Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire hallgassak pontosan az...

Mire hallgassak pontosan az életemben?

Figyelt kérdés

20f római katolikus vagyok. követem a Bibliát de...

mire hallgassak pontosan?

Bibliára (tényleg utat mutat)

lelkiismeretre (ha erre hallgatok, megalázom magam)

szivemre (tévútra visz)

eszemre (racionálisan gondolkodom de ezáltal megbántom a másik embert ha nagyon racionális vagyok)


mi mondja meg pontosan mit tegyek?

mostanában elég kesze-kusza vagyok nem tudom mit tehetnék, nagyon azt akarom tenni ami a Bibliában van csak a lelkemben nagyon sok szerintem "hamis bűntudat" van tehát pl.: megakarok szólalni és azonnal mondja egy hang belül: "Minek szólsz meg úgy se hallgat meg senki". meg ilyenek...


eddig mindig azt éreztem hogy azért van belül ekkora bűntudatom mert Isten ezáltal üzen hogy ne beszéljek annyit.. de lehet hogy ez hamis bűntudat lenne? tényleg nemértem már..


a kérdésem tényleg komoly és nem vicc szintű.

válaszokat köszönöm!



2020. márc. 7. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit el vagy veszve, meg kell találni a lényeged, egy könyv, ami segítő:

[link]

*

A lelkiismeretedre. Nem tudom, mi a baj azzal. Gondolj a szó jelentésére: Lelki-ismeret --lélek ismeret

A korai egyházatyák ezt a "hangot" a lelkiismeretet Isten-szinonimaként használták. Hiszen a "világ világossága tibennetek van" - mondta Jézus 2-szer nekünk, háromszor magára. Bennünk él Isten. Ha nem nyomjuk el - vagy ahogy Nietzsche mondta: "Isten meghalt, mert megöltétek magatokban ti emberek!" - akkor meghallod a szavát. És az igazat mondja - nem csak a valódit, ahogy József Attila írja:

"az igazat mondd, ne csak a valódit,

a fényt, amelytől világlik agyunk,

hisz egymás nélkül sötétben vagyunk."

Majd találsz embereket,akikkel tudsz beszélgetni, aki szívesen meghallgat, akit te is szívesen meghallgatsz - ez nehéz, de nem lehetetlen, tapasztalatból tudom.

*

Isten lélekben való születése. (könyvtár)

[link]

*

"Megszülethet Krisztus százszor Betlehemben

Vagy benned,vagy sehol! Élet s halál ebben." (A. Silesius)

2020. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%

Biblia -> Elég hosszú és értelmezni kell. Sokan ellentmondásosan szokták.


Lelkiismeret -> Az nem a Szentlélek hangja. Hiszen olyan dolgok miatt is szokott furdalni, amiért nem is te vagy a hibás, vagy túlzás.


Szivemre -> Itt jó kérdés, hogy mire vágyik a szíved és miért?


Eszemre -> Ezzel is túlzásba lehet esni. Attól függ, hogy mit feltételez a másikról. Különben meg átmész faggatásba vagy kémbe, vagy mégjobban becsapod magadat.


A legjobb ha a Sátánra hallgatsz és megtagadod. Csak ő meg akkor az ellenkezőjét fogja súgni, hogy megtévesszen.

Meg lehet, hogy Isten öltözött be Sátánnak, hogy próbára tegyen.

2020. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha senkire sem hallgatsz és mindenkire hallgatsz.
2020. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek sehogy sem tudsz megfelelni. Így bölcs dolog, ha önmagad adod. És nem mások táncát járod, úgy hogy megjátszod önmagad, becsapva önmagad és másokat.

Hallgass az álmaidra és valósítsd meg a benned lévő szeretet által. A szeretet arról szól, hogy fogadd el mások igazát, személyiségét. Ne akard másokra erőltetni a nézeteidet, hanem keress olyan barátokat, akiknek közösek a céljai a tiéddel. A szeretethez hozzátartozik az őszinteség, vagyis ne legyenek előítéleteid másokkal szemben "úgy sem hallgatnak meg" címszóval.

Isten mindenkiben ott van, csak mindannyian más világnézetre, lélekre vagyunk tudatosak, mivel más az életfeladatunk. Ha azt akarod, hogy elfogadjanak téged olyannak, amilyen vagy, neked is ekként kell cselekedned.

2020. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A Bibliára, de szerintem 20 évesen még elég sokat kell tanulnod a Jézusi életről, és úgy látom, segítségre van szükséged. Nekem kellett sok segítség huszonéves koromban. Tehát azt javaslom, imádkozz, és keress olyan embereket, akik hajlandók rád szánni az idejüket, energiájukat, hogy jobban megismertessék veled Isten üzenetét, és ellássanak tanácsokkal és a saját példájukkal, hogy hogyan tudod alkalmazni a saját életedre a Bibliából tanultakat. Az életben való jó tájékozódást a Biblia komoly tanulása és időráfordítás nélkül nem lehet megúszni. Könnyű lenne, ha lenne állandóan melletted egy "rendőr", aki akár a lekiismereten, akár a szíven, akár az észen vagy a lelkeden keresztül mindig potosan utat mutatna, mint a GPS navigáció.

De nincs ilyen. Olvasd el a Zsidók 1:1-2-t. Régen Isten sokféleképpen szólt az emberekhez, és sokféleképpen adott útmutatást, de "ebben az utolsó időben a Fiú által szólt hozzánk..." Később a Szentlélek az apostoloknak mindent az eszébe juttatott, amit Jézus mondott (lásd Jn 14:26). Tehát az Újszövetségben ami csak le van írva, az Jézus üzenete a Szentlélek által, és Isten másképpen nem szól manapság, ebben az utolsó időben, hiszen a Szentlélek úgynevezett "csodás" ajándékai, mint pl. az ún. "prófétálás" (közvetlen instant üzenet Istentől) és az ún. "ismeret" (a természetfölötti módon egy ember elméjébe juttatott tudás), már az 1. században megszűntek.

Ha megismered jobban a Bibliát, akkor is csak alapelveket fogsz találni. Pl. "Az Úr szolgája azonban ne veszekedjen, hanem legyen barátságos mindenkihez,... aki szelíden neveli az ellenszegülőket..." (2Tim 2:24-25). Hogy pl. ezt a parancsot egy konkrét helyzetben hogyan lehet megvalósítani, az nincs leírva természetesen, mert ha minden ember életének minden részlete le lenne írva a Bibliában, akkor a világ összes mikrochipje sem tudná letárolni az összes információt.

Ha érdekel, jelenleg van időm, szívesen segítek neked jobban megismerni a Biblia Istenét. Írj privát üzenetet.

De ténylegesen a szívre, lelkiismeretre és észre hallgatva sokan tévútra mentek már, mert ezeket mind el lehet rontani, meg lehet téveszteni, és ezek szubjektívek. Akiknek Isten megadja, hogy értsék az igéjét, azok el vannak hívva arra, hogy törekedjenek a szívük tisztán tartására, és törekedjenek a jó lelkiismeretre. Ennek ellenére ezek tisztasága és megbízhatósága sosem lesz akkora, mint a Bibliáé, Isten Szaváé.

üdv Stefán

2020. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még egy idézetet érdemes lehet ide írni:

Jakab 1:5-8 "Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja. De hittel kérje, semmit sem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél sodor és ide-oda hajt. Ne gondolja tehát az ilyen, hogy bármit is kaphat az Úrtól, a kétlelkű és minden útján állhatatlan ember."

Stefán

2020. márc. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még megemlíteném, hogy egyeseknek az okoz nehézséget -- lehet, hogy te is ebben vagy --, hogy túl szűken értelmezik Isten akaratát. A legtöbb esetben, miközben éli az ember az életét, nem úgy jelentkezik Isten akarata, hogy van 1 (egyetlen) jó döntés vagy 1 (egyetlen) jó mondat, amit valaki mondhat, és az összes többi rossz. Legtöbbször van egy jó döntés halmaz, amelyek mind elfogadhatók Istennek, és van egy rossz döntés halmaz, amelyek nem elfogadhatók neki. Ráadásul Isten már mindent ismert, hogy mi hogyan fog történni a világ kezdetétől a végéig, tehát bekalkulálta a tervébe azt is, hogy amíg tökéletesedünk, közben sokszor hibázunk (Jak 3:2), és neki nem egy óriási probléma, hogy sokszor ki kell javítania, amiket elszúrtunk.

Szóval mielőtt beszélni tudna az ember, előbb tanulnia kell, de valamennyit mindig tud az ember, amit építően mondhat. Ha állandóan attól félsz, hogy hibázol, az akkor nem fogsz semmit sem szólni. Isten fel tudja használni a mi tökéletlen tetteinket is. Úgyhogy bátorság, hajrá!

üdv Stefán

2020. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amit igaznak érzel. Tehát nem, amit igaznak gondolsz, az elméddel, hanem amit igaznak érzel tehát.
2020. márc. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

de mivan ha tévesen érzem? (sokszor történt már ilyen..)

2020. márc. 8. 00:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem érzed tévesen. Bízz magadban! Rengeteg tapasztalat van benned, hisz nem csak ez az egy élet van a hátad mögött.
2020. márc. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!