Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy-két mondatban kellene...

Ha egy-két mondatban kellene összefoglalnod, mi a Kereszténység lényege, legfőbb üzenete a mai embernek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 10. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Bűntől való teljes szabadulás Isten erejének segítségével. Örök élet ajándékával együtt.
2020. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Jézus a legfontosabb tanításként azt emelte ki, hogy szeresd az istened és szeresd az embertársaid, minden más gyakorlatilag ezen alapszik. Szóval én ezt mondanám a legfőbb üzenetnek.
2020. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

„Szeresd Uradat, Istenedet, teljes szívedből lelkedből, teljes erődből és teljes elmédből" (5 Mózes 6,5) és „embertársadat pedig mint saját magadat" (3 Mózes 19,18). „Csak aki szeretetben marad, az marad bennem, és én őbenne"[3] „Az Isten szeretet, és aki megmarad a szeretetben, Istenben marad és Isten őbenne marad” (Jn 4,16)[4]


„Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekszek; és nagyobbakat is cselekszik azoknál" (János 14,12).


Tehát a lényeg: Szeretni Istent és embert, a bűnt pedig gyűlölni.

fontos hogy nem csak szeretni tanit a Biblia hanem gyűlölni is: gyűlölni a gonoszt.

2020. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
2020. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Maria del ore ***** válasza:
Isten helyre állitja az eredeti szándékát. Az embereket kéri hogy legyenek támogatói, és Részesei ennek, azáltal, hogy krisztus Királyi törvénye, és erkölcsi elvei szerint élnek.
2020. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Én homoszexuális vagyok, szerintem a keresztények gyűlölködése vannak tanítva. Sehol nem találkoztam még olyan mértékű lenézéssel és utálattal, mint náluk.
2020. márc. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy*két mondantabn nagyon nehéáz, de a kereszténység üzenet ma is ugyanaz, mint a legrégebbi korokban volt.

Isten, bár szent és mindenben messze felülmúlja az embereket, mégis kapcsolatot keres velünk, és fel akar emelni magához, hogy vele legyünk az örökkévalóságban.

Ennek azonban a világtörténelem során mindig is akadálya a bűn, amely elválaszt minket tőle. Ezt az akadályt senki ember sem tudta elhárítani, mert mindenki vétkezett, és ezlátal ítélet alá került. Isten maga emberi testet öltött, egy első századi zsidó kisgyermekként sületve, aki a Jézus nevet kapta. Bár mindenben meg lett kísértve, bűntelenül leélte az életét, melynek végén mint tökéletes és tiszta áldozatot, odaadta a testét, hogy végrehajtsák rajta az emberek bűneinek a büntetését, a kínzást és a halált. Ezzel azok számára, akik hiszenk benne, eltörölte a bűneik következményét, vagyis lehetőséget adott, hogy újra kapcsolatba kerülhessenek a szent Istennel. Három nap múlva feltámadt, ezzel igazolva, hogy ő a próféták által megjövendölt Messiás, és minden ember igazságos ítélőbírája. Még életében megbízást adott a tanítványainak, főként az apostoloknak, hogy hidessék a megtérésről és az Isten Királyságáról szóló örömhírt mindenkinek, amit ő is hirdetett. Akik válaszolnak a kereszt üzenetére, és megtérnek, azoknak Isten lehetőséget ad, hogy élhessenek a bűnbocsánattal, és a keresztelőben megmosva a teljes testüket Isten gyermekeivé váljanak, majd új életükben folyamatosan megadja a szükséges támogatást a szent és neki tetsző életre, amelynek a folytatása az örök élet. Isten az egyháznak, mely nem egy emberek által összeállított taglista, hanem az Ő örökbefogadott gyermekeinek közössége (bármely nevesített egyházban is vannak), azt a feladatot adta, hogy úgy szeressék egymást, mint ahogy Jézus szerette a tanítványait, és ezzel mutassák meg a világnak, hogy milyen Isten. Az egyháznak azt a kiváltságot és missziót is adta, hogy életükkel és szavaikkal folytassák Jézus misszióját, meggyőzve a környezetüket az evangélium teljes üzenetéről, megkeresve és megmentve a még elveszett lelkeket.

üdv Stefán

2020. márc. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!