Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehet egy hozzátartozó...

Effre kérdése:

Mit tehet egy hozzátartozó vagy szülő akinek a rokonát az Őrtorony tanaival doktrináltak?

Figyelt kérdés

félreértés elkerülése végett leírom- nem a Tanúk ellen tettem fel a kérdést.

Számomra teljesen világos ,nekik maguknak is nehéz a felismerés és a kiúthoz vezető út.Nem gondolom, hogy bántani kellene őket és nincs is szándékomban.


Hogyan álljon hozzá egy hozzátartozó , mivel lehet a bizalmat erősíteni? Hogyan indokolni-,érvelni- , kivezetni-, egyáltalán kapcsolatot felvenni ,tartani ?Kedves tapasztaltabbak, ti mit tennétek ?Esetleg mi volt ami hatott ? Komoly véleményeket szeretnék kérni .



2020. febr. 19. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2020. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell érteni először is, hogy a legtöbb valóban egyszerű Istenkereső ember. Semmi hátsó szándékuk nem volt azzal, hogy oda beléptek. Ennek is megvan a pszichikai oka.

De ha neki

állsz kutatni, akkor simán le lehet vezetni a saját cikkeikből, hogy a szervezet egy nagy kamugép, hogy megbízhatatlan, hogy cirka száz évig azzal sem volt tisztában, hogy ki is a hű és értelmes rabszolga és mégis azt meri állítani magáról, hogy Isten és ember között ő az egyedüli csatorna.

Kutass, olvass és ne akard azonnal az ébredést.

2020. febr. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Én elkezdtem bibliát tanulmányozni anyámmal mikor jehova tanúi gyűlésekre járt. Rávilágítottam sok problémára, logikátlanságra, moralitás hiányára, kegyetlenyégre ami a bibliából származik, és mikor azt hittem hatásos lesz és meg fogja találni az igazsághoz vezető utat, akkor olyan ember lett belőle aki hisz is meg nem is, megy is gyülekezetbe meg nem is, aztán elszív egy cigit. Szóval szerintem hagyd. Legyél vele nyitott, de ne engedd, hogy a biblia gonoszságairól olvasson. Fontos, hogy ha ki is lép abból a vallásból legyen valami vagy valaki akibe kapaszkodhat. A hitvilág nagyon törékeny dolog és rohadt nehéz feldolgozni, hogy amiben hiszel nem okés
2020. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

jó, hallgatok rátok, akkor úgy teszem .

Ha azt javasoljátok továbbra is gyűjtsem össze a szervezetre vonatkozó infókat és várjam ki , ám legyen .

Mindenféleképp tapasztaltabbak vagytok,és biztos vagyok benne ,érdemes erre odafigyelnem.

Köszönök szépen minden tanácsot.


Egy nem világos még - ezek az infók ,amikor eljön az ideje elképzelni se tudom ,de még halványan sem - miként fogom az illető elé tenni..

Azt is látom ,hogy ez nagyon nem mindegy.

Az ezzel kapcsolatosan feltett eddigi kérdéseimre is, sőt mások által régebbről feltett kérdéseket is végigolvasva egyöntetűen heves reakciókat váltottak ki szembesítéskor.


A félelmem , hogy ugyanilyen "durranásba" ütközhetek.

Egy biztos - vitába semmiféleképp sem szeretnék belegabalyodni, egyrészt nem az én világom másrészt ahhoz túl nagy a tét.

2020. febr. 20. 08:59
 5/11 A kérdező kommentje:

3


huhh,ha belegondolok nem lehetett egyáltalán egyszerű nálad sem ..

2020. febr. 20. 09:04
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia,

Én még annyit még hozzátennék, hogy saját maga is vizsgálja meg, amit olvas és hallgasson a lelkiismeretére.. legyen nyugodt belül.. az nem helyes ha nyugtalanságot okozz, bármilyen jól is hangozzon, amit elmagyarázni próbálnak..

2020. febr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lux morulus ***** válasza:
18%
Az Ábrahámiták összes egyháza, szektája csak a hatalom megszerzéséről szól. A spiritualitásról fogalmuk sincs, csak az emberi butaság hajtja őket. Ez van.
2020. febr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell külső forrás, a saját weboldalukon keresztül is be lehet bizonyítani amit írtam.
2020. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az az érzésem nekem is, ha a saját weboldalukat maga vizsgálja meg, az a legjobban célravezető.

Más forrás általánosságban is erős ellenállást váltana ki szinte azonnal.

Nem tudom felmérni hogy erre egyáltalán mikor érik meg a helyzet.


A lelkiismerete viszont nem nyugodt ,sajnos nagyon kiérződik a belső vívódás.

Egyrészt meg szeretne felelni azoknak a neki fontos embereknek,erős a kötődése hozzájuk , másrészt pedig tudom hogy tudja, bárhogy is küzd ellene ,hogy ez az egész nem helyes -inkább elhessegeti, nem akar - képtelen szembesülni, hárít ..

Ha megtenné - elveszítené a számára fontos személyt

Két tűz között van , időnként rövid időre érezhető a kibillenés . Néhányszor már nyitottnak tűnt , aztán jött egy hírtelen elhatárolódás -semmi reakció ,semmi kommunikáció, semi de semmi kapcsolat hónapokig.

Amolyan "csiga-biga magatartás"-nak nevezhetném.

Szerintem ez általánosítva nagyon veszélyes érzelmi labilitást idéz elő.Libikóka ,hullámvasút .

Ezen a ponton nem tudom mi a teendő.

Azt a tanácsot kaptuk: semmi .

Semmivel sem próbálkozni- csak arra figyelni ,hogy a kapcsolat ne szűnjön meg ..

Ilyesmire hogyan tudjon az ember vigyázni, ha nem tőle függ-

egyáltalán fel sem merem hozni a vallást mint témát - ő pedig tudja, hogy kerülöm ezt - jól ismer.


Ilyen helyzetben mi van ? ...

Szerintetek meddig tarthat egy ilyen állapot ? ...

2020. febr. 20. 22:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mutass neki jehova tanúi, gyerekeknek szóló animációs videókat youtuberól. Ha ott sem keletkeznek kérdőjelek a fejében akkor sehol
2020. febr. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!