Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy keresztény hordhat...

Ha egy keresztény hordhat keresztet, miért néznek meg, ha Szent-Péter Keresztet hordok?

Figyelt kérdés

Szia! Ha találkoznánk, és Istenre terelődne a téma, hogy reagálnál arra, hogy azt mondanám, hogy nem szeretem?

Vallásos családban születtem, azonban egy nagyon közeli rokonom elvesztése miatt megutáltam Istent, kezdtem felületesnek érezni a vallást. Akkor gyerek voltam. Most már, érettebb fejjel is kijelentem, hogy nem szeretem.

Utcán mennek emberek, kiknek nyakában, fülében, karjában keresztek vannak. Én egy apró Szent-Péter kitűzőt hordok, egyszerű fém.

Még is, néha csak ezért néznek rám furám. Ha mindenkinek joga van ahhoz, hogy szeresse Istent, akkor mindenkinek joga van nem szeretni, nem igaz?

Ha mindenkinek van joga keresztet hordani, akkor mindenki hordhat Sz.P-keresztet, nem?

Vagy ez a csordaszellem, hogy ami nem elfogadott, akkor támadjuk?



2020. febr. 19. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
komolyan létezik ember aki hisz isteneben, de nem szereti? lol
2020. febr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
73%
Tudd, Isten nagyon szeret téged. Én nehéz helyzetben amikor Istenhez imádkoztam segített nekem.
2020. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%
Jézus nélkül értéktelen minden és mindenki. Sőt még Jézussal is. Csak a halála adhat értelmet a létezésnek.
2020. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Persze, hogy jogod van utálni, jogod van az utálkozás következményeit is viselni, meg jogod van bármi lószart viselni magadon, a lőtéri kutyát sem érdekli, mit lógatsz magadra.

"kezdtem felületesnek érezni a vallást" - vagyis felületesen éled meg. Ez sem érdekes, de JOGOD van tudni róla, hogy Eckhart mester, Suso, Tauler, vagy Pszeudo-Dionüsziosz Areopagitész nem felületesen élte meg,

de hát ahány ház annyi szokás.

2020. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 20. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Akárki hordhat akármit.

A leresztények sosem néznek meg úgy, amilyen hangulatban azt sugallod itt. Azok valójában csak a kereszténység illúziójában vannak, de nem keresztények.


Azt mondanám, rossz az isten definííciód, de amire te gondolsz, valószínűleg én sem szeretem.


Igaz. Mindenkinek joga van gyakorolni önmagát.


Igen. Ez a csordaszellem. Nézz körül. Az emberek nagyja egy óriási illúzióban él, 0 önismeret. Bizonyíték a sok politika hívő s ezen belűl is pl fideszesek, meg trumposok.

2020. febr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!