Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért folyik...

Effre kérdése:

Szerintetek miért folyik ilyen sok gyermekbántalmazási per világszerte a Jehova tanui és az Őrtorony Társulat ellen?

Figyelt kérdés
2020. febr. 12. 22:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

9, 10


válaszolam neked itt, magamat ismételve


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2020. febr. 14. 07:41
 12/28 anonim ***** válasza:
13%

Effre!


Én nagyon egyszerű kérdést tettem fel neked! Nem tudom mi nem volt ezen érthető?



Te a korrekt és őszinte válasz helyett folyamatosan mellé beszélsz, homályos rébuszokban fogalmazol. Nem írsz semmi konkrétumot, nehogy megsértsd a személyiségi jogokat. De nem kértem semmiféle személyes infót csak azt, hogy bizonyítsd be amit mondasz olyan HIVATALOS oldalakkal, amiken úgyis olyan járatosak vagytok. Vagyis hogy kell bánni a kiskorú kiközösítettel?



Te ebben rágalmaztad meg a Tanúkat, természetesen ellenőrizhetetlen és igazolhatatlan példák által! Csakhogy így bárki mondhat bármit. És ezt szépen meg is teszitek!



Egy dologról biztosíthatlak effre, hogy engem nem tudtok megvezetni hazugságokkal, féligazságokkal, torzításokkal, mert jól ismerem a Tanúk tanításait, az ebből eredő általános cselekvésmódjukat és belső szervezeti életüket itthon és Nyugat-Európában is.



Tehát nem tudom mennyire világos amit mondok?


Nem a személyeskedő botránygyárak érdekelnek, hanem az ami szerint Jehova Tanúi vallási szervezete BIZONYÍTHATÓAN működik!



Mert amit te és egyesek itt csináltok, az nem más, mint színtiszta rosszindulatú személyeskedés egyes kiközösítettek meséi alapján! Ezek spekulatív tényként kezelése és VALÓDI BIZONYÍTÉKOK NÉLKÜLI, felelőtlen terjesztése.



Ha ez neked tisztességes viselkedés, akkor nagy baj van az értékítéleteddel.

2020. febr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
26%

Nem hiszem, hogy olyan sok lenne, mint állítod. Tudsz hivatalos forrást mutatni az erre vonatkozó adatokról?


Egyébként ez az egyház hivatalos álláspontja: [link]

Tehát nem védelmezik a bűnöst.

2020. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%

Jézus ellen is sok hamis tanút bevetettek, de mind a jelképes bitófán végezte. A lejáratási szándékot se Isten ültette el az ember elméjébe, vagy lelkiismeretébe, hanem az Ördög. Ha tehát valakinek nem tiszta az indítéka, még előadhatja azt annak az emberek előtt, de Istent nem lehet becsapni.

Zsid 4:13 És nincsen oly teremtmény, amely nyilvánvaló nem volna előtte, sőt mindenek meztelenek és leplezetlenek annak szemei előtt, akiről mi beszélünk.

2020. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%
14# tehát a gyerekek hazudnak mind szerinted?
2020. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%

Letargia, egyik szélsőségből a másikba csapsz át! Senki sem mondta, hogy nem fordulhat elő ez a keresztény gyülekezetben is, hiszen mindenféle ember megfordulhat benne és sok a ferde hajlamú, beteg ember. Bár olyan világban élünk, ahol az "utolsó napokkal" összhangban, a ballibsi oldal lassan gondoskodik róla, hogy semmilyen deviancia ne legyen elítélhető.


A hivatalos oldalon lévő cikkek is foglalkoznak a témával már évtizedek óta. Ők is elismerik hogy sajnos megtörténhet az ilyesmi. De a vád, a vádaskodás még nem egyenlő a ténnyel, amit ti itt előszeretettel kevertek össze -nyilván nem véletlenül!


Ennélfogva akik ezt ilyen sunyi módon, torzítva adják elő pl. kérdésként és tényként tálalva a körítésben, azoknak enyhén szólva is megkérdőjelezhrtő a korrekt és tisztességes szándéka!


Az ok/okozat törvénye itt is igaz, amit Jézus is tanított, hogy "a cselekedeteitek által fogják felismerni az emberek hogy az én tanítványaim vagytok"! Ez nem azt jelenti, hogy nem volt az első sz.-ban sem senki, aki szégyent hozott a keresztény névre, de jellemzően arról voltak ismertek hogy "jó gyümölcsöt" teremtek. Ez a kauzalitás örök törvénye ma is éppúgy igaz mint akkor volt. Ha jó és igaz dolgokat, vagyis isteni igazságokat tanulnak az emberek, általánosságban a cselekedetük is jó és elfogadható lesz Isten előtt.


Jehova Tanúi globálisan is ilyenek. Tehát úgy beállítani a kérdést, mintha jellemzően ez egész másként lenne, az egészen egyszerűen rosszindulat!

2020. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Letargia - igen ,sajnos azt hiszik, mindenki hazudik .


Hiába van megírva a honlapon mit kellene tenni .

Ebből levonva mondtam sok tisztességes tanut is ismerek aki tényleg be is tartja - aztán leesik hogy ez csak látszat .

A valóság más és ez szomorú

2020. febr. 14. 21:56
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező vagyis Effre, erre csak azt tudom mondani, hogy annak ellenére amit írtam az előző válaszomban, neked csak erre a gyűlölködő és gyalázkodó szövegre futja?


Jól látszik milyen ember vagy! A Tanúk bibliai tanításáról folyó vitában alul maradsz, valahogyan le kell járatni őket, igaz? Igaz szembemész minden ténnyel és törvénnyel, de ez téged cseppet sem zavar.


Persze az ilyen viselkedés mindig visszacsap, hiszen a Tanúk hitelveit és ebből eredő viselkedését általánosságban sokan ismerik, vagyis az ilyen emberek mindig lelepleződnek.

2020. febr. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"Tanúk hitelveit és ebből eredő viselkedését általánosságban sokan ismerik "


Szerintem egy egyszerű jóhiszemű tanú sem, egy hívő ember sem érdemli meg ,hogy összezavarják és amikor ezt elmondják neki akkor így érezze magát mint te .


Ne azt okold , ne attól érezd magad sértve és bántva aki elmondja . Éppen az nem akar rosszat.

Nem az a valaki alkotta az elvárásokat.


Ha ezt megértenéd, akkor sokminden mást is megértenél.

2020. febr. 15. 07:55
 20/28 anonim ***** válasza:
31%

Azon mondjuk nem lepődök meg, hogy még mindig képes vagy folytatni ezt a hisztériakeltést, hiszen ebből, amit kevertél, nincs jó kiút, csak fejjel a falnak!

Minden személyeskedés nélkül állíthatom, hogy te vagy "összezavarodott", de nem kicsit.


Ha ugyan értenéd az utolsó két hozzászólásomat, de úgy látom ezt várhatom...

2020. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!