Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az adventisták hogyan fogadják...

Az adventisták hogyan fogadják ha a valaki nem minden szombaton megy gyülekezetbe pl 1 vagy 2 szombaton dolgozik?

Figyelt kérdés
2020. márc. 8. 10:08
 1/8 KZitus ***** válasza:
42%
Nyilván minden egyén másként dönt. Ahol én dolgoztam (AKÖV) nem vállaltak szombaton munkát.
2020. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
egyrészről semmi közük hozzá mert ezt a szombati munka dolgot neked kell rendezni Istennel, másrész meg köztük is sok a képmutató aki lenéz, ítélkezik azért mert magát jobbnak gondolja. (ilyenek minden egyházban vannak sajnos)
2020. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki nem megy gyülekezetbe, akkor nem megy, nem csinálnak belőle nagy ügyet.


Ha viszont valaki azért nem megy, mert dolgozik, azt szombatrontásnak tekinik. Szerintem egy pár alkalommal elnézik, ha az illető meg tudja indokolni, de ha ez folyamatosan előfordul, törlik a gyülekezet névsorából.


Az adventista tanítások szerint a szombat ugyanis az Isten nyugalomnapja, ami a keresztényekre is érvényes. Szombaton dolgozni szerintük bűn.



Üdv. egy ex-adventista

2020. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Ennyire kiábrándultál, esetleg megharagudtál a vallásra, hogy fontosnak tartod odaírni, hogy ex adventista? Már nem egy válaszodnál láttam.
2020. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"#3 Ennyire kiábrándultál, esetleg megharagudtál a vallásra, hogy fontosnak tartod odaírni, hogy ex adventista? Már nem egy válaszodnál láttam"


Ennyire. De az ex adventista jelző hitelesítőként is szolgál, hogy jelzem, belső kézből hozom az infókat, mivel a szekta tagja voltam.

2020. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szekta...akkor tényleg nagyon :)
2020. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szekta jellegű.. Így pontosabb.
2020. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:
Az 1-es válaszoló voltam. Amit ott írtam, az kb. 15 évvel ezelőtti helyzetet ír le. Ma már garantáltan nem tehetnék meg. Megváltozott a helyzet a munkahelyeken.... akkor toleránsabbak voltak.
2020. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!