Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell közösségben...

Hogyan kell közösségben gyakorolni a vallást, ha nem fogadnak be?

Figyelt kérdés

Az istentisztelet stb miatt értelemszerűen közösségbe kell járni, de nem fogadnak be illetve el.

Ehhez hozzájárul, hogy sajnos fogyatékossággal élek.

Viszont teljesen kirekesztve érzem magam és ez elég rosszul esik. Próbáltam ifire járni, de ott sem barátkozott velem senki és senki nem tartja velem a kapcsolatot.


A szülinapomat kihagyták az ünneplésből, a többiekét szokták ünnepelni.

Volt hogy mentek közösen moziba vagy utazni külföldre, de engem sosem hívtak.


Többször is váltottam már közösséget, de évek alatt sem változott a helyzet.

Mit tegyek?


U.i. Asperger-szindrómám van és szociális szorongásos zavarom.



2020. febr. 15. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne olyan közösségbe menj, ahol nem fogadnak be. Ők valójában nem is igazi keresztények.
2020. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Asperger-szindrómás vagyok, a Mária utcába járok angol istentiszteletre. Itt sok a külföldi, jobban be lehet illeszkedni. Az angol mise után van agapé, amit teának neveznek, lehet beszélgetni angolul és magyarul.
2020. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nem feltételeznék szándékosságot a közösség részéről. Egyszerűen nem tudják, hogyan kéne veled együttműködni. Másrészt simán lehet, hogy te is félreértelmezed az emberek által küldött jelzéseket. A születésnapodat valószínűleg egyszerűen nem tudták pl, másrészt azt nem tudhatod, hogy mindenki másét ünnepelték-e, csak azt, hogy bizonyos emberekét említették. Simán lehet, hogy mások is kimaradtak.


Szerintem érdemes lenne megpróbálnod a lelkésszel/pappal/közösségben valaki vezető emberrel beszélni. Mondd el neki, hogy neked nehézségeid vannak általában az ilyen közöségekbe való beilleszkedésben, és a segítségére lenne szükséged. Például jó lenne, ha odavinne valakihez, akivel szerinte összebarátkozhatnátok, segítene elkezdeni vele beszélgetni stb. Vagy ami neked segít.


Tudom, hogy ez se egyszerű, de nekem egy emberrel azért könnyebb beszélni, mint úgy átalában egy közösségbe valahogy belefolyni.

2020. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

A hitet mindenképpen közösségben kell gyakorolni a Szentírás alapján, de ahova jártál/jársz, ott nem keresztények vannak, hagyd el őket. Bár más jellegű fogyatékosság, de nálunk minden misére szokott járni egy tolókocsis - talán most már inkább középkorú - hívő, aki ugyanúgy része a közösségnek, mint bárki más. Szintén kicsit más jellegű, de nagyon sok (főleg külföldi) zarándoklatra jár velünk egy teljesen vak fiatal, aki szintén nagy szeretettel van körülvéve, sőt hívják is rendszeresen.


A legszomorúbb pedig az, hogy néhány felekezet esetében azt tapasztalom, hogy a fogyatékossággal élőkre úgy tekintenek, mint valami hitetlen bűnösre. Ez mind közül a legborzasztóbb.

2020. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as,


Biztosan tudták mikor van a születésnapom, mert a Facebook kiírja és fent vannak nekem 10-en.

De nem köszöntöttek fel sem ott, sem más módon.


Már beszéltem néhány taggal erről, hogy nehéz beilleszkednem. Meghallgatták és utána semmi reakció vagy segítség.

Minden ugyanúgy ment tovább évekig.

Persze közben máshova is jártam, de állítólag másoknak pár hónap után már sikerül barátokat szerezni.

Volt ahová 2 évig jártam és azóta se lett semmi.


Hány évig érdemes várni az első barátokra?

Illetve 3-5 év odajárás után érdemes-e máshol próbálkozni?

2020. febr. 15. 21:32
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

"Hány évig érdemes várni az első barátokra?"

Egy percet sem! - hiszen együtt imádni Istened mész a közösségbe, nem pedig barátokra lelni.

Nem feltétlen kell a közösség tagjai közt barátságnak is kialakulni.

Minden bizonnyal fogsz barátot találni, ha nem is a közösség tagjai kozott.

.

+Volt hogy mentek közösen moziba vagy utazni külföldre, de engem sosem hívtak."

Ne vedd a szivedre!

Ha úgy érzed, kirekesztett vagy, akkor a kozosség nem is igazán vallásos és istenfélő, no és gondolj arra, ilyen társasággal szórakozni menni nem is igazán -sőt, egyálzalán nem- üdítő!

Járj istentiszteletre a kozosségbe - és keress baráto(ka)t a közösségen kívül.

2020. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen fogyatékosságod van???


"Próbáltam ifire járni, de ott sem barátkozott velem senki"

Mi történt? Minek kellett volna történni?

Bementél, leültél és mindenki arrébb ment?

2020. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lucifer: Asperger-szindróma.

Kedves kérdező, nem kell elfogadnod, hogy te sehova sem tudsz beilleszkedni. Ha pedig mégsem sikerül, akkor Isten azt nem a te hibádnak fogja tartani, hanem a közösségnek fogja felróni.

2020. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"állítólag másoknak pár hónap után már sikerül barátokat szerezni"


Igen, ez így van a legtöbb ember esetén. De neked meg nem. A legtöbb aspergeresnek nem megy ez a dolog olyan simán. Ez nem a közösség hibája - senkinek sem hibája - ez a te sajátságod. Másnak meg a matematikával kell vért izzadnia. Mindenki életében van valami, amivel neki meg kell küzdenie, pedig másoknak könnyen megy.


"Hány évig érdemes várni az első barátokra?"


Kérdező, ne ülj ölbe tett kézzel. Az nem egy túl hatékony módszer, hogy odamész, és majd hátha valaki észrevesz előbb-utóbb és elkezd veled barátkozni. Ha más nem jön oda, neked kell kezdeményezni. Tudom, hogy nehéz, és mivel a genetikai tehetségtelenséged mellett minden valószínűség szerint gyakorlatlan is vagy - duplán nehéz. De az, hogy a kapcsolatépítés nem tartozik az erősségeid közé, nem azt jelenti, hogy nem vagy rá képes. Csak annyit jelent, hogy neked több erőfeszítést kell tenned érte. Többször fogod elbénázni, igen, egy párszor idiótának fognak nézni, nem fogják érteni, mit akarsz, miért így beszélsz, mi bajod van. De a közösségek sokkal megbocsátóbbak az ilyen bénázásokat illetően, mint amire számítasz. Te bele fogsz jönni, ők meg el fogják felejteni a kezdeti bénázásodat. Én is mindig ettől rettegek, de a józan eszemmel tudom, hogy hülyeség.

2020. febr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudom, de már próbálkoztam rengetegszer és mindig elutasítottak.


Ha Messenger-en írtam, megnyitják de nem válaszolnak.

Ha személyesen próbáltam beszélni valakivel akkor elkezd beszélni valaki mással.

Próbáltam email-t írni, de azt is ki törlik, nem olvassák el ha én írom. Pedig a levlistán rajta vannak és ott olvassák a híreket arról az email címről.


Nekem miért nem válaszolnak se emailben, se Facebook-on se személyesen?

Van valami titkos szabály ilyenre?


Azt látom, hogy olvasták Messengeren, mert megjelenik lent a buborék a profilképükről.


Milyen módon érdemes még írni vagy szólni?


Személyesen volt is akiknek jeleztem, hogy nagyon nehezhen megy az ismerkedés és emiatt segíthetnének. Bólogattak de utána otthagytak.


Hivatalos levelet a címükre írni érdemes?

Volt, hogy a vezetőnek szóltam és volt hogy sima tagnak, de mindegyik elutasított.


Illetve az emailt és a Facebook-üzenetet is mindig kérdőjellel és kérdéssel fejezem be, de mindig kitörlik miután elolvassák.

Nem válaszolnak se ott, se utána következő találkozón.

Ez miért van?


Illetve Facebook-ról is letörölnek ha felveszem őket.

Meg ha meg is hagyják, akkor sem lájkolnak semmit amit kiteszek. De egymáséit mindig.

2020. febr. 16. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!