Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találhatok keresztény...

Hol találhatok keresztény ügyvédet?

Figyelt kérdés

Bp-i vagyok.


Aki nem a kérdésre válaszol, azt figyelmen kívül hagyom.



2020. márc. 7. 08:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
A területi plébánián, egyházközösségnél érdemes érdeklődni, mert nekik is van saját ügyvédjük, így biztosan tudnak segíteni
2020. márc. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Akkor vedd figyelmen kívül, nem érdekel, de nem értem, hogy miért számít az ügyvédnél, hogy milyen a hite. Ezt szerintem már egyszer kérdezted, és akkor is megmondtam, hogy én is ügyvéd vagyok, és egyik ügyfelemnek sincs köze a hitemhez.

Annak semmi jelentősége a munkám során. Nem is szabad lennie. És nincs is jogod ilyesmire rákérdezni.

2020. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Az elég baj, ha semmi jelentősége a munkád során... :(
2020. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%

Ha tudnék ilyet, örömmel segítenék.

Remélem, találsz igaz keresztény ügyvédet, aki bebizonyítja, hogy nem csak a világi, állami, társadalmi törvényeket sértrtted meg, hanem a vallásiakat is, ezért külön büntetést kér rád!

2020. márc. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

3-as, mégis, kinek mi köze lenne a munkám során a vallásomhoz!?

Nekem a törvények keretein belül, a szakmai szabályoknak megfelelően kell eljárnom. Nem jöhet be a vallásom, ki is vágnának a kamarából.

Ezért mondom, hogy felesleges ilyen ügyvédet keresni, mert aki a vallásával jön, az valószínűleg már nem ügyvéd, mert a szakma nem tűri meg az ilyesmit.

2020. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Szánalmasak vagytok. (még az is, aki egyébként nem bántja a hívőket), az 1-est kivéve, aki jó választ adott. Úgy beszéltek a kérdezőről, mint egy gazemberről - holott ő sehol sem kérdőjelezte meg egy materialista ügyvéd szakértelmét és munkáját - csak egyszerűen nagyobb bizalma lenne egy hívőhöz. Persze a materialisták ezt nem fogják érteni, talán már a 'bizalom' szót sem. Hajrá gátlástalanul birkázzátok, szidjátok a hívőket, a kereszténységet, sőt Krisztust.

Azt lehet itt, egyre növekvő mértékben a gyakorin. Mást nem nagyon.

2020. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Te a szívsebészt is kifaggatod a vallási hovatartozásáról, mielőtt a kése alá fekszel?
2020. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
81%
Én tudok ilyet :)
2020. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

A Te dolgod de részemről ha sebész kell akkor nem érdekel, hogy milyen zenét hallgat és ha ügyvéd kell akkor sem a vallása számít, hanem a szakértelme. Mindenki a "saját pályáján játszik" az adott szakma szabályai szerint. A szakértelme számít, nem a vallása.

Másrészt pedig az 84%-osnak teljes mértékben igaza van. Semmi közöd bárki vallási hovatartozásához mivel ez (is) különleges személyes adat.

Még ha ateista, vagy muzulmán, de ne-adj-Isten sátánista ügyvéddel lenne is dolgod annak minden esetben a legjobb tudása szerint kellene eljárnia az ügyedben. Mert ha nem így tesz akkor a saját szakmai hírnevét teszi kockára. És az, hogy valaki azért teszi közkinccsé a vallási hovatartozását, hogy az azonos vallású emberek hozzá menjenek az pont azt bizonyítja, hogy a szakmai tudása nem elegendő ahhoz, hogy vallásost és nem vallásost is meggyőzzön arról, hogy bizalommal forduljanak hozzá. Pont ezért hinnék jobban egy olyan ügyvédnek aki azt mondja, hogy annak ellenére, hogy keresztény vagyok elvállalja az ügyem és mindent megtesz az érdekemben, mert ő biztosan mindent meg is fog tenni, hisz még a gyanúját is el szeretné majd kerülni annak, hogy a vallásom miatt nem kaptam meg tőle a megfelelő jogi támogatást.

2020. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább becsületes ügyvédet keress, ...bár az még nehezebb!
2020. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!