Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyibe kerül a világ legdrág...

Mennyibe kerül a világ legdrágább Bibliája? Te mennyi pénzt költenél rá legfeljebb? (mennyit nem sajnálnál Isten szavára? ) Mennyiért ildomos manapság ma Bibliát venni?

Figyelt kérdés
Ajándékba milyen Bibliát illik adni? Bűnnek számít az ingyenes Biblia olvasása?

2020. febr. 17. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A világ legdrágább Bibliái nem megvehetők, mivel ezek nagyon régi kódexek.

Nekem az is tökéletes, amit a neten ingyen olvashatok, ettől függetlenül van itthon nyomtatott is, egy agyon használt Újszövetség, meg díszesebb teljes Szentírás.


Szerintem ajándékba egy szolidabb kemény táblását.

2020. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a kérdésre a választ. De ez egy szép Biblia:

a washingtoni Library of Congress őrzi 1873-tól: Nekcsei Biblia

2020. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

lemaradt: kézzel írt, festett kódex

[link]

[link] #/media/F%C3%A1jl:Nekcsei_Biblia_Szent_Jeromos.jpg

2020. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de Jézus megvetette azokat, akik a fényűzésben értéket láttak. Nem bűn ingyen bibliát olvasni. Inkább az a bűn, ha minél drágább és feleslegesen túlcsicsázott bibliara költod azt a pénzt, amit mások megsegitesere is kolthetnel. Az aranyozott lapú, mukincsnek is beérő biblia nem fog közelebb vinni Istenhez, hanem csak az, hogy mennyire követed a tanításait.
2020. febr. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A legdrágább felbecsülhetetlen, mert pl. a IV-V. századból való.

Ajándékba én nem vennék Bibliát, mert 1. akinek ez fontos, annak úgyis van saját. 2. aki nem hívő, az ettől nem fog megváltozni. Kivéve esetleg gyereknek Képes Biblia még lehet jó ajándék.

Én jobban szeretem nyomtatottan olvasni - mint minden könyvet. De ha keresek valamit célirányosan, akkor az internetest használom, mert úgy gyorsabb.

2020. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia

Ez nézőpont kérdése!

Nekem az volt a világ legdrágább Bibliája, amelyhez életemben először hozzájutottam.Hiszen a kezemben lehetett Isten Szava, amelyből megismerhettem Őt! Ezért volt értékes,nem a külseje miatt. Az a Biblia (a sok másik mellett) ma is a legértékesebb a számomra.

A kora, vagy a külseje miatt CSAK a kereskedelem szempontjából van ilyen, vagy olyan értéke.

2020. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!