Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyháznak mi az...

A katolikus egyháznak mi az álláspontja a dínók létezéséről?

Figyelt kérdés
én mint vallásos hihetek bennük? mert ugye van olyan felfogás miszerint Isten teremtette a csontokat a földbe hitünk próbatétele miatt

2020. febr. 21. 21:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem foglalkozik a dinókkal. Kicsiként sokat játszottunk ősemberest vagy dínosat, de a tyúk volt előbb és tojás problémát is csak ezen az oldalon értettem meg. Csak itt hallottam, hogy valaki ezen hitből rágódik.
2020. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
már hogyne foglalkozna, de nem találtam meg az állásfoglalásukat
2020. febr. 21. 21:45
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A dínókban nem kell hinni, mert pontosan tudjuk, hogy létezek, nagyjából azt is, hogy mikor éltek, stb...

Az sem hit kérdése, hogy a naprendszerünkben vannak további bolygók, mert azt is jól tudjuk.


Természetesen ezeket az Egyház se vitatja, sőt számos felfedezést köszönhetünk mélyen hívő embereknek is, az Egyház is támogatja a tudományos fejlődést, vannak nagyon komoly egyházi egyetemek, Vatikánnak van saját csillagvizsgálója is.

2020. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

"már hogyne foglalkozna, de nem találtam meg az állásfoglalásukat"

Ha nem találtad meg, akkor honnan veszed, hogy foglalkozik vele?

A dínók létezése tudományos kérdés. A katolikus egyház álláspontja a tudományos kérdésekről pedig az, hogy a tudomány dolga foglalkozni velük.

2020. febr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom, a katolikus egyház már hivatalosan is a teista evolúciót vallja, vagyis azt, hogy a Teremtés Könyve első fejezeit nem szó szerint kell venni, és Isten módszere a teremtésre az evolúció. Ebbe pedig minden tudományos tény belefér, a dínók is.
2020. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
2020. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hozzáteszem, hogy már Szent Ágoston is vallotta, sok évszázaddal megelőzve Darwint. Érdemes elolvasni a nagy egyháztanító írásait erről, wikin is össze van foglalva.

2020. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 szp72 ***** válasza:
100%

A Katolikus Egyháznak nem feladata különféle állatok létezéséről véleményt mondani. A katolikus hit nem függ össze azzal, hogy léteztek-e dinoszauruszok.


Mi a katolikus vélemény az evolúcióról? Nos ez már egy okosabb kérdés. A jelenlegi álláspont szerint Isten teremthet evolúcióval is, ha akar. Hogy ténylegesen volt-e evolúció vagy sem, ennek a kérdésnek az eldöntésében az egyház nem illetékes, ez pusztán természettudományos kérdés.


A bibliai teremtéstörténet valóban nem egy evolúciós elbeszélés, de az egyház álláspontja szerint nem is egy hiteles történelmi beszámoló. A hatnapos teremtés történet egy teológiai mondanivalóval rendelkező korabeli elképzelés a világ keletkezéséről, egy teológiai eredet magyarázat, vagyis teológiai mítosz.


Hogy miként egyeztethető össze az evolúciós elmélet a keresztény hit bizonyos tételeivel? Ez már egy roppant érdekes és összetett és nem is olyan könnyű kérdés, aminek megoldásán sok teológus dolgozik.

2020. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

Szent Ágoston a tranzisztort, az internetet, a parkolóautomatákat és a globális felmelegedést is vallotta jóval Darwin előtt.


Ja, nem...

2020. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

A katolikus egyház MOST MÁR elfogadja a tudomány álláspontját ebben is.

Pár éve.

2020. febr. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!