Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény tisztelheti a...

Egy keresztény tisztelheti a japán istenségeket?

Figyelt kérdés

2020. márc. 6. 22:41
 1/6 MBbpg ***** válasza:
97%

A kérdést meglehetősen rövidre lehet zárni:

"Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. NE IMÁDD ÉS NE TISZTELD AZOKAT; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek."

2 Mózes 20:3‭-‬5 [kiemelés tőlem]


Nyilván a vallásukat nem lehet gyalázni, és a híveiket sem, de úgy tisztelni őket mint Istent, nem lehet keresztényként.

2020. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
A keresztény szó Krisztus-követőt jelent, innentől kezdve értelmetlen a kérdésed. Ez olyan, mintha valaki megkérdezné, hogy vegánként ehetek-e sült csirkecombot.
2020. márc. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Balogh Vajk ***** válasza:
0%
Persze. A Tiszteletet még jell adni.
2020. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
A keresztények szerint nem léteznek japán istenségek, hanem csak egy igaz Isten van, s egyedül Őt illeti minden tisztelet és imádat. Ettől függetlenül a japán embereket kell tisztelni, sőt felebarátnak kell őket tartani.
2020. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amióta világ a világ, mindig is volt mindenféle Istenhit és Isten tisztelet olyan Isten, Istenek felé, melyeket emberek találtak ki!

Pál egy alkalommal a Görögöknél azzal ált elő, hogy Ő Ismeri a valós élő Istent, akinek a görögök oltárt is készítettek, mint Ismeretlen Istennek.

Tehát Pál bemutatta az egy igaz élő Istent az emberek általt kitalált sok Istenek között!


Csel 17;

22.Előállván pedig Pál az Areopágusnak közepette, monda: Athéni férfiak, minden tekintetben nagyon istenfélőknek látlak titeket.

23.Mert mikor bejárám és szemlélém a ti szentélyeiteket, találkozám egy oltárral is, melyre ez vala ráírva: Ismeretlen Istennek. A kit azért ti nem ismerve tiszteltek, azt hirdetem én néktek.


Nincs ez máskép ma sem egyéb más vallású Istenhittel kapcsolatban!


1Ko.8,6.Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitől van a mindenség, mi is ő benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is ő általa.


Ha valaki meg van győződve az igazságról, az nem fogja elfogadni a más, téves Istenhitet, isten ismeretet!


Tiszteletben tartja, ahogy arra Pál is utal, de finoman közli, hogy az igazság Jézus Krisztusban van!

2020. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2020. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!