megfelelően,el kell döntse,hogy akarja-e abban a tantètelben a keresztelkedèsèt."


Tényleg azt kell eldöntenie? Ezt hol írja mert én nem olvastam!


"Továbbá átadja magát Istennek ès azt mondja mint Jèzus"itt vagyok Atyam,hogy cselekedjem a te akaratodat."


Akkor felhívnám a figyelmedet hogy van olyan személy a Bibliában aki megkeresztelkedett és nem ezt mondta!

Ilyen esetben mi a helyzet?


A "bébiket" pedig azért keresztelik meg mert ez a szokás. Kevés olyan szülő van aki tényleg azért viszi el a gyermekét mert ő maga is hisz!

A katolikus egyház pedig azt mondja ezzel kapcsolatban hogy hozzásegít az üdvösség elnyeréséhez!

2020. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
0%

Ki ez a Letargia?

Hogy lehet így beszèlni egy fórumon?

Ha inteligensebbnek tartod magad,mièrt nem vagy az?

Ez neked belefèr a GYIK szabályaiba?

2020. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
84%

Többször szerepel az Apostolok cselekedeteiben:

...És megkeresztelkedett egész háza népével.

Gyerekek nem voltak?

2020. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
13%
Ugylátom egyesek a Mátè.28:18,19 Jèzus tanácsát èrvènytelenitik.
2020. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
94%

6# mi a baj Edgár? Hogy azt írtam igazad van, hogy ezzel a szöveggel kell keresztelni? Igazad van, nyugi már 😀

Ja, hogy te nem tudtad, hogy a tanúknál más a szöveg 😀😀😀 na az már nem az én bajom.

2020. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
0%

9."a tanuknál más a szöveg"


Ennèl igazabbat règen irtál.

Nem olyan megalázó szövegelèst ismernek mint te.Jèzus nem így beszèlt mint te,ès kèt oldal van csak,te a túloldalon vagy.

2020. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!