Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hová kerülnek azok a gyermekek...

Hová kerülnek azok a gyermekek, akiknek nem adtak esélyt arra, hogy éljenek?

Figyelt kérdés

Végülis ők is emberek voltak... Apró kis lelkecskék, akik megszülethettek volna. Igaz, nem voltak még kifejlődve testileg, de akkor is éltek.

Velük mi lesz, miután a szülők meggyilkolták őket mikor még az anyaméhben fejlődtek?

Kíméljenek azok, akik abortuszhívők, s azok is, akik nem Istenben hisznek, nincs kedvem a veszekedésre, ha nem abban hiszel amiben én kérlek görgess tovább...



2020. febr. 14. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Nehéz kérdés. Lehet, h egyből üdvözülnek, de mivel Isten tudja minden döntésüket, ha életben maradtak volna és felnőnek, ezáltal is megítélheti őket. De lehet, h van még más variáció is.

Az én hitem ebben a kérdésben, h üdvözülnek, de ezt nem tudom alátámasztani

2020. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Egy barátom előző életében meghalt magzatként, anyuja elvetélt. Az után megszületett a nagyobbik testvére, majd ő.


Szóval hogy mi történik.., hát az élet meg tovább, ők is folytatják. Nekik ez tapasztalat volt, mint magzat, legyen az pár hetes vagy több hónapos. Bár a több hetestől több hónapos abortusznál ugye van dzenvedés is. Brutális fizikai fájdalom, amígy a testrészeidet leszakítják a testedről. Ez a durva. Az abortuszban az a rossz, ha nem egyből csinálják. Láttam olyan esetet, ahol a gyors halál ezerszer jobb, mint az életkörülnény, bár a sors dönt ezekről, mi pöppnyi emberek nem tudhatjuk. Még jézus is azt mondta, hogy isten útjai kifürkészhetetlenek, pedig ő tisztán érzett minden energiát, több kint 8szor olyna bölcs volt, mint a mai átlag ember(, bölcsebb mint a ma élő legbölcsebb), és tudott kommunikálni a felette lévő összes szinttel.


Szóval ez... Leszületnek máshova.

2020. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
12%
Ha már abból akarok kiindulni, hogy Ádám és Éva miatt az ember eleve bűnnel születik,és a kereszteléskor lesz tiszta így a magzat vagy embrió is eredendő bűnős így én úgy gondolom, hogy minimum a tisztító tűz mivel " élt" meggyilkolták.
2020. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

Az én hitem is az, hogy valószínűleg üdvözülnek, az alapján, hogy Isten "azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és eljusson az igazság ismeretére." (1Tim, 2,4)

De az az igazság, hogy mivel nem tudjuk, hogy az üdvössége műve hogyan megy végbe a személy és Isten között, így nem tudjuk biztosan, hogy mi lesz az abortált gyermekekkel. Tény, hogy személyes bűnük nincs, viszont keresztényként úgy gondoljuk, hogy téves a pelagianizmus eretneksége is, mely szerint az újszülötteknek nem kell a keresztség és enélkül is üdvözülhetnek. Az áteredő bűn valósága létezik és ez alól a keresztség szabadít ki.

De mint írtam, nem ismerjük Isten minden útját, amivel az embert elvezeti az üdvösségre.

2020. febr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Nem görgetek tovább, ha te provokálhatsz a kérdéssel, akkor te sem érdemelsz nyugalmat.
2020. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy gondolom, hogy Isten igazságos, és felelős a teremtményei iránt. Szuverén joga még végitéletkor is kegyelmet adni bárki számára. Ezért soha ne essünk abba a hibába hogy kijelentsük, hogy ez, vagy az az ember nem nyert üdvösséget. Ezt Isten tudja egyedül. Egy meggyilkolt magzatnak esélye se volt Isten mellett dönteni, én abban hiszek hogy üdvözülnek az ily módon járt születendő emberek, az emberi igazságérzet is így tartja igazságosnak.


Pál rómabeliekhez írt levelében (Róma 9:14 15.) 2Mózes 33:19 részét idézi


„Annak adok kegyelmet, akinek akarok, és azon könyörülök, akin könyörülni akarok" 16 Tehát Isten dönti el, hogy kin könyörül, és kinek ad kegyelmet!"

2020. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
21%

Nem értem miért 23%ban hasznos a válasz.

Én római katolikus vagyok, a kérdés nem vonatkozotr egyéb vallási tipusokra... Lehet máshol nincs tisztítótű stb..

2020. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

"Hová kerülnek azok a gyermekek, akiknek nem adtak esélyt arra, hogy éljenek?"


Nekem ez a válaszom rá személyszerint kedves kérdező.


Luk 18:16 De Jézus magához híván őket, monda: Engedjétek, hogy a kis gyermekek én hozzám jöjjenek, és ne tiltsátok el őket; mert ilyeneké az Istennek országa.


Máté 18:3 És monda: Bizony mondom nektek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.

2020. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kimondottan megnyugtató volt hallani!

Kedves római katolikus válaszoló, nem én pontoztalak le, köszönöm a te válaszod is!

2020. febr. 14. 15:31
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Jer 1:5 Mielőtt az anyaméhben megalkottalak, [már] ismertelek, és mielőtt az anyaméhből kijövél, megszenteltelek; prófétának rendeltelek a népek közé.
2020. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!