Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztény szemmel nem...

Ha keresztény szemmel nem tanácsos horoszkoppal foglalkozni, akkor miért igaz belőle mégis sokminden?

Figyelt kérdés

A Bibliaban ugye azt olvashatjuk, hogy tartsuk távol magunkat minden okkult dologtól.

A horoszkóp is elvileg ide tartozik.


Mózes 5.18:10-ben ezt írja :

Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a , tűzön se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;


Ha elvileg ez az egész egy hazugság és a "gonosztól" származik, akkor pl a jellemrajzok miért igazak sokmindenkire? Miért stimmelnek a leírtak, ha elvileg egy kamu az egész és távol áll Istentől? Van akire nem teljes egészében igazak, de pl rám teljes mértékben és a környezetemben lévő emberekre is igazak a jellemzések a csillagjegyuket illetoen. Mondjuk ezekben a heti joslasokban meg napi horoszkópban nem hiszek.. De valami mégis igaz belőle, ha stimmelnek a jellemrajzok. Egyszer olyan is volt, hogy véletlen beleolvastam kivancsisagbol egy éves horoszkópba, viccesen megjegyeztem magamnak, hogy najo, olvassuk el mire számítsak ebben az évben, meg akkor is, ha nem hiszek benne. És az érdekes az, hogy tényleg minden úgy alakult ahogy írták.


Szóval érdekelne a többi hívő véleménye erről és légyszíves tényleg csak olyan válaszoljon, aki érti miről beszélek, úgy értem keresztény szemmel látja a dolgot.

Mocskolodo és okoskodó kommentektol kíméljetek, tényleg érdekel a magyarázat erre, szóval csak értelmes válaszokat.


Köszönöm!

24L



2020. febr. 25. 18:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Annyira általános leírásokat adnak és olyan honályos megfogalmazásokkal dobálóznak, hogy a legtöbb ember a legtöbb asztrológus jellemrajzban simán megtalálja önmagát. Lényegében a leírás egyik része eleve igaz az emberek többségére, a másik fele pedig annyira nélkülöz minden konkrétumot, hogy bárki azt magyaráz bele amit akar.

Pl az ikrek kettős természete. Jaj, hát én néha jókedvű vagyok, máskor meg tök depis, akkor ez tökre igaz rám, hát hogy eltalálta?

Na ja, csak épp ugyanezt kb a világ összes embere elmondhatja magáról.

2020. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ehhez nem kell se vallás, se kereszténység, hogy tudjuk, a horoszkóp egy hatalmas kamu, akik készítik pedig röhögve húzzák a sok buta emberből ki a pénzt.


Én is tudnék egy csomó dolgot írni, ami általánosan igaz nagyon sok emberre, főleg ha azt olvasva, még egy kicsit bele is képzelik.


"És az érdekes az, hogy tényleg minden úgy alakult ahogy írták."

Idén nagy veszteség fog érni téged. Szinte minden embert ér veszteség, az embernek a saját veszteségei a jelentősek. Év végén azon fogsz gondolkodni, hogy a 68%-os kommentelő honnan a manóból tudta ezt előre.

2020. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
100%

Ez a kérdés megfogott, sosem tudtam, hogy - mint keresztény - nem szabadna hinni ebben.

Én is vettem észre olyat, ami igaz, de volt olyan is, ami nem kifejezetten. Szerintem 1-2x viccnek elmegy, de nem kell ezt túlzottan komolyan venni. Nem tudom, hogy ennek honnan van bármi valóságalapja, ez engem is érdekelne, mert alkalmanként tényleg bejön, amit írnak.

2020. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

"mert alkalmanként tényleg bejön, amit írnak."

Ezért gond, hogy a természettudományos képzettségünk a béka hátsója alatt.

Valószínűségszámítás!

Mond valamit?

Meg a megerősítési torzítás (az meg biológia és pszichológia).

2020. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Nemtudom, rám szó szerint minden igaz abból ami le van írva..

Ha már felhoztatok az Ikrek-et példának, akkor az, hogy hangulatember, az tényleg sokmindenkire igaz lehet, de itt az általános szemelyisegjegyekrol beszél, ami egy életen keresztül elkiserhet. És itt most nem arról van szó, hogy néha jó kedvem van néha nem.

Nekem a legjobb barátnőm Ikrek és nagyon sokminden igaz rá. Pl nagyon felszínes és sosem tudjuk igazán megerteni egymást. Nekem ő olyan elérhetetlen érzelmileg, úgy értem inkább logikai síkon gondolkodik. Én Rák vagyok, nagyon érzelmes, ezért nem igazán értjük egymást. De most ez csak 1 példa volt. Itt van a vízöntő. Független, szabadsagvagyo, befolyasolhatatlan sorolhatnam. A körülöttem elő vizontokre mind igaz. Ott a skorpió.. Iszonyat féltékenység, lobbanekonysag, szenvedély, mely érzések, zarkozottsag stb. Minden skorpió ismerosomre igaz. Az oroszlán? Imádja ha istenitik.. Igaz csak 1 oroszlán ismerősöm van, de folyamatosan magát dicséri és egyszer elmondta nekem, hogy folyamatosan azt képzeli, hogy egy hős és mindenki felnez rá :D..

Szóval ezek eléggé markáns ismertető jelek szerintem. Szóval vannak olyan dolgok, amiket nem lehet bemagyarazni, hogy csak a véletlen és kamu az egész, mert látható bizonyíték van rá, hogy nem nem az :/ olyan mintha lenne benne igazság, csak az emberek tultolták és rajottek, hogy ha már van egy kis igazság benne, akkor az emberek hinni fognak benne, és jó pénzt lehet belőle csinálni. És ma már tényleg olyan baromságokat találnak ki belőle, ami már tényleg túlzás és nem igaz. Viszont az alapjának, ahonnan jön ez az egész, tényleg mintha lenne igazsagalapja.


Ezért foglalkoztat csak a kérdés, hogy elméletben ha Isten szerint ez nem helyes, akkor semmi igazság nem kéne legyen benne, mégis van :/

2020. febr. 25. 20:05
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írja a Biblia hogy hazugság, hanem hogy tartózkodj tőle, mmint az okkult dolgoktól.

Nálam is stimmel az általános jellemrajz.

Napi/ heti horoszkóp, jövendőmondás az amitől sztem óva int a Biblia...

2020. febr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

az okkult dolgokban nem az a veszélyes, hogy nem igazak, hanem éppen az, hogy van bennük igazság, csakhogy:


az ember elvileg hús-vér természeti lényként nem jogosult a természetfeletti dolgokba belelátni. Isten a tiszta hit által mégis megengedi neki, de ugyakkor csak olyan módon teszi lehetővé, hogy az az ember testének-lelkének a javát szolgálja


az okkultizmussal az a gond, hogy másik csatornán keresztül kapcsolódik a természetfelettihez, nem Istenen keresztül, aki jót akar az embernek, hanem egyéb szellemi lények közreműködésével, akik vagy jók, vagy sem. Gyakorlatilag orosz rulettet játszik az okkultizmussal játszadozó ember, hogy éppen kit fog ki a másik oldalon, hogy jó vagy rossz akarattal szembesül-e, és hogy aki xy-ként azonositja magát odaátról, az igazat mond-e, vagy sem, végül is hazudhat is...


Nincs kontroll, és az ember túl kicsi és "korlátolt" ahhoz, hogy ellenőrizhesse a dolgot.


A hit csatornáján viszont Isten maga a biztositék a kontrollra és a jószándékra.

2020. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
#7-esnél van az igazság.
2020. febr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előttem szólókkal, lehet benne igazság, attól hogy tiltja Isten. Mi a szellemi eredete a jegyek leírásának, honnan vették akik ezt réges régen leírták? Nem emberi eredetű tudásról lehet szó. Csakhogy azok a szellemek, akiktől ezek az információk származnak nem biztos h a teljes igazságot közölték, nem tettek pl említést a Teremtőről, és hogy Vele foglalkozzunk.

A lényeg, hogy hívőként te nem függsz a bolygóállásoktól, hanem Istentől függsz, Belé helyezd a bizalmadat!

Mondom ezt úgy, hogy magam is találónak tartom az asztrológia leírásait. Mielőtt hívővé váltam foglalkoztam kicsit vele, tehát olyan szinten, hogy mely nap mely időpontjában születtél, az alapján meg tudod az ascendensed és felállítható egy 12 házas horoszkóp, mely bolygók mely jegyekben vannak, egymással milyen kapcsolatban. Ezek önismereti célból nem rosszak, de hívőként nem a születéskori bolygóállásaidon áll az életed, hanem az Istenhited felülírja!

Miután megtértem, megfogadtam, hogy nem nézem soha többet a horoszkóp programmal hogy ki milyen a születési ideje alapján.

Keresztényként emellett kizárt szellemekkel társalkodni, jósokhoz menni stb. Ez alap.

2020. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
'Mielőtt hívővé váltam foglalkoztam kicsit vele" Én is. Kár volt!
2020. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!