Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem akadályozta...

Isten miért nem akadályozta meg szeretett fia keresztrefeszitését?

Figyelt kérdés
1.Isten többször kijelentette,hogy szeretett fiában gyönyörködik.2.Jézus a kereszten azt kérdezte :Atyám,miért hagytál el? Magyarázza el valaki nekem ezeket a számomra ellentmondásos dolgokat.A kb.2000 éve hozott áldozat Jézus részéről,hogyan kapcsolódik az én XX.századbeli születésemhez??
2020. febr. 20. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Jézus az Isten megtestesülése. Isten testet öltött, mert a bűnért csak tökéletes áldozat vére lehet a fizetség.Tökéletes pedig csak az Isten. Tehát ezért nem akadályozta meg a "Fia" megfeszítését.


"A kb.2000 éve hozott áldozat Jézus részéről,hogyan kapcsolódik az én XX.századbeli születésemhez??"

Ez azért picit alapműveltség, általános iskolai tananyag. Mindenki, aki szabadulni akar a bűntől higgyen Krisztusban. Ekkor szellemben újjászületik és elindul az élete végéig tartó megszentelődésben, aminek vége az örök élet. Feltéve, ha végig kitart.


Röviden ennyi

2020. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

"Atyám,miért hagytál el?"

Mert abban a pillanatban a tökéletes istenemberre szállt a világ összes bűne, a jövőbeliek is. Ekkor Isten helyettünk a fiára tekintett bűnösként. Jézus, aki tökéletes volt, megrettent ettől a bűnös állapottól, ami miattunk szállt rá. Isten ekkor sem hagyta magára, csak Jézus rettent meg, a bűn nyomására.


Ha a szövegkörnyezetből kiragadsz mondatokat és azokat állítod szembe, akkor gyakran találhatsz "ellentmondásokat", de ugyebár így sosem vizsgálunk semmit

2020. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

"Azért szeret az Atya, mert odaadom az életemet, hogy majd újra visszavegyem. Nem veszi el tőlem senki, magam adom oda, mert van rá hatalmam, hogy odaadjam, és van rá hatalmam, hogy visszavegyem. Ezt a parancsot kaptam az Atyától." (Jn 10,17-18)

Jézus a megtestesült Ige, a Második Isteni Személy, aki teljesíti az Atya akaratát. "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki hisz benne, az el ne vesszen, hanem örökké éljen." (Jn 3,16)

Jézus ha úgy tetszik előre kifizette azt a tartozást, ami igazából a te részed lenne, hogy üdvözülhess. Az üdvösség azon múlik, hogy te ezt elfogadod-e. Vagy megpróbálsz (hibásan) Istent félretéve, a magad erejéből üdvözülni.

2020. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert Isten jó és rossz, és látni akarja azt, akit szeret szenvedni. A halálát is látni akarja.

Miért?

Mert mindenható.


Azt tesz, amit akar. Senki ne kérdezzen semmit.


"Kardomat ha vérrel részegítem, megtudjátok, örökké élek én."

Ez az eksztázis.


Isten nem egy "kispályás", hogy megakadályozza "szeretett fia" keresztrefeszítését. Sőt! Ő maga követeli meg a dolgot. Akinek meg nem tetszik, azt elintézi.

2020. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Isten miért nem akadályozta meg szeretett fia keresztrefeszitését?"


Már alapjában véve rossz a kérdés, hiszen Jézus pont ezért öltött testett, ezért lett testé és emberré és ezért született ide le közénk emberként! Ő már eleve tudta és tisztában volt a küldetésével!


Az Atya Isten pedig azért gyönyörködik benne, mert mindenben engedelmes az Atya akarata szeint!


Ha nem így történt volna, akkor az ember számára nincs bűnbocsánat és nincs feltámadás sem! Istennek emberré kellet lennie, hogy igazságosan tudjon ítélkezni az emberek felett. Ezért adatott minden hatalom Jézusnak, mert személyében az Isten testé, emberré lett! Isten Jézus által megízlelte milyen embernek lenni!

2020. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mt.27,46.Kilencz óra körül pedig nagy fenszóval kiálta Jézus, mondván: ELI, ELI! LAMA SABAKTÁNI? azaz: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?

Mk.15,34.És kilencz órakor fennszóval kiálta Jézus mondván: Elói, Elói! Lamma Sabaktáni? a mi megmagyarázva annyi, mint: Én Istenem, én Istenem! miért hagyál el engemet?


Mit is jelent valójában Jézusnak ezen mondata? Valaki már megemlítette, hogy magára vette a világ bűneit, ami teljes mértékben igaz is!


Valamint, továbbá tudni kell azt is, hogy bűnt nem követett el, tökéletes volt és aztán az emeber bűnösként elítélte Őt, azaz a bűnösök közé számláltatott! Ez az értelme Jézus fenti szavainak, mondatának!


I.Pét.2;

22.A ki bűnt nem cselekedett, sem a szájában álnokság nem találtatott:

23.A ki szidalmaztatván, viszont nem szidalmazott, szenvedvén nem fenyegetőzött; hanem hagyta az igazságosan ítélőre:

24.A ki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: a kinek sebeivel gyógyultatok meg.


Mk.15,28.És beteljesedék az írás, a mely azt mondja: És a bűnösök közé számláltaték.

Lk.22,37.Mert mondom néktek, hogy még ennek az írásnak be kell teljesülni rajtam, hogy: És a gonoszok közé számláltatott. Mert a mik reám vonatkoznak is, elvégeztetnek.

Apcsel.1;

16.Atyámfiai, férfiak, szükség volt betelni annak az írásnak, melyet megjövendölt a Szent Lélek Dávid szája által Júdás felől, ki vezetőjük lőn azoknak, a kik megfogták Jézust.

17.Mert mi közénk számláltatott, és elnyerte ennek a szolgálatnak az osztályrészét.


Ézs.53,12.Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!


Remélem tudtam segíteni és kielégítő választ adni?

2020. márc. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:
Isten nem szerette Jézust. Isten a jókat szereti – Jézus maga is megmondta, hogy ő nem jó.
2020. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!