Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerintetek mi...

Keresztények szerintetek mi számít világi zenének és mi nem? Csak a szöveg számít, vagy a hangzás is? (milyen a valódi Isten által ihletett zene? )

Figyelt kérdés

Szerintetek ez szám világi zene és ha igen, miért gondoljátok így? (nem rock)

https://www.youtube.com/watch?v=j0cR-E0oxn4&list=PLYD_fG4xAD..



2020. febr. 24. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem, ahogy minden szó hordoz egy emóciót magában, úgy minden hangzás is.. és szerintem ez a szám, amit linkeltél sötét..
2020. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pedig hasonlít kicsit a templomi zenére, meg a komoly zenére is. Tudsz ilyen műfajban ajánlani olyat, ami nem sötét? Szívesen fogadnám.

Egyébként az mennyire baj, ha sötét? Tegyük fel ha jobban érzem magamat utána, akkor bűn?

Van oylan "keresztény" zene, ami után rosszabbul vagyok. Akkor is inkább az utóbbit kell hallgatni? pl.

https://www.youtube.com/watch?v=psTwwkd-CyI

2020. febr. 24. 20:38
 3/12 KZitus ***** válasza:
33%

Szia

Minden zene elfogadható, amely megfelel a Filippi 4:8, 9 -ben leírt elvárásoknak.

2020. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
0%
......Ha ilyesmikkel töltjük meg elménket és szívünket(akár zenében), akkor velünk lesz a béke Istene.
2020. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 KZitus ***** válasza:

...azért jobb a keresztényi törvény mint a mózesi, mert nem szabályokat, törvényeket állít fel:"ezt szabad, azt nem", inkább hatalmas lehetőséget ad az embernek: válasszon, kinek szeretne megfelelni. Ezért a Pál apostol által leírt alapelv is lehetőség arra, kimutassuk Istennek, mennyire vesszük figyelembe (amikor döntéseket hozunk akár a zenével kapcsolatosan is) a tanácsait, alapelveit.

DE nem kötelez minket embereket semmire! Csak a szeretetét kínálja nekünk: a mi(saját) érdekünkben!

2020. febr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
A jehovisták nem keresztények.
2020. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ne azokból a “kereszteny” zenékből indulj ki amit ide belinkeltel. Igenis vannak jo es minosegi kereszteny zenék. Gondolok itt pl egy ararat worshipre, hillsongra. De rengeteg jo kereszteny zene közül lehet válogatni.
2020. febr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hallgass olyan zenét, ami tetszik. Nemhiszem, hogy azzal bűnt követsz el, hogy "világi" zenéket hallgatsz. Most lehet, hogy pár bigott farizeusnak felmegy ettől a pumpa, de az egész világ lényege, hogy Isten szeret és te is szereted Őt. Csak ez számít!
2020. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Ezek biztos nem világi zenék: [link]


Üdv. Péter

2020. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy anime soundtrack-je ahogy látom, egyébként tökre tetszik, olyan "középkori egyházi zene" beütése van.


Szerintem egy keresztény nem csak keresztény zenéket hallgathat. Hallgass olyat, ami neked tetszik és kész. Régebben nagyon sok keresztény zenét hallgattam, de őszintén szólva mostanában nem sokat, a keresztény zenék közt sok az elcsépelt, klisés, "nyálas" dal, ami mostanában egyáltalán nem áll hozzám közel, világi zenék közt sokkal inkább megtalálom a nekem valót, persze van egy-két kedvencem a keresztény előadók közül is. Gyakran él egy olyan sztereotípia a hívőkben, hogy a világi zenék bűnösek, csak a szexről meg a drogokról szólnak, meg aztán ott a metál, ami tök sátánista, ezért inkább éjjel-nappal hillsongot hallgatnak. Jó oké, ez elég kisarkított példa volt, de szerintem érted, mire akarok kilyukadni. Szerintem világi zenék között is megtalálhatod a lélekemelő dalokat, csomó tök jó mondanivalóval bíró szám van, ami még akár a keresztény értékeknek is megfelel, csak hallgasd azt, amitől jól érzed magad és kész.

2020. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!