Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia mellett tehetek az...

A Biblia mellett tehetek az életembe különböző praktikákat?

Figyelt kérdés

Én hiszek a Bibliában és olvasom és követem is Jézust.

Viszont nekem ennyi nem elég.

Amikor Jézus pl.: azt mondja "Ne félj!"

és kijelenti a Biblia 365 ezt hogy "Ne félj" akkor én ezt az életemben nem tudom hasznositani, nem tudom azt mondani hogy nem félek, vagy hogy nem rogyok össze..

az életemben rengetegszer elbuktam a félelem miatt, és lényegében mindig a félelem és a bujaság miatt történtek olyan dolgok velem aminek nem kellett volna megtörténnie...

2-3 hete betelt a pohár nálam és Tudatosan használom már a "l*szarom művészetet" szerintetek ez szembe megy a Bibliával?


Az én álláspontom az hogy:

ahogy a Biblia is mondja aki fél az embertől az az emberek csapdájába esik...

(És pontosan ez a "praktika" ami nem a gyűlöletről,egóról szól hanem pont arról hogy az erősebb, agresszivabb tényleg aki erőltetni akar rád valamit valahogy le kell nyugtatni és azzal hogy szeretem és hogy elfogadom ahogy a Biblia is mondja csak úszitani fogom magamra ezeket az embereket..


Tehát a kérdésem az lenne hogy használhatom, pl.: "tudatos életmód" "l*szarás művészetét" az életemben..

vagy ezek által ezekkel szembe megyek tudatosan a Bibliával?

pedig a lényeg ugyanaz hisz a Biblia is ugyanazt mondja hogy "Ne félj" csak nekem kell egy módszer ami által megtudom ezt jobban valósitani (az emberektől való félelem miatt alkalmazom)


fura kérdés, és valszeg a válasz az lesz hogy teljesen oké.. de hát nem tudom

várom a válaszokat.



2020. febr. 24. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

A Biblia az aggodalomra mondja, hogy "ne félj". Egyébként a "ne félj" mellett a kérdésedre is pontos választ ad. A legfontosabb, hogy a krisztusi szeretetet kell gyakorolni addig, amíg a jellemeddé nem válik.

Amúgy, amit kérdezel az a hívő életében az ún. "kemény eledel", azaz ez már haladó hívőknek való. A kérdésedből ítélve Te "újszülött hívő vagy, aki tejen él", vagy nem is vagy megtérve. HA az előbbi, akkor mindenképpen az alapoknál kell kezdened. Megérteni a szövetségek lényegét, megérteni, h mi a legjobb az embernek. Ebben főleg Pál apostol levelei fognak segíteni. Elsőnek a Római és a Galata levél. Ezeket kell maradéktalanul megérteni, ezekkel kell kezdeni az alapozást.


A kemény eledel pedig a gyakorló szeretetben járás. Ekkorra már képes leszel mindent helyesen megítélni és tudni fogod, hogy mit cselekedj

2020. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
49%

Előre szólok, nem egy Bibliaforgató keresztényként írok, de jó szándék vezérel.


Apám nagy Bibliaforgató és mindent azon keresztül lát, magyaráz.

Számára van a Biblia és a "többi lényegtelen" dolog.


Fontos látni, hogy van egy végtelen világ csillagokkal, irdatlan elképzelhetetlen méretű galaxisokkal, meg nem magyarázható jelenségekkel.

Ebben a végtelen világban egy végtelenül kocsi naprendszer végtelenül kicsi bolygóján van egy pár ezer éves irat amit az emberiség egy része szent iratként kezel (ők se pont ugyanazokat, a szöveg fordításokon és "cenzúrázásokon" ment át.


Ha életünket eszerint éljük is - amit elfogadok - nem kéne megvakulni minden másra.

Miért gondolja bárki, hogy Isten minden magyarázatot ebbe a kis könyvbe akar belezsúfolni pár száz oldalba?


Ott van a világ, ott van millió másik könyv, tessék ezeket is figyelni.


Élhet a Biblia szíved titkos rejtekében, de a józan paraszti észről sose feledkezzünk meg!

2020. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!