Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventistaként szombaton...

Adventistaként szombaton helyes vagy nem popcornt pattogtatni a mikróban?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de ezen pörög az agyam és kiváncsi vagyok más hogy látja.

2020. febr. 14. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Csak február 29.-én szombaton szabad nekik,azaz csak 4 évente.
2020. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek pár adventistát és ők szombaton nem is főznek. Szerintem aki úgy tartja jónak, az nem pattogtat szombaton kukoricát.
2020. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 követ62 ***** válasza:
36%

A Biblia azt irja: "Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de nem minden épít."

Senki nem tiltja kukorica pattogtatást. Mindenki saját lelkiismerete által eldöntheti.

Nem főzünk, de meg melegítjük az ételünket. Szeltelünk kenyeret, ha kell. Ily módon belefér egy kukorica pattogtatást is.

Fürdünk (ki reggel, ki este) amivel bekapcsoljuk a kazánt. Szükség szerint fel és le kapcsoljuk a villanyt stb, stb.

2020. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem is lehet mikród!
2020. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Bezzeg ha azt kérdezném, hogy szabad-e kislányokkal vagy kisfiúkkal hancúrozni, azonnal törölnék a kérdést. Pedig Isten szemében ez pont ugyanolyan bűn.
2020. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
*persze van egy jó hírem. Nem kell búcsúcédulát venned, nem azért ölték meg Isten fiát, ígyis kegyelmet kapsz.
2020. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 követ62 ***** válasza:
51%

Én tudom, hogy a kegyelmet Jézus áldozata miatt kapom és nem azért amilyen jót teszek. Azokat csak hálából a szeretetem kimutatásából csinálom.

De valahogy mégis azt írja a Biblia, hogy Isten a cselekedeteinket fogja nézni amikor ítél.

Na ez, hogy van?

2020. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Bármit teszel, Istennek sosem leszél elég jó, vagy meg kell alkudnia a bűnnel...
2020. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Istennek sosem leszél elég jó"


Ehez a kijelentéshez két dolgot kellene tudnod 100%. De egyiket sem tudod, gyanitom hogy semenyire.


1Tudnod kellene Isten gondolatait

Ézs 55:8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr!

2Tudnod kellene követ62 röl hogy menyire jó vagy menyire rosz. Zsolt 7:10 Szűnjék meg, kérlek, a gonoszok rosszasága és erősítsd meg az igazat; mert az igaz Isten vizsgálja meg a szíveket és veséket.

2020. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lucifer drága, te azért vagy itt, hogy provokáld a hívőket? 😃
2020. febr. 14. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!