Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezekben az országokban a...

Ezekben az országokban a fiatalok is vallásosak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lengyelországban, Horvátországban, Romániában, Észak-Macedóniábam például a lakósság több mint 90%-a vallásosnak vallotta magát. Ebből az következik, hogy nem csak idősek hanem a fiatalok is vallásosnak vallják magukat. Számomra ez nagyon meglepő, én 23 éves vagyok és ismerem a korosztályom, senki nem vallásos, van aki hisz Istenben de nem vallja magát kereszténynek sem másnak, van aki meg van keresztelve de nem vallja magát annak, én magam meg vagyok keresztelve de agosztikus vagyok, egyszóval a generációm túlnyomó többsége nem vallásos, akkor hogy lehet hogy a szomszédunkban a fiatalok is vallásosak? Ha pedig nem azok akkor a demográfiai adatok a vallásról mind helytelenek.

2020. márc. 8. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

A fiatalok ott vallásosak, ahol a fiatalokat aktívan nevelik vallásosságra.

A vallás saját magától kihalna. Erőszakkal kell fenntartani.

2020. márc. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Erőszakkal? Te beteg vagy?
2020. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Ja, biztos.

Tudod, ha a gyerekeket 18 éves korukig nem ismertetnénk meg a vallással, csak utána, akkor szerinted hány % lenne később vallásos?

Szerintem 50% körül.

És vajon ebből mennyi lenne keresztény?

Olyan 10%-ra tippelek. De lehet, hogy 5% alatt lenne.

2020. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Miből következtetsz rá hogy akit vallásosnak nevelnek azt erőszakkal nevelik annak?
2020. márc. 8. 14:51
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Sose olvastál régi könyvet, leírást, igaz?

Általában erőszakkal nevelték... mondjuk mást is, ez igaz.

De még inkább igaz, hogy nem volt választási lehetőség.

Ha lett volna, akkor jönne az az arány, amit írtam.

2020. márc. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Igen, a fiataloknak kell a vallást oktatni, ismertetni, mert akkor ateisták lesznek. A mostani általános iskolában már van hittan és a kedvenc tárgya az unokaöcsémnek. Te pl. 23 éves vagy, azok java része ateista lett, sajnos ez van. Én 36 vagyok nálunk sem volt hittan, gimiben mindenki ateista volt.
2020. márc. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
És az miért is baj, ha valaki nem vallásos, vagy nem keresztény vallású...?
2020. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

# 5 Te elmebeteg vagy.


# 7 " És az miért is baj, ha valaki nem vallásos, vagy nem keresztény vallású...?"


Hogy jön ide, hogy baj? Mikor írtam én, hogy baj ha valaki ateista? Menj máshová vitatkozni hogy jó-e vagy nem ha valaki nem vallásos, a kérdésem nem arról szólt, hogy baj-e vagy nem.

2020. márc. 8. 19:35
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

"5 Te elmebeteg vagy."

Pontosan ezt mire alapozod?

Tudod, van egy olyan érzésem, hogy tényleg egyetlen szót nem olvastál pl. a régi tanítási módszerekről (sem).

2020. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
# 9 Mégis mi köze van a régi poroszos tanítási módszernek a mai fiatalsághoz? Ne mond nekem, hogy a korombélieket a szomszédos országokban még aszerint nevelték, engem sem úgy neveltek.
2020. márc. 8. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!