Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk! Tisztában vagytok vele...

Tanúk! Tisztában vagytok vele hogy a Jehova név hogyan jött létre?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 13:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyanítom a válaszaik alapján, hogy nincsenek.
2020. márc. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Ami biztos, hogy senki sem tudja azt, hogy miként ejtették ki pontosan Isten nevét eredetileg. A mai tudományos állítás szerint a Jahve kiejtés a pontosabb. Azonban napjainkban a Jehova név az elterjedtebb. Így szerepel pl. A Károli Gáspár biblia fordításbán. Egyes filmekben, könyvekben stb. A Jehova név úgy alakult ki évszázadokkal ezelőtt, hogy a JHVH másalhangzók közé az Isten szó magánhangzóit helyezték. A mai modern Biblia fordításokban nem található meg Isten neve egyik formában sem, hanem UR szóval jelzik. Mindenki saját meggyőződése alapján döntheti el, hogy melyik változatot használja.
2020. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es ,miért kiejtésről írsz? Nem azt kérdeztem hogyan kell vagy lehet kiejteni vagy hogyan ejthették ki! Nem a kiejtése érdekel.

Az érdekel hogy Jehova tanúi tudják-e hogyan jött létre a Jehova név!

Aztán végre írsz arról is ami engem érdekel! Végre! Csak az lenne jó ha jelen kérdésnél a felesleges információk halmazában nem veszne el a lényegi információ.


"A mai modern Biblia fordításokban nem található meg Isten neve egyik formában sem, hanem UR szóval jelzik."


Ez nem igaz! Olvashatnál több modern Biblia fordítást ,mert megtalálhatóak ezekben a fordításokban is! De hozzá tenném hogy nem 7000-szer található meg bennük! Ez tény és való! És az is hogy a legtöbb helyen Isten vagy Úr van írva! (fordítva)

2020. márc. 1. 15:03
 4/14 anonim ***** válasza:
3-as, igazad van, vannak olyan magyar nyelvü fordítások, ahol pár helyen az isteni név Jahve formában van jelen. Szerintem a Szentírás új világ fordítás átdolgozott kiadásában lecserélhették volna a Jehova nevét a Jahve névre. Legalább lett volna egy pozitívum a magyar fordításban. Az ok, amiért talán ezt nem tették meg, az hogy akkor a tanúk nevét is Jahve tanúira kellett volna változtatni. A sok változtatás között erre már nem volt merszük. Ezt a fordítás én igazán nem merném pontos fordítás nak nevezni.
2020. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:
23%

Szia

A Te neved hogyan jött létre? Nem úgy, hogy a szüleid adták neked?Kicsit félrevezető lehet a kérdésed.

Mert Istennek a neve nem "jött" létre, azt a Teremtő adta magának, vagyis bemutatkozott a földiteremtményének, az embernek. Miért következtethetünk erre?

Bár nem tudjuk hogyan ejtették ki pontosan Jehova nevét, de azt igen, hogy a kezdetektől Ismerték az emberek Isten nevét.

A 1Mózes 4:26eztolvassuk:" Sétnek is született egy fia, akit Énósnak nevezett el. Abban az időben kezdték káromolni Jehova nevét."

A Lukács 3:38 ezt írja Énósról: "aki Énós fia, aki Sét fia, aki Ádám fia, aki Isten fia volt."Tehát Ádámtól a harmadik volt Énós, ezek szerint már Ádám is ismerte Isten nevét.

De a 2Mózes 6:3 szerint nem tudták mit jelent Isten neve:

"Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de nem tártam fel nekik teljesen, hogy mit jelent a nevem, a Jehova név."

Csak később mondta el Mózesnek a neve jelentését (2Mózes 3:13–15):

"Mózes azonban így szólt az igaz Istenhez: „Ha most elmegyek az izraelitákhoz, és azt mondom nekik: »Ősapáitok Istene küldött hozzátok«, és ők erre megkérdezik tőlem: »Mi a neve?«, akkor mit mondjak nekik?” Isten erre ezt mondta Mózesnek: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.” Majd hozzátette: „Ezt mondd az izraelitáknak: »Az AZZÁ VÁLOK küldött engem hozzátok.«” És Isten még egyszer elmondta Mózesnek: „Így szólj az izraelitákhoz: »Jehova, a ti ősapáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött hozzátok.« Örök időkön át ez az én nevem, és ezen a néven fognak engem ismerni nemzedékről nemzedékre."

A Biblia írók időről időre megerősítették Isten nevét, mint pl. az Ézsaiás 42:8; 54:5, vagy a Zsoltárok 83:19, vagy a Zsoltárok 104:35; 150:1, 6 versei.

Isten nevét minden nyelven másként ejtik ki.

Jehova Isten neve több nyelven: Ziova, Xehová, Jiova, Jeová, Yawe, Yehuwa,Yihova, Joova, Jehová...

Ahogy a mai nevek (a tiéd is) másik nyelven változik, úgy változik az Isten neve is másik nyelven.

A lényeg, „Mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül” Jóel 2:32

2020. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

KZitus!


"A Te neved hogyan jött létre? Nem úgy, hogy a szüleid adták neked?Kicsit félrevezető lehet a kérdésed."


A szüleim választották a nevemet és a nevem már a születésem előtt is létezett! És a nevemet nem én adtam saját magamnak! Nem inkább te vagy félrevezető?


"Mert Istennek a neve nem "jött" létre, azt a Teremtő adta magának, vagyis bemutatkozott a földiteremtményének, az embernek. Miért következtethetünk erre?"


Azért következtethetünk erre mert bemutatkozott. Ha nem mutatkozott volna be akkor nem következtettethetnénk erre.


"Bár nem tudjuk hogyan ejtették ki pontosan Jehova nevét, de azt igen, hogy a kezdetektől Ismerték az emberek Isten nevét."


Nem az volt a kérdés hogy hogyan ejtették ki. Probléma az hogy még a kérdést sem érted! És ez komoly probléma mert így nem tudsz rá válaszolni!


"Isten erre ezt mondta Mózesnek: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.” Majd hozzátette: „Ezt mondd az izraelitáknak: »Az AZZÁ VÁLOK küldött engem hozzátok."


Ha azt a nevet adta magának Isten hogy Jehova akkor miért nem a Jehova szerepel a Héber iratokban? Kérlek mutass nekem olyan héber és görög bibliai kéziratokat amelyben szerepel a Jehova mint Isten neve!

Ha nem létezik ilyen irat - már pedig nem létezik - akkor az a név hogy Jehova valamikor létrejött és nem Isten adta magának!

De ha tévednék az írásos bizonyítékkal kapcsolatban ,mert te még is csak tudnál ilyen írást mutatni akkor elismerem hogy én tévedtem. Sőt ha más egyebet is szeretnél hogy elismerjek ezzel a névvel kapcsolatban akkor azt is megteszem!

2020. márc. 1. 20:43
 7/14 KZitus ***** válasza:

Szia


""Isten erre ezt mondta Mózesnek: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.” Majd hozzátette: „Ezt mondd az izraelitáknak: »Az AZZÁ VÁLOK küldött engem hozzátok." "- nem ezt a nevet adta magának! Ez a Jehova névnek a jelentése! A

A te nevednek is van jelentése, az enyémnek is

" Kérlek mutass nekem olyan héber és görög bibliai kéziratokat amelyben szerepel a Jehova mint Isten neve!"

tessék: [link]

2020. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

KZitus!


Azt kértem tőled hogy mutass nekem olyan ,héber és görög bibliai kéziratokat amelyben szerepel a Jehova mint Isten neve!

De amit mutattál abban nem szerepel. Abban csak a 4 betűs tetragrammaton szerepel!

Azt mutasd meg hogy hol szerepel ebben a Jehova név!

2020. márc. 3. 17:50
 9/14 KZitus ***** válasza:

Feljebb írtam:" Jehova Isten neve több nyelven: Ziova, Xehová, Jiova, Jeová, Yawe, Yehuwa,Yihova, Joova, Jehová..."

A héber nyelvben Jehova a négy héber betű! Mert héber és nem magyar, vagy másik nyelv!!

2020. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező

mutatnál nekem olyan héber és görög bibliai kéziratokat amelyben szerepel Ábel, Énók, Ábrahám, Mózes vagy pl. Noé neve? Mert ahol ezekre találsz bizonyítékot, ott a bizonyíték Isten Jehova nevére is!

2020. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!