Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gyűlölnek a keresztények?

Miért gyűlölnek a keresztények?

Figyelt kérdés
20 éves, homoszexuális fiú vagyok. Amint megtudják rólam, azonnal elkezdenek gyűlölni, lenézni és kegyetlenek lesznek velem. Miért nem értik, hogy a szexuális orientáció nem az én választásom és hogy ezt nem lehet megváltoztatni? Nem fair, hogy olyanért utáljanak, amiről nem tehetek.

2020. márc. 10. 23:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Az emberek jó részének az okoz örömöt, hogy gyűlölködhet. Általában vallásos is azért lesz az ember, mert így felmentést akar kapni arról, hogy ez borzalmas emberi lény.
2020. márc. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Azzal nincs bajuk, ha valaki csalja a házastársát vagy veri. Ha lopnak, csalnak, rágalmaznak a köreikben, az fölött is szemet hunynak. De azért, mert én őszintén szeretek valakit, azért elítélnek. Miért?
2020. márc. 10. 23:58
 3/36 Maria del ore ***** válasza:
14%

A keresztény ember, nem a felebarátját gyűlöli, hanem a rossz tetteket. Akik gyülölködnek, azok nem hogy segitenek egy helytelen életet élőt, hanem még rosszat is tesznek ezzel. Erre kapnak felszólitást Istentől, ami úgy szól, hogy "Ti akik szeretitek Istent gyűlőljétek a rosszat".

Itt nem egy személy gyűlölésére kapnak parancsot Isten szolgái, hanem a helytelenségekre, mivel hasonlóan kell érezniük Istennel, a rosszal kapcsolatban.


"a szexuális orientáció nem az én választásom és hogy ezt nem lehet megváltoztatni"

Minden a fejben dől el, Tisztelt kérdező.

Számtalan érv szól amelett, hogy a természetellenes dolgok kialakulása, egy rossz nevelés, vagy rossz körülmények gyümölcse.

Annak akinek a szülei alkoholisták, nem törvényszerü, hogy a gyermek is az legyen. Ha valaki amellett dönt, hogy nem akar helytelenül élni, az leszokik, vagy bele sem kezd a rossz dolgokba, inkább kerüli az ehhez vezető utakat.


Tisztelettel tájékoztatlak, hogy Isten a homoszeualitást ugyan olyan gyűlölni valónak tekinti, mint az általad felsorolt házasságtörést, gyilkosságot, stb.

Isten nem szelektál az erkölcstelenség, vagy a helytelenségek "fajtái" között, hogy az egyiket még megengedhetőnek tekinti, a másikat már nem.

Ő határozottan tájékoztatja az embereket, hogy ugyan az a súlyú büntetés jár az egyikért, mint a másikért.


"ezt nem lehet megváltoztatni"

Ez nem igaz, minden hozzáállás, és akarat kérdése.

Ha szeretem a Teremtőmet, akitől az életet kaptam, és megtudom, mi az amitől óvni akar, vagy nem tetszik neki, akkor igyekszem változtatni azon.Tudván Jézus az életét adta oda, nem kis áldozatot hozott. Én személy szerint hozok-e áldozatot azért, hogy hálásnak bizonyuljak Isten szeretetéért?

Felhivom a figyelmedet, hogy Jézus, és a Tanitványai korában is éltek elyan emberek, akik a saját nemükhöz vonzódtak. Azonban azt irja Róluk, hogy határozottan megváltoztatták az életüket, és felhagytak a helytelenségekkel.

(1Korintusz 6:9–11) 9 Hát nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak, 10 tolvajok, kapzsik, részegesek, és akik gyaláznak vagy zsarolnak másokat, nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, megszenteltek és igazságosnak nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


Istennél nincs lehetetlen, Tud, és akar is támogatást nyújtani azoknak, akik leakarnak szokni egy helytelenségről, vagy változtatni a rossz életstilusukon.

2020. márc. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

"Ez nem igaz, minden hozzáállás, és akarat kérdése."


Jó, akkor akard kérlek, hogy holnapra nőjj 10 centit. Minden hozzáállás kérdése, szóval menni fog. Hajrá.

2020. márc. 11. 00:35
 5/36 anonim ***** válasza:
9%
A homokos izé gyógyítható trollocska.
2020. márc. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%
#7 pont annyira, mint az emberi butaság...
2020. márc. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
69%

nem vagyok vallásos ember, és soha nem is értettem, hogy miért van az, hogy egyes keresztények gyűlölik a homoszexuálisokat, esetleg biszexuálisokat stb. (persze tisztelet a kivételnek). továbbá ez tényleg nem hozzáállás kérdése, "tapasztalatból" beszélek. amiért valaki a saját neméhez vonzódik, ugyanolyan teljes értékű ember, csak ezt egyesek nem képesek felfogni/elfogadni.

kérdező, neked annyit mondok, hogy ne foglalkozz ilyen emberekkel, és ne félj miattuk felvállalni magadat!

2020. márc. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Maria del ore ***** válasza:
10%

"akard kérlek, hogy holnapra nőjj 10 centit"


Rossz hasonlat, és nem tartozik a Tárgyhoz.

Egy személy magasságának, semmi köze a személy életének erkölcsi értékeivel. A magasságán nem tud változtatni, de a felfogásán és az életstilusán igen. Ezért irtam, hogy minden elhatározás kérdése, amit az ismeret ad.

Az embernek rossz szokása kifogásokat keresve kibújni a változtatások alól. Igy nem kell "küzdenie" a rossz ellen, hanem belenyugszik a kudarcba.


Te most ezzel akartad megmagyarázni, miért hagyod annyiban, hogy természetellenesen élj. Isten pedig azt szeretné hogy változtass ezen, Ő nem kér olyat ami lehetetlen, és Ő maga is segit ebben, mint ahogy számtalan bizonyiték van, ezeknek a sikerére.


Mi sem könnyebb, mint legyinteni, és azt mondani, hogy "ilyen vagyok és kész".

Ha ez igy volna, akkor nem kérne Isten arra, hogy változtass, mert lehetetlen. Tudja, hogy nem lehetetlen, és NEM, NEM VAGY ILYEN". Csak "dolgoznod" kellene azon, hogy természetesen élj, és harmóniában legyél a természet helyes törvényeivel.

Persze ez nem kötelező, Isten nem kötelez senkit, hogy helyesen éljen. Mindösze, félre teszi az útból azokat, akik ellene mennek a ter,észetnek, éa felállitot erkölcsi törvényeknek.

2020. márc. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

Te nagyon fordítva ülsz a lovon 22%-os.


“Tisztelettel tájékoztatlak, hogy Isten a homoszeualitást ugyan olyan gyűlölni valónak tekinti, mint az általad felsorolt házasságtörést, gyilkosságot, stb.”


Azt is írtad, hogy a keresztény ember a rossz tetteket gyűlöli, nyilván azért mert Isten is. Tisztelettel tájékoztatlak, hogy a homoszexualitás nem egy tett, akkor önmagában miért is lenne gyűlölendő a homoszexuális ember? Egyébként amikor bármiféle gyűlöletről beszélsz, akkor hol van az a nagy keresztényi SZERETET és ELFOGADÁS? Vagy csak azt lehet szeretni és elfogadni, aki úgy él, ahogy azt más elvárná? Istennek nem a feltétel nélküli szeretet az egyik erénye véletlenül?


Adhatod itt a nagy keresztényt, de ezt a kutya nem hiszi el neked, hogy VALÓDI keresztény vagy, ha ilyen lealacsonyítóan és degradálóan beszélsz másokról. Az egy dolog, hogy betéve tudod a Bibliát....

2020. márc. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
66%

Aki másokat lenéz az nem igazi keresztény.

A felekezet ahová járok egyébként még össze is adja a meleg párokat, tehát nem igaz, hogy minden keresztény gyűlölne.

2020. márc. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!